We wtorek pracownicy jednej z andrychowskich agencji ochrony zatrzymali Sylwestra B., 17-letniego mieszka
Włamywał się do parafii i mieszkań

We wtorek pracownicy jednej z andrychowskich agencji ochrony zatrzymali Sylwestra B., 17-letniego mieszkańca Andrychowa, sprawcę włamania do jednego z lokali gastronomicznych w centrum Andrychowa. Okazało się, że na koncie ma on także włamania do mieszkań i parafii. Grozi mu do 10 lat za kratkami.

W toku wykonywanych czynności ustalono, że Sylwester B. dokonywał także przestępstw w rejonie centrum miasta, gdzie włamywał sie do mieszkań: kradł z nich telefony, laptopy, biżuterię i pieniądze. Do mieszkań dostawał się przez uchylone bądź otwarte okna. Co ciekawe okazał się nie lada akrobatą: wybierał te położone na większych wysokościach, do których przedostawał się po rynnie lub z dachu.

Nastolatek w połowie sierpnia włamał się również do domu Parafialnego w Andrychowie, z którego skradł 5 300 złotych. 17 września z zakrystii Parafii w Andrychowie ukradł z kolei 960 złotych. Część z tych pieniędzy odzyskano.

"Sprawca nigdzie nie pracuje. Znany jest andrychowskiej Policji - miał prowadzone postępowania jako nieletni sprawca czynów karalnych przez co był umieszczany w placówkach wychowawczych i młodzieżowych" - informuję nas Elżbieta Goleniowska - Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W ramach prowadzonego postępowania Sylwestrowi B. przedstawiono łącznie 8 zarzutów. Grozi mu kara nawe do 10 lat pozbawienie wolności. Policja informuję, że wobec oskarżonego toczy się równolegle podobne postępowanie o dokonanie kradzieży i kradzieży z włamaniami.

 

(MG)

Zobacz również:
Polonez zderzył się z Fiatem, trzy osoby w szpitalu
Pijany uciekał policjantom
Stłuczka w Tomicach, dachowanie w Przytkowicach
Wypadek na moście w Witanowicach
Staranował traktor motorem
Wypadek dwóch TIR-ów w Ryczowie
Autobus zderzył się z ciężarówką, trzy osoby ranne
Toyota dachowała, obwodnica zamknięta

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Ewka 2011-09-29 17:06
Zuch i do tego wysportowany ;)
Cytować
0 #2 Tomaszek z Akwinu 2011-09-29 17:58
Bardzo wielka szkoda że do mieszkań.
Cytować
0 #3 Filipek 2011-09-29 18:13
No na biednego nie trafiło skoro to parafie ;)
Cytować
+1 #4 Miklesz 2011-09-29 18:54
Baran...
Cytować
0 #5 Jakub Jerzy Jaglarz 2011-09-30 08:11
Każdy robi wszystko by móc się utrzymać...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.