Prawdziwa gratka dla miłośników wrażeń. Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na kolejną Noc Teatrów, podczas której będzie można zobaczyć  trzy spektakle, każdy w innej konwencji i odmiennej stylistyce: klasycznej, muzycznej i kabaretowej.

Prawdziwa gratka dla miłośników wrażeń. Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na kolejną Noc Teatrów

Pierwszy dzień 9. Przeglądu Filmów Górskich za nami. Odbył się Towarzyski Bieg Górski na Groń Jana Pawła II, projekcja świetnych filmów i spotkanie z z Aleksandrem Dobą  a także Piotrem Pustelnikiem. A tu jeszcze czeka sporo atrakcji...

Pierwszy dzień 9. Przeglądu Filmów Górskich za nami. Odbył się Towarzyski Bieg Górski na Groń Jan

Telewizja Polska wspólnie z gminą Wadowice organizuje w Lany Poniedziałek, 2 kwietnia, w 13. rocznicę śmierci św. Jana Pawła wielki koncert. Wiemy już, kto na nim wystąpi!

Telewizja Polska wspólnie z gminą Wadowice organizuje w Lany Poniedziałek, 2 kwietnia, w 13. rocznicę

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. Po raz dziewiąty w Wadowicach odbędzie się Przegląd Filmów Górskich. Tym razem dwudniowy.

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński zorganizowali spotkanie z Leszkiem Żebrowskim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński zorganizowali s

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej a także Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach można teraz zwiedzić wirtualnie w ramach projektu „Światło ze Wschodu” realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej a także Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowica

Władze Kalwarii Zebrzydowskiej zlikwidowały w grudniu 2017 roku komunistyczny pomnik w centrum miasta. Teraz zwracają się do mieszkańców z prośbą o pomysły na zagospodarowanie tego terenu.

Władze Kalwarii Zebrzydowskiej zlikwidowały w grudniu 2017 roku komunistyczny pomnik w centrum miasta.

Przemarsz I Brygady Legionów Polskich i Józefa Piłsudskiego przez Wadowice w 1915 roku będzie tematem pogadanki z historykiem dr Andrzejem Małysem, który będzie gościem Muzeum Miejskiego marcowych „Wadowickich Spotkań z historią”.

Przemarsz I Brygady Legionów Polskich i Józefa Piłsudskiego przez Wadowice w 1915 roku będzie tematem

W środę (7.03) Wadowicka Biblioteka Publiczna tętniła kobiecością. A to za sprawą zorganizowanego tutaj z okazji Dnia Kobiet wieczorku dla pań.

W środę (7.03) Wadowicka Biblioteka Publiczna tętniła kobiecością. A to za sprawą zorganizowanego

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które obchodziliśmy niedawno, Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński zapraszają na spotkanie z publicystą, historykiem i pisarzem  Leszkiem Żebrowskim.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które obchodziliśmy niedawno, Klub Gazety Pol

Niezwykłe spotkanie dla pań przy filiżance kawy, słodkim „co nieco”, a do tego w towarzystwie wyjątkowej kobiety i ciekawej książki! Tak Wadowicka Biblioteka Publiczna zadba o swoje czytelniczki w przeddzień ich święta.

Niezwykłe spotkanie dla pań przy filiżance kawy, słodkim „co nieco”, a do tego w towarzystwie wyj

Kino Centrum zaprasza 8 marca wszystkie kobiety w dniu ich święta na  przedpremierowy pokaz najprzyjemniejszej komedii roku – „Do zakochania jeden krok”. Ale to nie wszystko: przygotowano też kilka niespodzianek.

Kino Centrum zaprasza 8 marca wszystkie kobiety w dniu ich święta na  przedpremierowy pokaz najprzyjem

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pokaz filmu  „Gurgacz Kapelan Wyklętych”. Bezpłatne bilety wstępu dostępne są "Starym Kinie". Zobaczą go mieszkańcy a także  uczniowie z gminnych szkół.

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pokaz filmu  „Gurgacz Kapelan Wyklętych”. Bezpłatne bilet

Spektakl "Chory na Sukces", który miał się odbyć we wtorek (6.03) z Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, został odwołany. Bilety można zwracać w miejscu ich zakupu.

Spektakl "Chory na Sukces", który miał się odbyć we wtorek (6.03) z Miejskim Domu Kultury w Andrychow

Firma Maspex rehabilituje się za słynną wpadkę z Tigerem. Razem z Muzeum Powstania Warszawskiego będzie prowadzić w tym roku projekt "Parasol Historii. Wspomnienie’44". Będzie też pomoc finansowa dla Powstańców Warszawskich. Ale to nie wszystko...

Firma Maspex rehabilituje się za słynną wpadkę z Tigerem. Razem z Muzeum Powstania Warszawskiego będ

Już wkrótce w sprzedaży znajdzie się płyta DVD z niezwykłego koncertu "W inwałdzkiej ciszy", który odbył się 6 stycznia 2018 roku z okazji 700-lecia wsi Inwałd. Wystąpiła na nim gwiazdy polskiej estrady w towarzystwie Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów.

Już wkrótce w sprzedaży znajdzie się płyta DVD z niezwykłego koncertu "W inwałdzkiej ciszy", któr

Ubiegły rok był rekordowym pod względem frekwencji w kinie Centrum w Wadowicach. 21 grudnia 2017 roku do kina zawitał 50 tysięczny widz: to najlepszy wynik od początku jego funkcjonowania!

Ubiegły rok był rekordowym pod względem frekwencji w kinie Centrum w Wadowicach. 21 grudnia 2017 roku

W Lanckoronie podczas uroczystej sesji Rady Gminy, na którą zaproszono sporo ważnych gości, zainaugurowano obchody 250-lecia Zawiązania Konfederacji Barskiej w gminie Lanckorona. w trakcie roku zaplanowano z tej okazji kilka wydarzeń.

W Lanckoronie podczas uroczystej sesji Rady Gminy, na którą zaproszono sporo ważnych gości, zainaugur

Po trzynastu latach nadawania urzędowe medium Radio Andrychów doczekało się nowego studia. Kosztowało nieco ponad 200 tysięcy złotych dzięki unijnej dotacji. Radiowcy już z niego nadali pierwszą audycję.

Po trzynastu latach nadawania urzędowe medium Radio Andrychów doczekało się nowego studia. Kosztował

Telewizja Polska wspólnie z gminą Wadowice organizuje 2 kwietnia, w 13. rocznicę śmierci św. Jana Pawła wielki koncert. Wystąpić mają gwiazdy polskiej estrady.

Telewizja Polska wspólnie z gminą Wadowice organizuje 2 kwietnia, w 13. rocznicę śmierci św. Jana Pa