W sobotę (16.12)  warto wybrać się do Muzeum Dwór w Stryszowie, gdzie o godzinie 16:00 odbędzie się wernisaż wystawy "Tożsamość miejsca", autorstwa Anny Kowal, malarki i rzeźbiarki, absolwentki Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W sobotę (16.12)  warto wybrać się do Muzeum Dwór w Stryszowie, gdzie o godzinie 16:00 odbędzie si

W Wadowickim Centrum Kultury szykuje się teatralne zakończenie roku. Widzowie zobaczą spektakle "Załoga__G" i "Fuga na temat". Ten pierwszy premierowo.

W Wadowickim Centrum Kultury szykuje się teatralne zakończenie roku. Widzowie zobaczą spektakle "Zało

O mało znanym wątku z dziejów Wadowic jakim było funkcjonowanie w mieście w latach 1920 – 1921 obozu dla internowanych Ukraińców opowie Wiktor Węglewicz. To kolejny wykład z cyklu "Wadowickie Spotkania z historią".

O mało znanym wątku z dziejów Wadowic jakim było funkcjonowanie w mieście w latach 1920 – 1921 obo

To był jeden z lepszych koncertów w Wadowicach w ostatnim czasie. Na scenie Wadowickiego Centrum Kultury wystąpił zespół legenda i ikona polskiego hard rocka: TSA. Pod sceną bawiło się i wzruszało blisko 400 osób.

To był jeden z lepszych koncertów w Wadowicach w ostatnim czasie. Na scenie Wadowickiego Centrum Kultur

Wadowickie Kino Centrum bierze udział w akcji społecznej Święto Kina promującej polską kinematografię, oglądanie filmów i kino jako rozrywkę.  Z tej okazji przez dwa dni zobaczymy ciekawe produkcje i kupimy na nie tańsze bilety.

Wadowickie Kino Centrum bierze udział w akcji społecznej Święto Kina promującej polską kinematograf

Tydzień potrwa na wadowickim rynku III Jarmark Świąteczny. Będzie można na nim kupić prezenty, oscypki, ryby, pierniki, wędliny, miody czy inne smakołyki. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Tydzień potrwa na wadowickim rynku III Jarmark Świąteczny. Będzie można na nim kupić prezenty, oscy

Jarmark, wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty. No i przede wszystkim Anioły. Od 14 lat co roku przez weekend klimatyczna Lanckorona należy do nich. Wkrótce w tym miasteczku Festiwal „Anioł w Miasteczku”.

Jarmark, wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty. No i przede wszystkim Anioły. Od 14 lat co roku przez w

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II zostało nagrodzone za dostępność gmachu głównego dla osób z niepełnosprawnością ruchu przyznawaną przez władze województwa małopolskiego.

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II zostało nagrodzone za dostępność gmachu głównego dla osób z nie

Z okazji 700 lecia wsi i parafii Witanowice, miejscowość doczekała się dwóch ciekawych wydawnictw. To "Witanowice na starej fotografii" oraz "Parafia Witanowice z sercem i duszą". Warto po nie sięgnąć.

Z okazji 700 lecia wsi i parafii Witanowice, miejscowość doczekała się dwóch ciekawych wydawnictw. T
Były górnik Mieczysław "Hajer" Bieniek zaprasza w podróż do Afryki.

Fascynują Cię dalekie podróże? Lubisz poznawać obce kultury, a przy tym dobrze się bawić? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Wadowicką Bibliotekę Publiczną, by spotkać się  z niesamowitym podróżnikiem – Mieczysławem Bieńkiem „Hajerem”.

Fascynują Cię dalekie podróże? Lubisz poznawać obce kultury, a przy tym dobrze się bawić? Jeśli t

Wolontariusze WCK zapraszają na „Domowe Kino!”, czyli Kameralny Wieczorek Filmowy. Ne leżakach, pufach z przekąskami i gorącym kakao widzowie będą mogli zobaczyć dwa ambitne filmy.

Wolontariusze WCK zapraszają na „Domowe Kino!”, czyli Kameralny Wieczorek Filmowy. Ne leżakach, puf

Zespół Perfect, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych, wystąpi w Wadowicach. Na scenie WCK zaprezentuje swoje największe przeboje oraz najnowsze utwory z wydanej w 2016 roku płyty "Muzyka".

Zespół Perfect, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych, wystąpi w Wadowicach. Na sc

O kulisach procesu norymberskiego, hitlerowskich zbrodniach wojennych i karaniu ich sprawców opowie dr Joanna Lubecka z krakowskiego IPN, która będzie kolejnym gościem Muzeum Miejskiego w ramach cyklu "Spotkania z historią".

O kulisach procesu norymberskiego, hitlerowskich zbrodniach wojennych i karaniu ich sprawców opowie dr J

Krakowskie muzea, laboratorium fotograficzne, Teatr "Banialuka", Lublin i Wrocław stanęły otworem przed uczestnikami drugiej odsłony Projektu "Wspólny skok w kulturę na bis!". 40. dzieci uroczyście zakończyło swoją przygodę z kulturą na Gali Finałowej  w WCK.

Krakowskie muzea, laboratorium fotograficzne, Teatr "Banialuka", Lublin i Wrocław stanęły otworem prze

W piątkowy (24.11) wieczór  czytelnicy Wadowickiej Biblioteki Publicznej  mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat historii lokalnego sportu, którą wygłosił dr hab. Andrzej Nowakowski.  Spotkaniu towarzyszyła promocja książki "Szkice z dziejów sportu     w Wadowicach i Ziemi Wadowickiej”.

W piątkowy (24.11) wieczór  czytelnicy Wadowickiej Biblioteki Publicznej  mieli okazję wysłuchać c

W Andrychowie odbyło się wydarzenie Fabryka Muzyki Niezwykłej, na którym wystąpili Besides, Kasia Kowalska oraz Lady Pank. W tutejszym domu kultury było gorąco...

W Andrychowie odbyło się wydarzenie Fabryka Muzyki Niezwykłej, na którym wystąpili Besides, Kasia Ko

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się niezwykły koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, największej instytucji artystycznej naszej armii.

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się niezwykły koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojs

W formie książkowej ukazały się "Prowincjałki" Zbigniewa Jurczaka, kontynuacja publikacji "Oblicze tej ziemi" zawierająca większość felietonów autora publikowanych na jego blogu jak i portalu WadowiceOnline.pl.

W formie książkowej ukazały się "Prowincjałki" Zbigniewa Jurczaka, kontynuacja publikacji "Oblicze t

Ważna informacja dla osób wybierających się na andrychowskie koncert Kasi Kowalskiej, Lady Pank i Besides. Jego lokalizacja została zmieniona.

Ważna informacja dla osób wybierających się na andrychowskie koncert Kasi Kowalskiej, Lady Pank i Bes

W wadowickiej szkole muzycznej odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej tej szkoły pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego. Zebrane datki zostaną przekazane dla uczennicy Wiktorii i jej rodziny, którzy w pożarze stracili dach nad głową.

W wadowickiej szkole muzycznej odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej tej