Trzech przedstawicieli władz powiatu, dwóch burmistrzów, siedmiu wójtów i jeden przewodniczący Rady Miejskiej (w zastępstwie burmistrza) – wszyscy zgromadzeni w jednym miejscu: odbył się pierwszy w tej kadencji Konwent Burmistrzów, Wójtów i Starosty Wadowickiego.

Trzech przedstawicieli władz powiatu, dwóch burmistrzów, siedmiu wójtów i jeden przewodniczący Rady

Były Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwiedził Wadowice o spotkał  się z szefostwem powiatu.

Były Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwiedził Wadowice o spotkał 

Ksiądz Paweł Bortkiewicz ma dostać papieski medal na najbliższej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach. Były burmistrz Wadowic a obecnie radny protestuje tej kandydaturze. O co chodzi?

Ksiądz Paweł Bortkiewicz ma dostać papieski medal na najbliższej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wa

Opozycyjni radni mają spore zastrzeżenia co do sposobu wyboru nowego-starego przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach Piotra Hajnosza. Napisali do wojewody wniosek o unieważnienie głosowania. Są też inne zarzuty.

Opozycyjni radni mają spore zastrzeżenia co do sposobu wyboru nowego-starego przewodniczącego Rady Mie

To jedna z najdłużej rządzących osób w regionie. Wójt gminy Wieprz, 65-letnia Małgorzata Chrapek złożyła ślubowanie i rozpoczęła swoją szóstą kadencję na tym stanowisku.

To jedna z najdłużej rządzących osób w regionie. Wójt gminy Wieprz, 65-letnia Małgorzata Chrapek z

Kampania do Europarlamentu powoli się rozkręca. Wadowice odwiedził poseł Marek Sowa, który rozdawał ulotki na placu Jana Pawła II i rozmawiał z mieszkańcami.

Kampania do Europarlamentu powoli się rozkręca. Wadowice odwiedził poseł Marek Sowa, który rozdawał

W andrychowskim magistracie odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej, na której niedawno wybrani w wyborach radni otrzymali zaświadczenie o wyborze i także złożyli ślubowanie, wybrano też jej szefostwo. Ślubowanie  złożyła też nowa pani burmistrz Beata Smolec.

W andrychowskim magistracie odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej, na której niedawn

Na pierwszej w tej kadencji sesji Rady Powiatu w Wadowicach radni odebrali zaświadczenia, złożyli ślubowanie oraz wybrali nowego  starostę i jego zastępce.

Na pierwszej w tej kadencji sesji Rady Powiatu w Wadowicach radni odebrali zaświadczenia, złożyli ślu

W kalwaryjskim magistracie odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej, na której niedawno wybrani w wyborach radni otrzymali zaświadczenie o wyborze i także złożyli ślubowanie, wybrano też jej szefostwo. Ślubowanie  złożył też nowy burmistrz Tadeusz Stela.

W kalwaryjskim magistracie odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej, na której niedawno

W wadowickim magistracie odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej, na której niedawno wybrani w wyborach radni otrzymali zaświadczenie o wyborze i także złożyli ślubowanie. Wybrano też jej szefostwo.

W wadowickim magistracie odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej, na której niedawno w

Do Wadowic z prywatną wizytą wybiera się jedna z najważniejszych osób w strukturach Unii Europejskiej, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Ma odwiedzić papieskie muzeum i wziąć udział w krótkim briefingu prasowym.

Do Wadowic z prywatną wizytą wybiera się jedna z najważniejszych osób w strukturach Unii Europejskie

W tym tygodniu oficjalnie rozpocznie się nowa kadencja nowo wybranych rad miejskich, gminnych, rady powiatu a także wójtów i burmistrzów. Odbędą się ślubowania oraz oficjalne przekazanie władzy w powiecie wadowickim.

W tym tygodniu oficjalnie rozpocznie się nowa kadencja nowo wybranych rad miejskich, gminnych, rady powi

Do Wadowic z polityczną wizytą przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wybrał się Grzegorz Braun. Kontrowersyjny polityk spotkał się z mieszkańcami, robił sobie z nimi zdjęcia i podpisywał książki oraz... gaśnice.

Do Wadowic z polityczną wizytą przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wybrał się Grzegorz Braun.

Do Wadowic z polityczną wizytą przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wybiega się Grzegorz Braun. Kontrowersyjny polityk spotka się z mieszkańcami, będzie też podpisywał książki i... gaśnice.

Do Wadowic z polityczną wizytą przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wybiega się Grzegorz Braun.

Były szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskie, wieloletni rzecznik wadowickiego magistratu, lewa ręka Ewy Filipiak: Stanisław Kotarba, wbrew środowiskom mu niechętnym a nawet wrogim,  nadal działa w polityce, tym razem po drugiej stronie barykady, bo w Prawie i Sprawiedliwości.

Były szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskie, wieloletni rzecznik wadowickiego magistratu, lewa r

Msza święta za ojczyznę w bazylice, pochód sztandarowy, złożenie kwiatów pod zrujnowanym budynkiem byłych koszar 12 Pułku Piechoty przy dźwiękach orkiestry OSP Klecza i przemówienia: Wadowice według znanego od lat schematu obchodziły 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Msza święta za ojczyznę w bazylice, pochód sztandarowy, złożenie kwiatów pod zrujnowanym budynkiem

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Warto znać zasady obchodzenia się z flagą.

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Warto znać zasady obchodzenia się z flagą. Cz

Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na wadowickim odśpiewano "Ody do radości". Nie zabrakło też festynu sztuki i książki w "Zaułku Mieszczańskim".

Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na wadowickim odśpiewano "Ody do radości"

Msza święta, przemarsz pocztów sztandarowych, składanie kwiatów pod pomnikami, pikniki. W całym kraju jak i w powiecie wadowickim odbędą się uroczystości Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja: od jej podpisania mija 233 lata. Zawsze uczestniczy w nich sporo mieszkańców.

Msza święta, przemarsz pocztów sztandarowych, składanie kwiatów pod pomnikami, pikniki. W całym kra

Żona posła Mariusza Krystiana i matka nowo wybranego radnego powiatowego  chciała zabłysnąć na sesji Rady Gminy Spytkowice wygłaszając płomiennie oświadczenie. Szybko jednak została sprowadzona na ziemię przez pełniącego obowiązki wójta Marka Gajowego. O co chodzi?

Żona posła Mariusza Krystiana i matka nowo wybranego radnego powiatowego  chciała zabłysnąć na ses