Podczas nadzwyczajnej sesji, Rada Miejska w Wadowicach większością głosów przyjęła uchwałę o przeznaczeniu dodatkowych 2,5 miliona złotych z budżetu gminy na gospodarkę odpadami. To efekt ostatniego potężnego kryzysy śmieciowe w gminie.

Podczas nadzwyczajnej sesji, Rada Miejska w Wadowicach większością głosów przyjęła uchwałę o prz

Piękny gest: radni Rady Miejskiej w Wadowicach podziękowaniami, kwiatami i gromkimi brawami pożegnali 66-letniego Marka Brzeźniaka, sekretarza gminy Wadowice, który tą funkcję piastował 29 lat bez kilku dni a który odchodzi na emeryturę.

Piękny gest: radni Rady Miejskiej w Wadowicach podziękowaniami, kwiatami i gromkimi brawami pożegnali

Na YouTube można obejrzeć film "Układ, tu wszystko się zaczęło" autorstwa filmowca i dziennikarza Dawida Kierczaka. Mocne dokument opisuje naszą lokalną politykę i biznes. Co o tym myślicie?

Na YouTube można obejrzeć film "Układ, tu wszystko się zaczęło" autorstwa filmowca i dziennikarza D

Urząd Miejski w Wadowicach rozstrzygnął konkurs na nowego sekretarza gminy Wadowice. 66-letni Marek Brzeźniak, dotychczasowy sekretarz, odchodzi na emeryturę. Znamy już nazwisko jego zastępcy.

Urząd Miejski w Wadowicach rozstrzygnął konkurs na nowego sekretarza gminy Wadowice. 66-letni Marek Br

Złożony przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wniosek otrzymał wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 mln zł, w Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Złożony przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wniosek otrzymał wsparcie z Ministerstwa Rodziny,

O nowych inwestycjach, planach na kolejne lata oraz współpracy między województwem a gminą rozmawiali  marszałek Witold Kozłowski i burmistrz Augustyn Ormanty.

O nowych inwestycjach, planach na kolejne lata oraz współpracy między województwem a gminą rozmawial

Fiaskiem zakończyły się rozmowy gminy Wadowice z konsorcjum firm MPGO Sp. z o. o. oraz PUK EMPOL Sp. z o. o. Jak informują urzędnicy, wycofano się z negocjacji i trwa znalezienie sensownej sytuacji ze śmieciowym problemem jaki od kilku dni panuje w Wadowicach.

Fiaskiem zakończyły się rozmowy gminy Wadowice z konsorcjum firm MPGO Sp. z o. o. oraz PUK EMPOL Sp. z

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka odwiedził Kalwarię Zebrzydowską, towarzyszyli mu radni Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński i Rafał Stuglik. Spotkanie było okazją do podsumowania ostatniego półrocza współpracy gminy  z województwem.

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka odwiedził Kalwarię Zebrzydowską, towarzysz

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma nowego prezesa. To 44-letni Jerzy Obstarczuk, który zastąpił na tym stanowisku Alfreda Karelusa.

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma nowego prezesa. To 44-letni Jerzy Obstarczuk,

Radni Rady Powiatu wadowickiego udzielili wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu pod szefostwem starosty Eugeniusza Kurdasa.

Radni Rady Powiatu wadowickiego udzielili wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu pod szefostwem

Nie powiodła się kolejna próba odwołania Mateusza Klinowskiego z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej w Wadowicach. Sześciu radnych PiS złożyło w związku z audytem taki wniosek. Prawie godzinne przepychanki przypominały momentami  kabaret...

Nie powiodła się kolejna próba odwołania Mateusza Klinowskiego z funkcji przewodniczącego komisji re

W ręce pierwszych radnych Rady Miejskiej w Wadowicach trafiły tablety. Urządzenia będą służyć podczas głosowań a także zastąpią "papierkologię".

W ręce pierwszych radnych Rady Miejskiej w Wadowicach trafiły tablety. Urządzenia będą służyć pod

804 tysiące złotych trafi do powiatu wadowickiego jako promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS". Za te pieniądze powstaną bądź zostaną wyremontowane obiekty rekreacyjno-sportowe.

804 tysiące złotych trafi do powiatu wadowickiego jako promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Bartosza Kalińskiego oraz podjęcie uchwał z naruszeniem prawa zarzuca opozycyjny Klub Radnych Wolne Wadowice w Radzie Miejskiej w Wadowicach. Sprawą ma zająć się wojewoda małopolski i RIO.

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Bartosza Kalińskiego oraz podjęcie uchwał

Wadowicka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł. z Wadowic. To finał incydentu, do jakiego doszło jesienią 2018 roku z udziałem wiceburmistrz Ewy Całus. Elżbiecie Ł. grozi do 3 lat więzienia.

Wadowicka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł.

Uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego gościli w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Była to nagroda za wybitne osiągnięcia w nauce potwierdzone tytułem "Primus inter pares".

Uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego gościli w gmachu Urzędu

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński trafił do szpitala onkologicznego w Warszawie. Przez najbliższe tygodnie będzie przechodził terapię.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński trafił do szpitala onkologicznego w Warszawie. Przez najbliższe tyg

14 radnych obecnych na sesji jednogłośnie przegłosowało wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Opozycyjni radni z Mateuszem Klinowskim na czele zbojkotowali obrady.

14 radnych obecnych na sesji jednogłośnie przegłosowało wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza

W poniedziałek (3.06) marszałek województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził Bazylikę Ofiarowania NMP, Muzeum Dom Rodzinny  Ojca Świętego oraz Szpital Powiatowy im. św. Jana Pawła II w Wadowicach.

W poniedziałek (3.06) marszałek województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził Bazylikę Ofia

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego miała spory wadowicki akcent: wzięły w niej udział gospodynie wiejskie z całej gminy oraz samorządowcy. Radni głosowali na niej nad rezolucją ustanawiającą św. Jana Pawła II patronem Małopolski.

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego miała spory wadowicki akcent: wzięły w niej udział