Gościem kolejnego spotkania wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie dr Waldemar Ogłoza, który opowie o poszukiwaniu życia we wszechświecie. Wstęp wolny, a wysłuchać prelekcji mogą nie tylko studenci WUTW!

Gościem kolejnego spotkania wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie dr Waldemar Ogłoza, któr

12 maja w Andrychowie odbędzie się kolejna, już piąta edycja Moto Show Andrychów. Dla miłośników motoryzacji będzie sporo atrakcji: m.in. zlot pojazdów zabytkowych oraz sportowych, zawody, tor gokartowy, czy różne pokazy. Warto będzie tam zaglądnąć.

12 maja w Andrychowie odbędzie się kolejna, już piąta edycja Moto Show Andrychów. Dla miłośników

W tym roku mija 11 lat odkąd Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na Akcje Krwiodawstwa do izdebnickiej remizy. To już pewna tradycja tej miejscowości, która jakże w szczytnym celu pokazuje, że warto jest pomagać. W tym roku strażacy przygotowali aż 5 takich akcji.

W tym roku mija 11 lat odkąd Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na Akcje Krwiodawstwa do iz

Morsowanie, czyli kąpiele w zimie w lodowatej wodzie rzeki czy jeziora są coraz bardziej popularne w naszym regionie. Jak się okazuje, nie jest to takie straszne. Przeczytajcie jak zacząć.

Morsowanie, czyli kąpiele w zimie w lodowatej wodzie rzeki czy jeziora są coraz bardziej popularne w na

„Korona Ziemi” w pięć dni: pod takim hasłem zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wyruszyli w dniach 14-18 stycznia  na zimowisko do Bukowiny Tatrzańskiej. Będą mieli co wspominać.

„Korona Ziemi” w pięć dni: pod takim hasłem zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wyruszyli w

WCK uruchamia kolejne grupy uwielbianych przez dzieci zajęć w ramach "Klubu Małego Podróżnika". Cykl już od dwóch lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i dlatego w tym roku powstaną aż 4 grupy warsztatowe. Pierwsze zajęcia odbędą się już 7 stycznia!

WCK uruchamia kolejne grupy uwielbianych przez dzieci zajęć w ramach "Klubu Małego Podróżnika". Cykl

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wędrownicy z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się przy wigilijnym stole. W zimowy piątkowy wieczór (15.12)  do Zalesia zjechały się reprezentacje drużyn i zastępów wędrowniczych hufca. Hasło tegorocznej Wigilii „Na rozgrzanie serc” przewijało się w wielu elementach spotkania, po to, by po spotkaniu wigilijnym harcerze nieśli wszędzie ciepło, które mają w sobie.

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wędrownicy z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się przy wigi

Ewa Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" niedawno odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" z Doliny Karpia aby nagrać nowy odcinek programu. Udostępniła ich przepis na karpia faszerowanego chrzanem.

Ewa Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" niedawno odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "

Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy sportów zimowych: rusza sezon narciarski w ośrodku Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa.

Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy sportów zimowych: rusza sezon narciarski w ośrodku Czarny Gr

Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowicach i Roczynach mamy kultywatorów tradycji, którzy są mistrzami w swoim fachu i dzielą się swoją wiedzą z innymi. W Wadowicach to garncarz Jerzy Mika, zaś w Roczynach Halina Brzazgacz od kilkudziesięciu lat wyrabia metodą tradycyjną kwiaty bibułkowe.  

Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowicach i Roczynach mamy kultywatorów tradycji, którzy są mistrzami w sw

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie klasy szkół podstawowych na warsztaty „Święta z Lolkiem”, które odbywać się będą w okresie od 10 do 21 grudnia roku.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie klasy szkół podstawo

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego hasło brzmiało „Po polsku – znaczy wesoło!”. W piątkowy (30.11) wieczór do Suchej Beskidzkiej, a dokładniej do Szkoły Podstawowej nr 1 zjechało się ponad 170  harcerzy starszych (uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych).  

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego has

Ponad 150  Mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłodszym słodycze i pozowali ze swoimi pięknymi maszynami do zdjęć. Po raz dziesiąty odbyła się, ciesząca się od lat sporym powodzeniem, akcja Motomikołaje.

Ponad 150  Mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłod

Po raz dziesiąty, jak co roku od kilku lat, w niedzielę (2.12) grudnia motocykliści ziemi wadowickiej zapraszają do udziału w akcji "Motomikołaje”. Najbardziej z niej cieszą  się najmłodsi...

Po raz dziesiąty, jak co roku od kilku lat, w niedzielę (2.12) grudnia motocykliści ziemi wadowickiej

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich andrzejkach pod hasłem "Za górami za lasami...". Szkoła zamieniła się w krainę bajek.

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich

Odzyskanie niepodległości przez Polskę można było świętować w różny sposób. Zuchy (uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) Hufca Ziemi Wadowickiej zrobiły to po swojemu – przez zabawę.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę można było świętować w różny sposób. Zuchy (uczniowie k

Wolontariusze naszego regionu mieli okazję do wzajemnego poznania się zaprezentowania swojej działalności na III Wadowickiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w środę (14.11)  w Wadowickim Centrum Kultury.

Wolontariusze naszego regionu mieli okazję do wzajemnego poznania się zaprezentowania swojej działalno

Adam Klimek, prowadzący w programie "Samochód marzeń: kup i zrób" TVN Turbo pokaże, jak zbudował replikę jedynego auta, którego właścicielem był papież św. Jan Paweł II.

Adam Klimek, prowadzący w programie "Samochód marzeń: kup i zrób" TVN Turbo pokaże, jak zbudował re

Ewie Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" z Doliny Karpia. Na warsztat wzięły potrawy i zwyczaje na Boże Narodzenie. Program będzie można obejrzeć w połowie grudnia, przed świętami.

Ewie Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski N

Już po raz osiemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Zebrano rekordową kwotę.

Już po raz osiemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowy