Zespół Elektryczne Gitary będzie gwiazdą tegorocznych Dni Andrychowa. Leon Paduch, Jacek Wąsowski, Aleksander Korecki, Jakub Sienkiewicz, Piotr Łojek, Tomasz Grochowalski zagrają tutaj 30 czerwca.

Zespół Elektryczne Gitary będzie gwiazdą tegorocznych Dni Andrychowa. Leon Paduch, Jacek Wąsowski, A

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński  zapraszają na spotkanie z dziennikarzem, historykiem, pisarzem i szefem publicystyki TVP Info.Tadeuszem Płużańskim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński  zapraszają n

Klasztor Karmelitów Bosych w Wadowicach odbędzie się szóste Spotkanie z Muzyką Dawną. Tym razem wystąpi zespół barokowy VADOVIAmente MUSICAndo, który zaprezentuje muzyki pasyjną największych twórców epoki baroku, m.in. Vivaldiego i Bacha.

Klasztor Karmelitów Bosych w Wadowicach odbędzie się szóste Spotkanie z Muzyką Dawną. Tym razem wys

Wojewódzki Konserwator Zabytków uważa, że wadowicki pomnik Emila Zegadłowicza kwalifikuje się jako zabytek ruchomy, jednak według niego jego ochrona prawa jest wystarczająca zaś wpisanie go jako zabytek leży w gestii właściciela na którym monument stoi.

Wojewódzki Konserwator Zabytków uważa, że wadowicki pomnik Emila Zegadłowicza kwalifikuje się jako

Prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Biblioteka zaprasza na projekcję filmu „Paszporty Paragwaju” o  o działalności  nielegalnej polsko-żydowskiej struktury, zajmującej się masowym fałszowaniem dokumentów, w celu ratowania Żydów podczas II wojny światowej.

Prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Biblioteka zaprasza na projekcję filmu „Paszporty Paragwaju

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Znamy już artystów, którzy wystąpią dla mieszkańców.

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Znamy już artystów,

Do odebrania są darmowe wejściówki na spotkanie w Kalwarii Zebrzydowskiej z ojcem Leonem Knabitem, najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalnym Benedyktynem z Opactwa w Tyńcu. Będzie można na nim zdobyć najnowszą jego książkę z autografem.

Do odebrania są darmowe wejściówki na spotkanie w Kalwarii Zebrzydowskiej z ojcem Leonem Knabitem, naj

Wadowicka szkołą muzyczna zaprasza na koncert zespołu Joke, który łamie schematy jazzowej klasyki łącząc ją z hip hopem, reggae i polską muzyką ludową. Wstęp wolny!

Wadowicka szkołą muzyczna zaprasza na koncert zespołu Joke, który łamie schematy jazzowej klasyki ł

Spektakl "Twój szczęśliwy numerek" teatru działającego przy CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej został wyróżniony przez jury 7. Posiadów Teatralnych na Orawie.

Spektakl "Twój szczęśliwy numerek" teatru działającego przy CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej został

Dobra wiadomość dla historyków i miłośników regionu. Powstała obszerna monografia Marcina Wadowity, słynnego teologa i dziekana Akademii Krakowskiej autorstwa dr Tomasza Graffa. W WCK odbędzie się spotkanie promujące, na którym będzie można kupić wydawnictwo i otrzymać autograf.

Dobra wiadomość dla historyków i miłośników regionu. Powstała obszerna monografia Marcina Wadowity

Poważna awaria w Kinie Centrum w Wadowicach. Doszło zo zepsucia jednego z projektorów, z tego powodu odwołano kilka projekcji w placówce. Zobaczcie szczegóły.

Poważna awaria w Kinie Centrum w Wadowicach. Doszło zo zepsucia jednego z projektorów, z tego powodu o

Sezon operowo-baletowy w pełni. Wadowickie Kino Centrum tym razem zaprasza na retransmisję baletu „Śpiąca królewna” z moskiewskiego teatru Bolszoj.

Sezon operowo-baletowy w pełni. Wadowickie Kino Centrum tym razem zaprasza na retransmisję baletu „Ś

Niezwykła gratka dla miłośniczek powieści kryminalnych oraz wszystkich pań, pragnących spędzić Dzień Kobiet w miłym, damskim towarzystwie, przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku. Gościem biblioteki będzie Hanna Greń, autorka poczytnych kryminałów.

Niezwykła gratka dla miłośniczek powieści kryminalnych oraz wszystkich pań, pragnących spędzić Dz

Jak co roku wadowickie kino zaprasza panie na Dzień Kobiet. Ale i panowie mają powody do radości: pierwszy raz wadowicka placówka organizuje Dzień Mężczyzn. Zobaczcie co przygotowano w domu kultury.

Jak co roku wadowickie kino zaprasza panie na Dzień Kobiet. Ale i panowie mają powody do radości: pier

W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się konferencję naukowa "Rzeka i jej otoczenie”. Specjaliści i naukowcy skupią się na niej na tematyce wzajemnych relacji rzeki i jej otoczenia w kontekście rzeki Skawy.

W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się konferencję naukowa "Rzeka i jej otoczenie”. Specjaliści

W Muzeum Miejskim prezentowana jest kolejna wystawa. Ekspozycji Barwna księga mego życia – Franciszek Lenczowski o sobie" towarzyszyć będzie spotkanie ze Stanisławem Kuligiem, współorganizatorem wystawy i właścicielem pamiątek po Lenczowskim.

W Muzeum Miejskim prezentowana jest kolejna wystawa. Ekspozycji Barwna księga mego życia – Franciszek

W piątek (1.03). w Muzeum Miejskim w Wadowicach odbyła się kolejna edycja Hufcowego Konkursu Historycznego. W zmaganiach wzięli udział harcerze z drużyn harcerskich oraz starszoharcerskich Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, w sumie 9 trzyosobowych zespołów.

W piątek (1.03). w Muzeum Miejskim w Wadowicach odbyła się kolejna edycja Hufcowego Konkursu Historycz

Dobra wiadomość dla miłośników X muzy. W wadowickim Kinie Centrum będzie można zobaczyć „Zimną Wojnę” i inne filmy, który były nominowane bądź zdobyły nagrodę Amerykańskiej  Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej  podczas niedawnej 91. gali Oscarów.

Dobra wiadomość dla miłośników X muzy. W wadowickim Kinie Centrum będzie można zobaczyć „Zimną

Siedem par z terenów gminy Mucharz wzięło udział w uroczystości Złotych Godów. Wręczono im medale, nie zabrakło życzeń i gratulacji.

Siedem par z terenów gminy Mucharz wzięło udział w uroczystości Złotych Godów. Wręczono im medale

Mimo, że pod wadowickim liceum stoi już ponad 50 lat, pomnik Emila Zegadłowicza nadal nie jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Z obawy o jego przyszłość, prezes TMZW Zbigniew Jurczak zwrócił się z taką prośbą do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Mimo, że pod wadowickim liceum stoi już ponad 50 lat, pomnik Emila Zegadłowicza nadal nie jest wpisany