Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish, Grubson, Dubrising, Gooral, East West Rockers i Łąki Łan: to artyści, którzy wystąpią na tegorocznej, piętnastej już edycji znanego i lubianego festiwalu Reggae Most.

Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish, Grubson, Dubrising, Gooral, East West Rockers i Łąki Łan: to ar

Od kilku lat wadowickie Kino Centrum w okresie wakacyjnym zaprasza na dodatkowe seanse w plenerze. Do tej pory projekcje odbywały się w Parku Miejskim. W tym roku ze względu na remont zieleni parkowej, kino przenosi się nad Skawę, na wadowicką Wenecję.

Od kilku lat wadowickie Kino Centrum w okresie wakacyjnym zaprasza na dodatkowe seanse w plenerze. Do tej

Na wadowickim rynku wystąpią w ramach swoich tras koncertowych Monika brodka oraz Krzysztof Zalewski, jedni z najciekawszych obecnie młodych artystów na polskiej scenie muzycznej.

Na wadowickim rynku wystąpią w ramach swoich tras koncertowych Monika brodka oraz Krzysztof Zalewski, j

W środku wakacji Wadowice zaplanowały Ave Festiwal, mający być kontynuacją pełnych radości i poczucia wspólnoty Światowych Dni Młodzieży. To mają być dwa dni z  muzyką chrześcijańską w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II.

W środku wakacji Wadowice zaplanowały Ave Festiwal, mający być kontynuacją pełnych radości i poczu

Food Trucki, sporo atrakcji dla dzieci a także występy artystów Gutka, Max Corner Crew, Ostatni w Raju, Miejskiej Orkiestry Dętej Andropol, Chóru Misericordias Domini i Weekendu: tak wyglądały tegoroczne Dni Andrychowa.

Food Trucki, sporo atrakcji dla dzieci a także występy artystów Gutka, Max Corner Crew, Ostatni w Raju

W dniach od 5 do 7 lipca odbędzie się tegoroczna, ósma już edycja Młyn Jazz Festival. Tak jak i w poprzednich latach, tak i tym razem nie zabraknie gorących nazwisk.

W dniach od 5 do 7 lipca odbędzie się tegoroczna, ósma już edycja Młyn Jazz Festival. Tak jak i w po

W tym roku tradycyjne lipcowe koncerty organowe odbędą się w wadowickim klasztorze karmelitów. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę 8 lipca.

W tym roku tradycyjne lipcowe koncerty organowe odbędą się w wadowickim klasztorze karmelitów. Pierws

Prof. Andrzej Nowakowski wydał kolejną publikację, "Wadowice w latach 1945-1990. Przyczynek do najnowszej historii miasta", której spora część poświęcona jest wadowickiej Solidarności i obala sporo mitów, jakie wokół niej krążą.

Prof. Andrzej Nowakowski wydał kolejną publikację, "Wadowice w latach 1945-1990. Przyczynek do najnows

Świetna wiadomość dla miłośników słowa pisanego i osób, które nie wyobrażają sobie leżakowania bez gazetki w ręku. Od teraz w wakacyjne podróże będą mogli zabrać najróżniejsze czasopisma z biblioteki  to zupełnie za darmo!

Świetna wiadomość dla miłośników słowa pisanego i osób, które nie wyobrażają sobie leżakowani

W sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury do 28 lipca można zobaczy 70 prac (między innymi słynne ilustracje do Boskiej Komedii Dantego) ekscentrycznego artysty – Salvadora Dalego. Wstęp bezpłatny!

W sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury do 28 lipca można zobaczy 70 prac (między innymi słynne

W Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach odbyła się detektywistyczna gra muzealna, w której zagadki i tajemnice papieskiego domu próbowało rozwiązać 15 drużyn. Zabawy było co nie miara.

W Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach odbyła się detektywistyczna gra muzealna, w któ

Wspólne jedzenie potraw, tańce przy cygańskiej muzyce i rozmowy: tak wyglądało pierwsze spotkanie plenerowe "My, Romowie z Wadowic" zorganizowane przy "Zaułku Mieszczańskim". Wyszło super!

Wspólne jedzenie potraw, tańce przy cygańskiej muzyce i rozmowy: tak wyglądało pierwsze spotkanie pl

W wadowickiej szkole muzycznej  odbył się konkurs w którym wystartowało kilkunastu młodych instrumentalistów, zespoły jazzowe i wokalistki. Rozdano nagrody a najlepsi zagrają na głównej scenie Młyn Jazz Festivalu. Tak rozpoczął się Junior Młyn Jazz Festival!

W wadowickiej szkole muzycznej  odbył się konkurs w którym wystartowało kilkunastu młodych instrume

Fenomen sceny muzycznej, czyli znany m.in. z hitu "Miłość w Zakopanem" Sławomir wystąpi w Andrychowie. Co ciekawe, nie będzie to pierwszy jego występ w mieście nad Wieprzówką...

Fenomen sceny muzycznej, czyli znany m.in. z hitu "Miłość w Zakopanem" Sławomir wystąpi w Andrychowi

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na bezpłatny na seans filmu "La La Land" w ramach letniego kina plenerowego,

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na bezpłatny na seans filmu "La L

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria wydało piątą już książkę "Mincarz Włodkowej". Nawiązuje ona do historii słynnej XV wiecznej rozbójniczki z Barwałdu - Katarzyny Włodkowej. Opowiada o kowalu-płatnerzu Grzegorzu ze Skawiny przymuszonym przez Włodkową do bicia fałszywych monet.

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria wydało piątą już książkę "Mincarz Włodkowej". Nawiązuje ona

W najbliższy weekend wadowiczan czekają trzy bezpłatne koncerty jazzowe i konkurs dla młodych muzyków. Festiwal jazzowy zacznie się w tym roku na scenach miejskich, które są nowym elementem Młyn Jazz Festival.

W najbliższy weekend wadowiczan czekają trzy bezpłatne koncerty jazzowe i konkurs dla młodych muzykó

Przy ulicy Spacerowej w Bęczynie (gmina Brzeźnica) trzy lata temu na kilkudziesięciu arach nieużytków odtworzono kilka oczek wodnych oraz kwietną łąkę z kępami drzew i krzewów. Działa tu też galeria, nietypowa, bo... pod płotem!

Przy ulicy Spacerowej w Bęczynie (gmina Brzeźnica) trzy lata temu na kilkudziesięciu arach nieużytkó

Znany z wolontariatu WCK czy Stowarzyszenia "Grupa Próg" 30-letni wadowiczanin Michał Brańka wygrał plebiscyt "Nieprzeciętni 2018" radiowej "czwórki".

Znany z wolontariatu WCK czy Stowarzyszenia "Grupa Próg" 30-letni wadowiczanin Michał Brańka wygrał p

Tegoroczne Dni Andrychowa odbędą się 7 i 8 lipca. Wystąpi na nich zespół Weekend a także lokalne andrychowskie zespoły. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Tegoroczne Dni Andrychowa odbędą się 7 i 8 lipca. Wystąpi na nich zespół Weekend a także lokalne a