Już w drugiej połowie grudnia kierowcy przejadą przez przebudowane skrzyżowanie w Barwałdzie Górnym
Skanska przebuduje skrzyżowanie w Barwałdzie Górnym

Już w drugiej połowie grudnia kierowcy przejadą przez przebudowane skrzyżowanie w Barwałdzie Górnym. Przebudowę krzyżówki drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała - Głogoczów z drogą powiatową w Barwałdie Górnym wykona Skanska. Prace ruszą na początku października.

Inwestorem robót, których wartość wynosi 1,3 mln zł jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przebudowa skrzyżowania obywa się w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa małopolskiego. Będzie bezpieczniej: w okolicy przebudowanego skrzyżowania w Barwałdzie Górnym powstaną wysepki, chodniki oraz przejścia dla pieszych.

"W ramach robót zleconych nam przez GDDKiA wybudujemy skrzyżowanie kanalizujące ruch kołowy w miejscu włączenia drogi powiatowej. Zlikwidujemy istniejące zatoki autobusowe, a w ich miejsce wybudujemy nowe, spełniające aktualnie obowiązujące normy" - mówi Krzysztof Jelonek, Menedżer Projektu, Skanska.

Umocniona zostanie nawierzchnia drogi krajowej, a także położona nowa nawierzchnia na poszerzeniach jezdni w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową oraz w nowych zatokach autobusowych. Wraz z przebudową skrzyżowania powstaną wysepki z przejściami dla pieszych oraz chodniki, co ma poprawić poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Barwałdzie Górnym.

"Umocnimy także pobocza, wykonamy oznakowanie skrzyżowania i przebudujemy nawierzchnię istniejących zjazdów do posesji. Przebudowa skrzyżowania w Barwałdzie Górnym wymaga również budowy kanalizacji opadowej pod chodnikami po obu stronach jezdni" - dodaje Krzysztof Jelonek.

W związku z remontem planowane jest zawężenie jezdni, ograniczenie prędkości, a także wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Zakończenie prac przypada na 15 grudnia tego roku.

Skanska posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie budownictwa drogowego. Buduje i modernizuje drogi krajowe i lokalne na terenie całego kraju. Dzięki przeprowadzonej przez Skanska przebudowie drogi krajowej nr 47 na odcinku Chabówka-Rdzawka zakopianka zyskała nowy dwujezdniowy i bezpieczny odcinek wyposażony w bariery, ekrany akustyczne oraz przepusty dla gadów i płazów. Poza przebudową skrzyżowania w Barwałdzie Górnym, w Małopolsce Skanska prowadzi obecnie dwie inne inwestycje drogowe - są to budowa obwodnicy i ronda w Kętach.

 

(IW)
(zdjęcia: materiały prasowe Skanska)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Mieszkanka 2011-09-28 10:06
Wreszcie.
Cytować
-1 #2 Ciekawski 2011-09-28 10:10
A co oni chcą od tego skrzyżowania?! Na zdjęciu wygląda całkiem w porządku.
Cytować
+3 #3 Barwałdzianin 2011-09-28 10:14
ciekawe czy zrobią wreszcie chodniki i rury w rowach bo cały czas są kłopoty z wodą jak popada, założę się też że wszystko się przedłuży do nowego roku i będzie źle zrobione
Cytować
+2 #4 Aneta 2011-09-28 10:18
Cytuję Barwałdzianin:
ciekawe czy zrobią wreszcie chodniki i rury w rowach bo cały czas są kłopoty z wodą jak popada, założę się też że wszystko się przedłuży do nowego roku i będzie źle zrobione


Eee. Skanska raczej nie robi fuszery, więc raczej spodziewajmy sie dobrze wykonanej roboty.
Cytować
+2 #5 Cinek 2011-09-28 11:38
Pewnie zrobią rondo. Byle nie idioty takie jak FIlipiak zrobiła w Wadowicach ;)
Cytować
+3 #6 Bart79 2011-09-28 13:56
To bardzo niebezpieczny kawałek drogi. Zdjęcie nie oddaje ukształtowania terenu. Rondo raczej wydaje się zbyteczne, wystrczyłby dodatkowy pas do skrętu z drogi głównej.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.