Sezon rowerowy w pełni, na drogach brakuje rowerzystów, którzy korzystając z pogody, uprawiają ulubione hobby czy korzystają z roweru jako środek komunikacji. Policja przypomina to, co każdy cyklista powinien wiedzieć i przestrzegać.

Sezon rowerowy w pełni, na drogach brakuje rowerzystów, którzy korzystając z pogody, uprawiają ulubi

Społeczna Straż Rybacka z Bielskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła się za łowisko na Zbiorniku Świnna Poręba. Pouczono kilku wędkarzy, a także  w stosunku do jednego policjanci skierowali wniosek do sądu.

Społeczna Straż Rybacka z Bielskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła się za łowisk

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” zaprasza do współpracy artystów i rękodzielników. Jeśli jesteś wytwórcą, rzemieślnikiem, tworzysz oryginalną biżuterię, decoupage, patchwork lub inne rękodzieło, to dobra okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności w folderze promującym lokalne rękodzieło.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” zaprasza do współpracy artystów i rękodzielni

Już po raz XIX w gminie Kalwaria Zebrzydowska odbył się Rajd Wagabundy. Oprócz samego rajdu, przebiegającego pod hasłem 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowano także sporo atrakcji dla uczestników.

Już po raz XIX w gminie Kalwaria Zebrzydowska odbył się Rajd Wagabundy. Oprócz samego rajdu, przebieg

Rusza sezon 2018 na basenie kąpielowym w Andrychowie. Ma potrwać do 2 września. Na razie nie wiadomo, czy wzrosną ceny biletów.

Rusza sezon 2018 na basenie kąpielowym w Andrychowie. Ma potrwać do 2 września. Na razie nie wiadomo,

Wygląda na to, że wadowiczanie kochają rowery. Na Placu Jana Pawła II magistrat zorganizował  całodniowy piknik rowerowy z masą atrakcji dla dzieci i młodzieży. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów!

Wygląda na to, że wadowiczanie kochają rowery. Na Placu Jana Pawła II magistrat zorganizował  cało

Już po raz czwarty odbyła się impreza Moto Show Andrychów. Oprócz fantastycznych samochodów, zarówno współczesnych jak i zabytkowych, przygotowano mnóstwo atrakcji.

Już po raz czwarty odbyła się impreza Moto Show Andrychów. Oprócz fantastycznych samochodów, zarów

Na wadowickim rynku odbędzie się impreza "I love bike" - "Wadowice kochają rower", całodniowy piknik rowerowy na którym nie zabraknie pumptracka, warsztatów, pokazów i zawodów. Będzie też wypożyczalnia i strefa dla najmłodszych. Warto będzie tu zaglądnąć.

Na wadowickim rynku odbędzie się impreza "I love bike" - "Wadowice kochają rower", całodniowy piknik

Już wkrótce rozpoczną się prace nad kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej nad Skawą. Połączony ona istniejącą ścieżkę w kierunku mostu w Jaroszowicach a potem z wadowicką "Wenecją".

Już wkrótce rozpoczną się prace nad kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej nad Skawą. Połączony on

Gościem kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będzie Dominik Wójcik, który opowie o swojej podróży do Czarnobylskiej Zony. 32 lata temu doszło tutaj do największej katastrofy w historii energetyki jądrowej.

Gościem kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będzie Dominik Wójcik, który opowie

Mieszkańcy i turyści wzięli sobie do serca "otwarcie" Zbiornika Świnna Poręba przez byłą już premier Beatę Szydło. Mimo, że oficjalnie nie wolno się w nim kąpać ani pływać, mają to w nosie i pełną garścią korzystają z uroków sztucznego jeziora.

Mieszkańcy i turyści wzięli sobie do serca "otwarcie" Zbiornika Świnna Poręba przez byłą już prem

Młyn Jacka Hotel&Spa organizuje po cieszących się sporym powodzeniem nocy saunowych  kolejny wieczór saunowy. Poprowadzi go saunamistrz Mateusz Kupiński. Nie zabraknie więc "naparzania", sesji peelingowych i innych atrakcji.

Młyn Jacka Hotel&Spa organizuje po cieszących się sporym powodzeniem nocy saunowych  kolejny wiec

27 maja w Andrychowie odbędzie się kolejna edycja Moto Show Andrychów. Dla miłośników motoryzacji będzie sporo atrakcji: m.in. zlot pojazdów zabytkowych oraz sportowych, zawody, tor gokartowy, czy różne pokazy. Warto będzie tam zaglądnąć.

27 maja w Andrychowie odbędzie się kolejna edycja Moto Show Andrychów. Dla miłośników motoryzacji b

W FortASG w Jaszczurowej odbyły się pierwsze zawody Air Soft Gun (strzelanie się replikami prawdziwej broni kulkami plastikowymi). Wzięło w nich udział 14 zespołów z całej Polski. Było sporo emocji.

W FortASG w Jaszczurowej odbyły się pierwsze zawody Air Soft Gun (strzelanie się replikami prawdziwej

W weekend  prawie 120 zuchów z Namiestnictwa Zuchowego Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyło w detektywistycznym biwaku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Przeciszowie, który przebiegał pod hasłem „XXI Międzynarodowa Gala Super Agentów”.

W weekend  prawie 120 zuchów z Namiestnictwa Zuchowego Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyło w detekty

Ponad 50 osób oddało krew i ponad 200 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku: na Placu Jana Pawła II po raz siódmy wadowiccy motocykliści zorganizowali akcję Motoserce.

Ponad 50 osób oddało krew i ponad 200 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku: na Placu Jana Pawł

Wadowiccy motocykliści po raz siódmy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwrócić uwagę na brak w polskich szpitalach cennego daru jakim jest krew, propagować idee krwiodawstwa a przy okazji pokazać, że nie taki motocyklista straszny, jak go malują.

Wadowiccy motocykliści po raz siódmy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwró

Kolejny raz harcerze spotkali się w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby celebrować zbliżające się dzień patrona harcerzy, świętego Jerzego. Tegorocznej Pielgrzymce Harcerskiej przyświecało hasło „W Tobie jest życie”, które ma wyznaczać  kierunek harcerzy do napełnienia się  Bogiem i wiarą.

Kolejny raz harcerze spotkali się w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby celebrować zbliżające

Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierały dzieci, młodzież i dorośli z Dąbrówki, którzy podczas akcji wysprzątali brzegi Zbiornika Świnna Poręba w gminie Stryszów.

Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierały dzieci, młodzież i dorośli z Dąbrówki, którzy podczas akc

Ponad 700 kilogramów śmieci zebrali ze Skawy i jej brzegów na odcinku od Wadowic do Woźnik kajakarze, który po raz siódmy zorganizowali akcję sprzątania rzeki. Jutro będą sprzątać Wisłę na odcinku od Spytkowic do Brzeźnicy.

Ponad 700 kilogramów śmieci zebrali ze Skawy i jej brzegów na odcinku od Wadowic do Woźnik kajakarze,