Pochodząca z naszego okręgu wyborczego premier Beata Szydło złożyła dymisję. Nowym szefem rządu został Mateusz Morawiecki.

Pochodząca z naszego okręgu wyborczego premier Beata Szydło złożyła dymisję. Nowym szefem rządu z

Kilka dni temu podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, burmistrz Tomasz Żak poinformował, że dyrektorka Centrum Kultury w Andrychowie Aneta Wądrzyk złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

Kilka dni temu podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, burmistrz Tomasz Żak poinformował, że dyrek

Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński został nowym szefem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wadowickim. Zastąpił w tej funkcji Grażynę Ramos.

Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński został nowym szefem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w

Urządzenie wielofunkcyjne, tonery, telefony, latarki, niszczarka i krzesła biurowe. To sprzęt, który przekazał wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos w ręce policjantów. Będzie on służył w posterunku policji w Brzeźnicy.

Urządzenie wielofunkcyjne, tonery, telefony, latarki, niszczarka i krzesła biurowe. To sprzęt, który

Rada Seniorów w Wadowicach jest oburzona wypowiedzią starosty Bartosza Kalińskiego, który na konferencji prasowej winą za zamieszanie związane z przychodnią stomatologiczną obciążył burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Rada Seniorów w Wadowicach jest oburzona wypowiedzią starosty Bartosza Kalińskiego, który na konferen

Radni Rady Miejskiej w Wadowicach zgodzili się na kupienie i wieczyste użytkowanie ulicy Fabrycznej w Wadowicach od Bumar Mikulczyce. Daje to zielone światło na remont tej zdewastowanej ulicy.

Radni Rady Miejskiej w Wadowicach zgodzili się na kupienie i wieczyste użytkowanie ulicy Fabrycznej w W

Czystki w małopolskich sądach: odwołano trzech prezesów sądów z Krakowa (w tym sądu okręgowego) oraz siedmiu zatrzymanych przez CBA dyrektorów sądów z okręgu krakowskiego, w tym dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach.

Czystki w małopolskich sądach: odwołano trzech prezesów sądów z Krakowa (w tym sądu okręgowego) o

Starostwa wadowicki Bartosz Kaliński poinformował, że przychodnia stomatologiczna na ulicy Wojtyłów zostaje na kolejne lata a za zamieszanie związane z nie przedłużeniem najmu i plotkami w tej sprawie obciążył... burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Starostwa wadowicki Bartosz Kaliński poinformował, że przychodnia stomatologiczna na ulicy Wojtyłów

Czy Wadowice, wzorem Krakowa, będą mieć "Wadowicki Alarm Smogowy", grupę ludzi, którzy będą wspierać walkę o czyste powietrze? Ekodoradca gminy Szymon Lukaj nie urywa, że  chciałby taką inicjatywę.

Czy Wadowice, wzorem Krakowa, będą mieć "Wadowicki Alarm Smogowy", grupę ludzi, którzy będą wspier

Poseł Józef Brynkus (Kukiz'15) udzielił niedawno wywiadu Michałowi Frączkowi z portalu Narodowcy.net. Padło w nim pytanie, czy będzie kandydował na burmistrza Wadowic w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Poseł Józef Brynkus (Kukiz'15) udzielił niedawno wywiadu Michałowi Frączkowi z portalu Narodowcy.net

Ministerstwo Środowiska poinformowało urzędy marszałkowskie, że od 1 stycznia 2018 roku nie będą mogły już budować ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. Co dalej z takimi trasami zaplanowanymi m.in. w naszym powiecie?

Ministerstwo Środowiska poinformowało urzędy marszałkowskie, że od 1 stycznia 2018 roku nie będą m

Poseł Marek Polak został przewodniczącym Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Andrychowie.

Poseł Marek Polak został przewodniczącym Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Andrychowie.

Jak poinformował przewodniczący koła .Nowoczesnej w powiecie wadowickim Zygmunt Kamiński, kandydatem tego ugrupowania na burmistrza Wadowic w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie 26-letni Paweł Janas.

Jak poinformował przewodniczący koła .Nowoczesnej w powiecie wadowickim Zygmunt Kamiński, kandydatem

Marek Sowa, poseł .Nowoczesnej z naszego okręgu wyborczego spotkał się w Wadowickiej Bibliotece Publicznej z mieszkańcami Wadowic. O czym mówił?

Marek Sowa, poseł .Nowoczesnej z naszego okręgu wyborczego spotkał się w Wadowickiej Bibliotece Publi

Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński został przewodniczącym Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Wadowicach. Jego kontrkandydatami byli radni powiatowi Marek Ciepły i Bożena Flasz, natomiast posłanka Ewa Filipiak nie ubiegała się o to stanowisko.

Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński został przewodniczącym Komitetu Terenowego Prawa i S

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski napisał do marszałka Senatu RP przedstawiając swoje stanowisko w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Wadowicach i okolicy. Dostało się w nim rządowi, są też pomysły na rozwiązanie tego problemu.

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski napisał do marszałka Senatu RP przedstawiając swoje stanowisko w s

Blisko 8 milionów złotych będzie kosztować droga, parking, ścieżka rowerowa i chodnik na terenach za Maspeksem. Radni Rady Miejskiej zgodzili się na dodatkowe pieniądze na tą inwestycję

Blisko 8 milionów złotych będzie kosztować droga, parking, ścieżka rowerowa i chodnik na terenach z

W Wadowicach gościł archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej kardynał Angelo Comastri. To dzięki niemu w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II znajduje się replika Drzwi Świętych.

W Wadowicach gościł archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej kardynał Angelo Comastri. To dzięki niemu w

Odrestaurowanie alejek i budynku byłej harcówki, nowa muszla koncertowa, odbudowa placów zabaw, urządzenia do wspinaczki i wydzielenie stref funkcjonalnych" Park Miejski w Wadowicach w końcu doczeka się remontu.

Odrestaurowanie alejek i budynku byłej harcówki, nowa muszla koncertowa, odbudowa placów zabaw, urząd

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski odwołał ze stanowiska dotychczasowego komendanta wadowickiej Straży Miejskiej Bogusława Brańkę. Ogłoszono już konkurs na nowego szefa tej formacji.

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski odwołał ze stanowiska dotychczasowego komendanta wadowickiej Straż