W  Sosnowcu na wyjazdowym posiedzeniu spotkali się członkowie Sejmowej Komisji Zdrowia. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski podtrzymał swoje stanowisko w sprawie węgla i zaapelował z mównicy o obniżkę gazu. Tymczasem Rada Powiatu planuje rezolucje w tej sprawie.

W  Sosnowcu na wyjazdowym posiedzeniu spotkali się członkowie Sejmowej Komisji Zdrowia. Burmistrz Wado

Marszałek województwa Małopolskiego Jacek Krupa został wyróżniony medalem św. Józefa. Gospodarzowi województwa przyznały go Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolska Izba Budowlanych.

Marszałek województwa Małopolskiego Jacek Krupa został wyróżniony medalem św. Józefa. Gospodarzow

Znowu kolejne opóźnienie w sprawie zaskarżenia przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego decyzji środowiskowej w sprawie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

Znowu kolejne opóźnienie w sprawie zaskarżenia przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego decyzji

W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną i decyzją wojewody, w Wadowicach zmieniono nazwę ulicy gen. Bruno Olbrychta na ulicę Gustawa Studnickiego.

W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną i decyzją wojewody, w Wadowicach zmieniono nazwę ulicy gen.

Po ponad roku Sąd Rejonowy w Wadowicach skazał Elżbietę Ł. za spoliczkowanie podczas komisji Rady Miejskiej burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego a także za "naruszenie miru domowego" w magistracie. Wyrok jest nieprawomocny.

Po ponad roku Sąd Rejonowy w Wadowicach skazał Elżbietę Ł. za spoliczkowanie podczas komisji Rady Mi

W programie "Dzień Dobry TVN" poruszono sprawę "zawodowych bezrobotnych" żyjących z zasiłku, ludzi, którym bardziej opłaca się być bezrobotnym niż pracować. Mówiła też o tym wiceburmistrz Ewa Całus na przykładzie gminy Wadowice.

W programie "Dzień Dobry TVN" poruszono sprawę "zawodowych bezrobotnych" żyjących z zasiłku, ludzi,

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w I Wadowickim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanym przez Młodzież Wszechpolską. Uczestniczy przeszli ulicami miasta czcząc pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w I Wadowickim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski chce całkowitego zakazu palenia paliwami stałymi (węglem i drewnem) na terenie gminy Wadowice. Dokument w tej sprawie do władz województwa skrytykował na Facebooka starosta Bartosz Kaliński.

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski chce całkowitego zakazu palenia paliwami stałymi (węglem i drewnem

Dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, podinsp. Grzegorz  Mucha oraz nadkom. Sławomir Urbanowski, zostało szefami komisariatu policji w Andrychowie.

Dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, podinsp. Grzegorz  Mucha oraz nadkom. Sł

Młodzież Wszechpolska organizuje I Wadowicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestniczy przejdą ulicami miasta czcząc pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

Młodzież Wszechpolska organizuje I Wadowicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestniczy przejd

To, czym oddychamy w ostatnich dniach w naszym regionie to dramat dla naszych płuc. W wielu miejscach normy zanieczyszczenia powietrza zostały przekroczone nawet dziesięciokrotnie. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski po raz kolejny wini za to politykę rządu.

To, czym oddychamy w ostatnich dniach w naszym regionie to dramat dla naszych płuc. W wielu miejscach no

Do 13 marca trwa nabór na urzędników wyborczych. W powiecie wadowickim będzie ich 23. Jakie wymagania trzeba spełnić i ile wynosi wynagrodzenie i co będzie należało do jego zadań?

Do 13 marca trwa nabór na urzędników wyborczych. W powiecie wadowickim będzie ich 23. Jakie wymagania

W mroźny czwartkowy wieczór kilkadziesiąt wadowiczan, a wśród nich parlamentarzyści, radni, władze powiatu wadowickiego, przedstawiciele duchowieństwa i Solidarności oraz spora grupa młodzieży – spotkali się pod Pomnikiem Katyńskim, aby złożyć hołd Żołnierzom Wyklętym.

W mroźny czwartkowy wieczór kilkadziesiąt wadowiczan, a wśród nich parlamentarzyści, radni, władze

Mucharz i Stryszów mogą utracić unijne dotacje na zagospodarowaniem terenów Zbiornika Świnna Poręba. Jak mówi wójt Mucharza Wacław Wądolny, jest problem z dokumentami umowami w tej sprawie. Będzie kolejna porażka?

Mucharz i Stryszów mogą utracić unijne dotacje na zagospodarowaniem terenów Zbiornika Świnna Poręba

Od 1 marca Straż Miejska w Wadowicach ma nowego komendanta. To 38-letnia Elżbieta Daniel. Została wybrana za trzecim podejściem w naborze ogłoszonym przez magistrat.

Od 1 marca Straż Miejska w Wadowicach ma nowego komendanta. To 38-letnia Elżbieta Daniel. Została wybr

Włodarze Brzeźnicy, Przeciszowa, Spytkowic i Zatora podpisali porozumienie, którego celem jest uruchomienie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na linii kolejowej nr 84 od Skawiny do Oświęcimia.

Włodarze Brzeźnicy, Przeciszowa, Spytkowic i Zatora podpisali porozumienie, którego celem jest uruchom

Urząd Miejski w Wadowicach zorganizował dla dziennikarzy konferencję "To będzie rok Wadowic". Magistrat pochwalił się na niej planami na ten rok a także podsumowali dotychczasowe inwestycje na terenie gminy.

Urząd Miejski w Wadowicach zorganizował dla dziennikarzy konferencję "To będzie rok Wadowic". Magistr

Radny PiS Filip Kaczyński zainterweniował do burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego w sprawie podwyżek za ciepło gminnej spółki Termowad. Włodarz odpowiada, że to wina m.in. polityki premiera Morawieckiego.

Radny PiS Filip Kaczyński zainterweniował do burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego w sprawie podwyż

Poseł Józef Brynkus (Kukiz '15) napisał interpelacje do Ministra Środowiska i do Ministra Energii w sprawnie niedziałającej dotychczas elektrowni przy zaporze Zbiornika Świnna Poręba. Co z tego wyniknie?

Poseł Józef Brynkus (Kukiz '15) napisał interpelacje do Ministra Środowiska i do Ministra Energii w s

Ksiądz Marian Piwko  skrytykował na Facebooku Irenę Sendlerową, wybraną w wyborach patronkę Zespołu Szkół w Izdebniku. Nazwał ją feministką, żydówką. komunistką i lewaczką. W gminie jak i w sieci zawrzało.

Ksiądz Marian Piwko  skrytykował na Facebooku Irenę Sendlerową, wybraną w wyborach patronkę Zespo