Na wadowickim rynku z okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wystąpiła grupa Raz, Dwa, Trzy. Koncert wypadł świetnie, szkoda, że pod sceną pojawiło się nieco ponad 300 osób...

Na wadowickim rynku z okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wystąpiła grupa Raz, Dwa, Trzy. K

Rekonstrukcje historyczne, pokaz zabytkowych samochodów, gra miejska i bezpłatne zwiedzanie wystawy "Wadowice – miasto, w którym wszystko się zaczęło": to tylko część z atrakcji czekających na uczestników tegorocznej Nocy Muzeów w wadowickim Muzeum Miejskim.

Rekonstrukcje historyczne, pokaz zabytkowych samochodów, gra miejska i bezpłatne zwiedzanie wystawy "Wa

200 strażaków z 6 orkiestr z całej Polski w towarzystwie solistów, po raz dziewiętnasty zagrało na wadowickim rynku koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

200 strażaków z 6 orkiestr z całej Polski w towarzystwie solistów, po raz dziewiętnasty zagrało na

W Wadowicach miała miejsce premiera płyty CD "Jestem Tu" z muzyką widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II". To 13 utworów wykonywanych m.in. przez Kubę Badacha, Magdę Steczkowską, Natalię Niemen, Hankę Wójciak czy Czesława Mozil z tekstami Michała Zabłockiego i muzyką m.in. Andrzeja Zielińskiego czy Adama Niedzieliny.

W Wadowicach miała miejsce premiera płyty CD "Jestem Tu" z muzyką widowiska „Święty z Wadowic –

Na początku czerwca Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, otwarte w nowej formie 9 kwietnia 2014 roku, odwiedzi milionowy zwiedzający!

Na początku czerwca Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, otwarte w nowej for

Tydzień kultury lokalnej, 98. rocznica urodzin Jana Pawła II i związane z tym wydarzenia, konkurs na najlepszą kremówkę, Bieg Wadowicki, koncerty zespołu Raz, Dwa, Trzy, Piotra Rubika i lokalnych artystów: na wadowickim rynku sporo będzie się dziać w ten weekend.

Tydzień kultury lokalnej, 98. rocznica urodzin Jana Pawła II i związane z tym wydarzenia, konkurs na n

Wadowickie Kino Centrum wkrótce doposażone zostanie w nowy system nagłośnienia. Jego sercem będzie najnowszy procesor kinowy (drugi w Polsce!) DATASAT AP 25 (pierwszy zainstalowano w sali kinowej łódzkiej Szkoły Filmowej). Widzowie przetestują go już 30 maja!

Wadowickie Kino Centrum wkrótce doposażone zostanie w nowy system nagłośnienia. Jego sercem będzie n

Po tygodniu prac grupy studentów ASP z Gdańska i Krakowa pod przewodnictwem artysty malarza Marcina Kowalika, można już podziwiać imponującym mający 238 metrów kwadratowych mural na ścianie DPS przy ulicy Pułaskiego w Wadowicach.

Po tygodniu prac grupy studentów ASP z Gdańska i Krakowa pod przewodnictwem artysty malarza Marcina Kow

Tegoroczne Dni Andrychowa odbędą się 7 i 8 lipca. Wystąpi na nich zespół Weekend a także lokalne andrychowskie zespoły. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Tegoroczne Dni Andrychowa odbędą się 7 i 8 lipca. Wystąpi na nich zespół Weekend a także lokalne a

Zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym. Po raz ósmy włączają się w nią również placówki muzealne z Wadowic i okolic. Zobaczcie, co przygotowano.

Zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury be

Wybuchy ognia, kunszt słowa, inteligentny humor i diabelska manipulacja! Do tego mistrzowski spektakl w wykonaniu Jerzego Treli „Rozmowy z diabłem” oraz „Wieczór Komedii Improwizowanej” i komediowa „Satyriada”. To wszystko w ramach 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”!

Wybuchy ognia, kunszt słowa, inteligentny humor i diabelska manipulacja! Do tego mistrzowski spektakl w

Na kulturalnej mapie Polski przez ostatnie dni Wadowice świeciły jasnym słońcem, a słupki aktywności podskoczyły gwałtownie w górę, osiągając  wyjątkowo wysokie wartości. Wszystko to za sprawą Czytomanii – Wadowickiego Festiwalu Książki, który odbywał się w miniony weekend.

Na kulturalnej mapie Polski przez ostatnie dni Wadowice świeciły jasnym słońcem, a słupki aktywnośc

W Galerii Sztuki "Bałysówka" w Tomicach odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz inauguracji w Gminie Tomice obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Galerii Sztuki "Bałysówka" w Tomicach odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maj

Przez dwa dni na  wadowickim rynku stacjonować będzie Muzeum Armii Krajowej. Na rynku stanęła mobilna wystawa prezentująca pamiątki i dokumenty dotyczące Akcji „Burza” przeprowadzonej w 1944 roku przez AK.

Przez dwa dni na  wadowickim rynku stacjonować będzie Muzeum Armii Krajowej. Na rynku stanęła mobiln

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów  ostatniego pięćdziesięciolecia wystąpi w Andrychowie. Z pczyczyn niezależnych od organizatora, zamiast 26 maja, kilka dni później.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów  ostatniego pięćdziesięciolecia wystąpi w And

Na wadowickim rynku odbędzie się  pierwszy festiwal smaku w ramach projektu współpracy "Kuchnia" - Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją". Nie zabraknie warsztatów kulinarnych a także będzie możliwość spróbowania pysznych lokalnych smakołyków.

Na wadowickim rynku odbędzie się  pierwszy festiwal smaku w ramach projektu współpracy "Kuchnia" - K

W okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II a także 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową na wadowickim rynku ze swoim oratorium Tu Es Petrus wystąpi z chórem i orkiestrą Piotr Rubik. To kolejna wizyta tego artysty w naszym mieście.

W okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II a także 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrow

W poniedziałek (7.05)  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odwiedzili wyjątkowi goście: książęta Stefan i Aleksander Sapiehowie, najstarsi żyjący krewni księcia Metropolity kard. Adama Stefana Sapiehy.

W poniedziałek (7.05)  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odwiedzili wyją

Na ścianie DPS przy ulicy Pułaskiego w Wadowicach grupa studentów ASP z Krakowa i Gdańska pod okiem Marcina Kowalika maluje ogromny, mający 238 metrów kwadratowych mural. W ten sposób Starostwo Powiatowe w Wadowicach  rozpoczyna obchody 100 lecia niepodległości.

Na ścianie DPS przy ulicy Pułaskiego w Wadowicach grupa studentów ASP z Krakowa i Gdańska pod okiem M

11 i 12 maja Wadowice odwiedzi Muzeum Armii Krajowej. Na rynku stanie mobilna wystawa prezentująca pamiątki i dokumenty dotyczące Akcji „Burza” przeprowadzonej w 1944 roku przez AK.

11 i 12 maja Wadowice odwiedzi Muzeum Armii Krajowej. Na rynku stanie mobilna wystawa prezentująca pami