Elasri Abderrahim z Chorzowa okazał się zwycięzcą 40. Biegu Powsinogi pokonując dystans 15 km z czasem 44:43,88. Najszybsza z kobiet była Sylwia Byrska z Rokowa, która ten dystans pokonała w czasie  56.15,02. W tej edycji na wszystkich dystansach wzięło udział około 500 osób.

Elasri Abderrahim z Chorzowa okazał się zwycięzcą 40. Biegu Powsinogi pokonując dystans 15 km z czas

Już po raz siódmy w Andrychowie odbył się charytatywny Bieg Po Serce Zbója spod Złotej Górki. Setki uczestników wzięło udział w imprezie, na której zbierane były pieniądze na rehabilitację Karolinki z Roczyn.

Już po raz siódmy w Andrychowie odbył się charytatywny Bieg Po Serce Zbója spod Złotej Górki. Setk

Już po raz kolejny Klub kolarski Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wyścig do Ponikwi. Mimo, że trasa pozornie wydaje się łatwa, ostatni kilometr daje w kość. Weźmiecie udział?

Już po raz kolejny Klub kolarski Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wy

W Brodach w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i LKS „Cedron” Brody oficjalnie otwarto boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej  przeznaczone do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. O takim właśnie boisku lokalna  społeczność marzyła od dawna.

W Brodach w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i LKS „Cedron” Brody oficjalnie otwarto boisko wielofunk

W weekend w Wadowicach na stadionie MKS Skawy odbył się finał XI Międzynarodowych Mistrzostw Pracowników Maspex w piłce nożnej. Najlepszym zespołem została drużyna reprezentująca Strukturę Handlową Tradycja Beverages.

W weekend w Wadowicach na stadionie MKS Skawy odbył się finał XI Międzynarodowych Mistrzostw Pracowni

Ponad 400 wadowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stanęło na starcie rajdu Małopolska Tour. Nie zabrakło też zapierających dech pokazów akrobatycznych, trialowych a także coś dla ducha: koncertu zespołu Happysad. Wadowice stały się rowerową stolicą Małopolski!

Ponad 400 wadowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stanęło na starcie rajdu Małopolska Tou

Drużyna Wichrów Beskidu w składzie Mariusz Ciapa, Łukasz Pułka i Bartłomiej Pojnar zajęła zasłużone, trzecie miejsce w najdłuższym dystansie ultra maratonu (100 km biegu) w tegorocznej edycji festiwalu biegów pod nazwą Siedmiu Dolin w Krynicy.

Drużyna Wichrów Beskidu w składzie Mariusz Ciapa, Łukasz Pułka i Bartłomiej Pojnar zajęła zasłu

15 września odbędzie się kolejna, jubileuszowa 40. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce - Ogólnopolskiego Biegu Powsinogi. Jak zwykle w programie biegi na 5 i 15 kilometrów, biegi dla dzieci i liczne atrakcje. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału.

15 września odbędzie się kolejna, jubileuszowa 40. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce - Og

W poniedziałek (02.09) o godzinie 10:00 otwarto dla wszystkich nowy, kryty basen w Andrychowie. Pierwszym klientem był andrychowianin Szymon, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, który pojawił się tutaj wraz ze swoją mamą.

W poniedziałek (02.09) o godzinie 10:00 otwarto dla wszystkich nowy, kryty basen w Andrychowie. Pierwszy

W tegorocznej edycji odbywającego się co cztery lata od 1891 roku 1200 kilometrowego rowerowego ultramaratonu Paryż-Brest-Paryż wzięli również udział kolarze z naszego regionu. Peleton Aquila Wadowice  wystawił największą z Polaków reprezentację. Przeczytajcie relację/poradnik.

W tegorocznej edycji odbywającego się co cztery lata od 1891 roku 1200 kilometrowego rowerowego ultrama

W poniedziałek 2 września nowa kryta pływalnia w Andrychowie zostanie otwarta dla wszystkich. Znamy już jej cennik, jak się okazuje, jest konkurencyjny do wadowickiego "Delfina". Zobaczcie!

W poniedziałek 2 września nowa kryta pływalnia w Andrychowie zostanie otwarta dla wszystkich. Znamy ju

Po raz siódmy w Andrychowie odbędzie się Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Wystartować w nim może każdy. Impreza ma charakter charytatywny: po raz kolejny pieniądze zbierane będą dla  chorego dziecka z gminy Andrychów.

Po raz siódmy w Andrychowie odbędzie się Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Wystartować w nim

Nowa, tym razem kryta pływalnia w Andrychowie została oficjalnie otwarta. Pierwszy do basenu wskoczył przy okazji gminnych dożynek (i to w koszuli, spodniach i krawacie) burmistrz Tomasz Żak. Dla wszystkich nowy obiekt będzie dostępny już od 2 września.

Nowa, tym razem kryta pływalnia w Andrychowie została oficjalnie otwarta. Pierwszy do basenu wskoczył

W Skawinkach podczas IV memoriałowego Biegu Lucka poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi, mieszkańca tej miejscowości, wmurowano kamień węgielny pod przyszły stadion.

W Skawinkach podczas IV memoriałowego Biegu Lucka poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi, m

W weekend na centralnym placu Wadowic odbywało się prestiżowe i wyjątkowe wydarzenia: Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Wzięło w nich udział  blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Zmagania przyciągnęły sporo kibiców.

W weekend na centralnym placu Wadowic odbywało się prestiżowe i wyjątkowe wydarzenia: Mistrzostwa Św

Na Placu Jana Pawła II trwa instalacja toru na którym w weekend odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Będzie na co popatrzeć!

Na Placu Jana Pawła II trwa instalacja toru na którym w weekend odbędą się Mistrzostwa Świata do la

Po tragicznym poniedziałkowym (5.08) zdarzeniu, w którym w wypadku zginął młody kolarz Bjorg Lambrecht, z szacunku dla jego osoby IV etap Tour de Pologne, przebiegający przez nasz powiat, został skrócony a biorący w nim udział nie ścigali się. Na mecie na Kocierzu uczcili swojego kolegę minutą ciszy.

Po tragicznym poniedziałkowym (5.08) zdarzeniu, w którym w wypadku zginął młody kolarz Bjorg Lambrec

Podczas 3. etapu 76. Tour de Pologne śmiertelnemu wypadkowi uległ jeden z uczestników, faworyt wyścigu, Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Z szacunku dla zmarłego kolegi, trasa 4. etapu Jaworzno - Kocierz, obejmująca nasz powiat, została skrócona a zawodnicy nie będą się podczas niej ścigać.

Podczas 3. etapu 76. Tour de Pologne śmiertelnemu wypadkowi uległ jeden z uczestników, faworyt wyścig

To spore sportowe wydarzenia i wyróżnienie. Wadowice przez trzy dni będą gospodarzami Mistrzostw Świata u-16 w trialu, najbardziej widowiskowej konkurencji kolarskiej. W zmaganiach weźmie udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z całego świata!

To spore sportowe wydarzenia i wyróżnienie. Wadowice przez trzy dni będą gospodarzami Mistrzostw Świ

Powiat wadowicki i same Wadowice znalazły się po raz kolejny na trasie I etapu 76. już edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, największej i najbardziej prestiżowej cyklicznie organizowanej imprezy sportowej w Polsce.

Powiat wadowicki i same Wadowice znalazły się po raz kolejny na trasie I etapu 76. już edycji wyścigu