W Wadowickim Centrum Kultury szybko zapełniły się miejsca na zajęcia stałe dla dzieci, ale zostało jeszcze kilka ciekawych propozycji dla młodzieży i dorosłych. Wokal, malarstwo, fotografia i taniec towarzyski stoją otworem dla wszystkich zainteresowanych.

W Wadowickim Centrum Kultury szybko zapełniły się miejsca na zajęcia stałe dla dzieci, ale zostało

Z przytupem rozpoczęto kolejny, jedenasty rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Gościem inauguracyjnego spotkania był Marcin Meller - dziennikarz, felietonista, podróżnik, a także zapalony propagator Gruzji w Polsce.

Z przytupem rozpoczęto kolejny, jedenasty rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Wadowickiej

Jesienna aura to idealny czas na koncerty, spektakle, stand-upy. Wadowickie Centrum Kultury zadbało, aby nie wiało nudą i przygotowało jesień pełną znakomitych wydarzeń.

Jesienna aura to idealny czas na koncerty, spektakle, stand-upy. Wadowickie Centrum Kultury zadbało, aby

Już we wrześniu Wadowice odwiedzi znany dziennikarz i prezenter telewizyjny – Marcin Meller.

Już we wrześniu Wadowice odwiedzi znany dziennikarz i prezenter telewizyjny – Marcin Meller. Czytaj

W piątek (20.09) o godzinie 19:00 w sali teatralnej WCK  będzie można zobaczyć spektakl Krakowskiego Teatru Tańca pt. "MY/WY". Skierowany jest on do widzów 15+ i porusza temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI wieku.

W piątek (20.09) o godzinie 19:00 w sali teatralnej WCK  będzie można zobaczyć spektakl Krakowskiego

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Szybalskiej, która wyspecjalizowała się w dziedzinie portretu, ale jej prace to również pejzaże i martwa matura.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Szybalskiej, która wyspecjal

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza na kolejne spotkanie plenerowe . Tym razem odbędzie się w Parku Miejskim w Wadowicach.  W programie tańce, śpiewy, wróżby, cygańska kuchnia a przede wszystkim integracja z mieszkańcami.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza na kolejne spotkanie plenerowe .

Muzeum Miejskie oraz Sherlock Wadowice zapraszają w niedzielę (15.09) na grę miejską „Nie samą służbą wojsko żyje”. Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, chcących spędzić ciekawe popołudnie i poznać wojsko od nieco innej strony...

Muzeum Miejskie oraz Sherlock Wadowice zapraszają w niedzielę (15.09) na grę miejską „Nie samą sł

Pokazy umundurowania, wyposażenia wojskowego, gra historyczna ,warsztaty, wojskowa grochówka a na deser widowisko "Dotknij Historii". Tak na wadowickim rynku upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Pokazy umundurowania, wyposażenia wojskowego, gra historyczna ,warsztaty, wojskowa grochówka a na deser

Kapliczka św. Jana Nepomucena w Gierałtowiczkach nabrała nowego blasku. To już trzecia kapliczka, która w ostatnich latach została odremontowana dzięki środkom gminy Wieprz oraz dotacji z samorządu województwa Małopolskiego.

Kapliczka św. Jana Nepomucena w Gierałtowiczkach nabrała nowego blasku. To już trzecia kapliczka, kt

W pierwszą sobotą września Wadowicka Biblioteka Publiczna jako instytucja aktywnie popularyzująca literaturę po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji zaprezentowano osiem nowel.

W pierwszą sobotą września Wadowicka Biblioteka Publiczna jako instytucja aktywnie popularyzująca lit

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Tym razem gośćmi byli Stanisław i Jan Abrahamowiczowie. Opowiadali o duszpasterstwie  ks. Karola Wojtyły w krakowskiej parafii św. Floriana.

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Tym razem goś

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach również przyłącza się do akcji Narodowe Czytanie. Podczas wydarzenia odczytane zostaną fragmenty nowel autorstwa m.in. Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza czy Henryka Sienkiewicza,

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach również przyłącza się do akcji Narod

W dworze w Stryszowie odbędzie się wystawa prac na szkle Anny Gertych Malik. Nie zabraknie też pokazu mody ślubnej i fotografii dawnych par małżeńskich zamieszkujących stryszowski dwór.

W dworze w Stryszowie odbędzie się wystawa prac na szkle Anny Gertych Malik. Nie zabraknie też pokazu

Po raz kolejny harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej przygotowali dla mieszkańców Wadowic Rodzinny Piknik na zakończenie wakacji. W sobotę (31.08) w Parku Miejskim czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród. Każdy znalazł coś dla siebie!

Po raz kolejny harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej przygotowali dla mieszkańców Wadowic Rodzinny Piknik

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na aukcję, na której będzie można kupić po okazyjnej cenie prace z poprzednich plenerów malarsko-fotograficznych im. Franciszka Suknarowskiego.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na aukcję, na której będzie można kupić po okaz

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na VIII edycję akcji „Narodowe Czytanie”, której celem jest propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na VIII edycję akcji „Narodowe Czytanie”, której celem jest

Społeczność Romska ze  Stowarzyszenia “Cierchenia” zaprasza do Wadowickiego Centrum Kultury na spektakl “Jamaro Dzipen” ("Nasze życie”). To pieśni, taniec a przede wszystkim historia tkane bogatą tradycją i kulturą Romów na świecie, a przede wszystkim tutaj. Wstęp wolny!

Społeczność Romska ze  Stowarzyszenia “Cierchenia” zaprasza do Wadowickiego Centrum Kultury na sp

Wadowice to pierwsze miasto w Małopolsce, gdzie można zobaczyć wystawę plenerową: „Wstańcie, chodźmy…”Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” przygotowaną przez IPN oddział w Katowicach. Jej wernisaż odbędzie się w sobotę (31.08). Organizatorzy zapraszają mieszkańców.

Wadowice to pierwsze miasto w Małopolsce, gdzie można zobaczyć wystawę plenerową: „Wstańcie, chod

Na wadowickim rynku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej szykuje się rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym przypominającym wydarzenia z września 1939 roku.

Na wadowickim rynku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej szykuje się rodzinne spotkanie po