Pierwszy z trzech kompleksów sportowych, który buduje starostwo, już jest gotowy. Powstał on przy CKZiU w Andrychowie. Powoli dobiega też końca budowa dwóch kompleksów sportowych w Wadowicach. Z obiektów będą teraz korzystać nie tylko uczniowie, ale każdy, kto będzie miał na to ochotę.

Pierwszy z trzech kompleksów sportowych, który buduje starostwo, już jest gotowy. Powstał on przy CKZ

Przy pięknej, słonecznej pogodzie i dużym zainteresowaniu - 500 startujących zorganizowano Finał Powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych (5.10). Puchary za zwycięstwo trafiły do młodzieży z kilku miejscowości naszego regionu.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie i dużym zainteresowaniu - 500 startujących zorganizowano Finał Pow

W sobotę (6.10) odbyły się kolarskie zawody szosowe w indywidualnej jeździe na czas Time Trial Ponikiew, zorganizowane przez Klub Kolarski Peleton Wadowice działający przy Stowarzyszeniu „Blisko Skawy”. Wymarzona pogoda i fantastyczna atmosfera przyciągnęła blisko 60 kolarzy.

W sobotę (6.10) odbyły się kolarskie zawody szosowe w indywidualnej jeździe na czas Time Trial Poniki

Już jesienią tego roku malowniczy Beskid Mały stanie się centrum ekstremalnej rozrywki. W dniach 20-21 października tuż przy Kocierz Hotel&Spa odbędzie się popularny bieg z przeszkodami Runmageddon. Będzie to dwudniowe wydarzenie dla dorosłych i dzieci, którzy lubią niecodzienne, sportowe wyzwania.

Już jesienią tego roku malowniczy Beskid Mały stanie się centrum ekstremalnej rozrywki. W dniach 20-2

Klub kolarski Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wyścig do Ponikwi. Mimo, że trasa pozornie wydaje się łatwa, ostatni kilometr daje w kość. Podczas zmagań odbędzie się zbiórka charytatywna dla Wiktorii Jarmuziewicz.

Klub kolarski Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wyścig do Ponikwi. Mim

W IV Międzynarodowej Gali Halliwick w Krakowie, gdzie rywalizują w pływaniu osoby niepełnosprawne, wzięła udział spora grupa pływaków i trenerów z Wadowic. Poszło im całkiem nieźle!

W IV Międzynarodowej Gali Halliwick w Krakowie, gdzie rywalizują w pływaniu osoby niepełnosprawne, wz

W Rzykach odbędzie się ostatnia edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Weźmie w niej udział kilkuset uczestników z całej Polski, organizowane będą również bezpłatne zawody rowerowe dla dzieci na terenie Hotelu Czarny Groń w Rzykach.

W Rzykach odbędzie się ostatnia edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Weźmie w niej udzia

W Stanisławiu Górnym odbył się Piknik Rodzinny z udziałem dzieci i rodziców z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz zaproszonych gości. Impreza miała miejsce z okazji otwarcia kompleksu sportowego przy szkole.

W Stanisławiu Górnym odbył się Piknik Rodzinny z udziałem dzieci i rodziców z Publicznego Gimnazjum

W hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych  przy ulicy Sienkiewicza 9 po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice w szpadzie sportowej.

W hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych  przy ulicy Sienkiewicza 9 po raz trzeci w naszym mieście

Na wadowickiej pływalni po raz trzeci odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 152 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Wezmą w nim udział uczniowie, nauczyciele i sympatycy "Gimpla".

Na wadowickiej pływalni po raz trzeci odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 15

Elasri Abderrahim z Katowic okazał się zwycięzcą 39. Biegu Powsinogi pokonując dystans 15 km z czasem 49:05,39. Najszybsza z kobiet była Sylwia Byrska z Wadowic, która ten dystans pokonała w czasie  1.04.54.78. W tej edycji na wszystkich dystansach wzięło udział około 600 osób.

Elasri Abderrahim z Katowic okazał się zwycięzcą 39. Biegu Powsinogi pokonując dystans 15 km z czase

Para młodych tancerzy, Sara Silva i Mateusz Stawowy z naszego regionu, wystąpią w pierwszym odcinku najnowszego programu tanecznego "World of Dance" w Polsacie. Kibicuje im cała gmina Kalwaria Zebrzydowska z burmistrzem na czele.

Para młodych tancerzy, Sara Silva i Mateusz Stawowy z naszego regionu, wystąpią w pierwszym odcinku na

Flaga powiatu wadowickiego szybowała już w chmurach podczas sierpniowego pokazu spadochroniarzy na Pikniku Wojskowym, była także obecna na innych ważnych wydarzeniach. Ale w Himalajach naszych emblematów chyba jeszcze nie było. Teraz to się zmieni.

Flaga powiatu wadowickiego szybowała już w chmurach podczas sierpniowego pokazu spadochroniarzy na Pikn

Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił właśnie przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa. Powstanie tutaj Wadowickie Centrum Rekreacji: arena lekkoatletyczna, boisko wielofunkcyjne, teren sportów aktywnych z torem rowerowym, skatepark, strefą fitness i pawilonem gastronomicznym.

Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił właśnie przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa. Po

Młodzi strażacy z OSP Przytkowice dominują już nie tylko w gminie, powiecie czy województwie ale też w skali kraju.  Tym razem zajęli czołowe miejsca i zdobyli cztery puchary w ważnych zawodach pożarniczych.

Młodzi strażacy z OSP Przytkowice dominują już nie tylko w gminie, powiecie czy województwie ale te

Marzenia się spełniają a sukces jak mówi przysłowie ma wielu ojców. W Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie odbyło się  uroczyste otwarcie sali gimnastycznej  i boiska wielofunkcyjnego.

Marzenia się spełniają a sukces jak mówi przysłowie ma wielu ojców. W Szkole Podstawowej im. św. J

Co zrobić, by kobieta zaatakowana przez silniejszego napastnika obroniła się? Jak nie wpaść w panikę w kryzysowej sytuacji? Jaką postawę przyjąć, a jakich błędów unikać?

Co zrobić, by kobieta zaatakowana przez silniejszego napastnika obroniła się? Jak nie wpaść w panik

Na wadowickim Orliku gmina Wadowice organizuje dla mieszkańców imprezę sportowo-rekreacyjną z z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sportu.

Na wadowickim Orliku gmina Wadowice organizuje dla mieszkańców imprezę sportowo-rekreacyjną z z okazj

Po raz szósty w Andrychowie odbędzie się Bieg po Serce Zbója. Wystartować w nim może każdy. Impreza ma charakter charytatywny: po raz kolejny pieniądze zbierane będą dla rocznego Bartusia, chorego na zespół krótkiego jelita.

Po raz szósty w Andrychowie odbędzie się Bieg po Serce Zbója. Wystartować w nim może każdy. Imprez

W weekend w Rzykach, Nidku i Wieprzu odbędą się X Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2018. To jedyna taka impreza w Polsce.

W weekend w Rzykach, Nidku i Wieprzu odbędą się X Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosp