96 załóg przyjedzie do Wadowic i Makowa Podhalańskiego, by rywalizować w tegorocznej edycji Valvoline Rajdu Małopolski (6-8 czerwca). Powalczą nie tylko uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (CEZ) i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), lecz także załogi w rajdówkach historycznych, a także stawka Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP).

96 załóg przyjedzie do Wadowic i Makowa Podhalańskiego, by rywalizować w tegorocznej edycji Valvoline

Wkrótce rusza tegoroczna czwarta edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody rozpoczną się w Wadowicach, a zakończą w Makowie Podhalańskim. Mieszkańców czekają jednak utrudnienia, bo na trzy dni zamknięty, bądź utrudniony będzie ruch na części ulic.

Wkrótce rusza tegoroczna czwarta edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody rozpoczną się w Wadowicach

W Andrychowie odbył się VIII Turniej Rzucanki Siatkarskiej. Wzięło w nim udział blisko 50 dzieci z powiatu wadowickiego. Kto wie, może właśnie tutaj część z nich rozpocznie siatkarską kariera na miarę naszej narodowej reprezentacji?

W Andrychowie odbył się VIII Turniej Rzucanki Siatkarskiej. Wzięło w nim udział blisko 50 dzieci z p

Reprezentacji klubu Aquila Wadowice na podium mistrzostw Polski BMX Racing w Dzierżoniowie.

Reprezentacji klubu Aquila Wadowice na podium mistrzostw Polski BMX Racing w Dzierżoniowie. Czytaj wię

Jeszcze w te wakacje mieszkańcy bedą  mogli korzystać z dwóch nowych boisk wielofunkcyjnych w Ponikwi i na osiedlu Wadowity w Wadowicach.

Jeszcze w te wakacje mieszkańcy bedą  mogli korzystać z dwóch nowych boisk wielofunkcyjnych w Ponikw

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza wszystkich miłośników biegania na kolejną edycję zawodów Bieguś Kalwaryjski. Niezależnie od poziomu umiejętności, każdy – od najmłodszych po dorosłych – znajdzie coś dla siebie.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza wszystkich miłośników biegania

Na stadion Skawy od września trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego. Prace idą bardzo szybko, widać już sporą konstrukcję. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się widokiem z piętra nowej inwestycji i zdjęciami prac.

Na stadion Skawy od września trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego. Prace idą bardzo szybko, wi

Druga Wadowica Dycha, nowe biegowe rozdanie w mieście już za nami. W tym roku oprócz biegania odbyły się też rolkarskie zmagania.

Druga Wadowica Dycha, nowe biegowe rozdanie w mieście już za nami. W tym roku oprócz biegania odbyły

Ponad 60 osób walczyło w kolejnych zawodach na wadowickim pumptracku. Spotkali się tutaj nie tylko rowerzyści ale i użytkownicy hulajnóg.

Ponad 60 osób walczyło w kolejnych zawodach na wadowickim pumptracku. Spotkali się tutaj nie tylko row

Grubo ponad setka rowerzystów wzięło udział w XXIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowany przez Ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach. Licząca 30 kilometrów nie była wymagająca, pogoda i towarzystwo dopisały, czego chcieć więcej?

Grubo ponad setka rowerzystów wzięło udział w XXIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowany przez Og

Grubo ponad setka rolkarzy z całej Polski wzięła udział w rolkarskich zawodach Wadowicka Dycha. Oprócz głównego wyścigu zorganizowano również ściganie dla kilku kategorii wiekowych, w tym i dzieci. To pierwsze tego typu zawody w naszym mieście.

Grubo ponad setka rolkarzy z całej Polski wzięła udział w rolkarskich zawodach Wadowicka Dycha. Opró

Już wkrótce  poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie małopolskim! Do Wadowic na stadion MKS Skawa Wadowice na wojewódzki finał może przyjechać aż 122 zespoły, reprezentujące poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych.

Już wkrótce  poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie małopolskim! Do

18 maja odbędzie się druga Wadowicka Dycha, nowe biegowe rozdanie w mieście. W tym roku oprócz biegu zaplanowano także zawody na rolkach!

18 maja odbędzie się druga Wadowicka Dycha, nowe biegowe rozdanie w mieście. W tym roku oprócz biegu

Na wadowickim pumptracku odbędą się kolejne zawody, tym razem sportowymi śladami Jana Pawła II organizowanie w jego 104. urodziny.  Organizatorzy zapraszają wszystkich ze sprawnymi rowerami i... hulajnogami!

Na wadowickim pumptracku odbędą się kolejne zawody, tym razem sportowymi śladami Jana Pawła II organ

Karatecy z Małopolskiego Klubu Karate idą jak burza. W weekend zdobyli 12 medali na IV Turnieju Karate o Puchar Wiślanego Smoka.

Karatecy z Małopolskiego Klubu Karate idą jak burza. W weekend zdobyli 12 medali na IV Turnieju Karate

Szachy są jedną z aktywności, którą można się cieszyć przez całe życie. W styczniu w Wadowicach odbywały się ligowe rozgrywki juniorów, a już w piątek 17 maja o prawo gry na Drużynowych Mistrzostwach Świata powalczą zawodnicy powyżej 50 lat.

Szachy są jedną z aktywności, którą można się cieszyć przez całe życie. W styczniu w Wadowicach

Trasa zmieniona w ponad 50%, trzynaście odcinków specjalnych w kompaktowym formacie — tak zapowiada się tegoroczna, czwarta edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody rozpoczną się w Wadowicach, a zakończą w Makowie Podhalańskim.

Trasa zmieniona w ponad 50%, trzynaście odcinków specjalnych w kompaktowym formacie — tak zapowiada s

Klub Aquila Wadowice zaprasza zarówno zawodników jak i kibiców do niedalekich Palczowic na zawody z cyklu Puchar Polski Pumptrack #2.  Będzie na co popatrzeć!

Klub Aquila Wadowice zaprasza zarówno zawodników jak i kibiców do niedalekich Palczowic na zawody z cy

Do Wadowic zawita jedna z najciekawszych serii imprez MTB znana szerzej jak „DareToBe” Maraton MTB. Cykl ten w środowisku  kolarzy górskich uchodzi za jeden tych których ukończenie sprawia satysfakcję a to za sprawą tras na jakich przychodzi się ścigać kolarzom amatorom.

Do Wadowic zawita jedna z najciekawszych serii imprez MTB znana szerzej jak „DareToBe” Maraton MTB. C

Już po raz jedenasty biegacze ze Spytkowic razem ze Stowarzyszeniem "Głosy Miłosierdzia" i spytkowicką Służbą Pomocy zorganizowali bieg koleżeński, o charytatywnym wydźwięku po zdrowie Leosia Przystała. Wzięło w nim udział około 70 biegaczy.

Już po raz jedenasty biegacze ze Spytkowic razem ze Stowarzyszeniem "Głosy Miłosierdzia" i spytkowick