Tegoroczna Bajkolandia w Andrychowie, organizowana przez andrychowskie Centrum Kultury i Wypoczynku w impreza, która od lat przyciąga sporą grupę dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy, zapowiada się i w tym roku bardzo atrakcyjnie.

Tegoroczna Bajkolandia w Andrychowie, organizowana przez andrychowskie Centrum Kultury i Wypoczynku w imp

W Muzeum Miejskim będzie można po raz kolejny zmierzyć się z "Mrocznymi zagadkami Wadowic". Kryminalną historię z lat 30. XX wieku, w oparciu o którą powstała interaktywna gra, sfabularyzował SherLOCK Wadowice.

W Muzeum Miejskim będzie można po raz kolejny zmierzyć się z "Mrocznymi zagadkami Wadowic". Kryminaln

Jak co roku ostatni weekend maja zapowiada w Wadowicach prawdziwe święto teatru. Przez trzy dni Zgrai wadowiczanie będą mogli obejrzeć aż 9 spektakli konkursowych. Ale to nie wszystko! Pokazy gościnne, projekcje kinowe, fora teatralne... to wszystko za darmo już od piątku (24.05) w WCK!

Jak co roku ostatni weekend maja zapowiada w Wadowicach prawdziwe święto teatru. Przez trzy dni Zgrai w

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Znamy już artystów, którzy wystąpią dla mieszkańców.

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Znamy już artystów,

Na wadowickim rynku już po raz dwudziesty odbył się  koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

Na wadowickim rynku już po raz dwudziesty odbył się  koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II

Wadowice hucznie obchodziły rocznicę 99. urodzin św. Jana Pawła II. Kulminacyjnym momentem obchodów było wielkie widowisko muzyczne Decalogue „Jan Paweł II – Pasterz Świata". Niestety pogoda zawiodła i potężny deszcz wystraszył widzów. Pod sceną zostali najwytrwalsi.

Wadowice hucznie obchodziły rocznicę 99. urodzin św. Jana Pawła II. Kulminacyjnym momentem obchodów

Wadowickie Kino Centrum zaprasza na kolejny pokaz w sezonie operowo-baletowym.  Tym razem na dużym ekranie pojawi się balet „Carmen Suite & Petrushka”.

Wadowickie Kino Centrum zaprasza na kolejny pokaz w sezonie operowo-baletowym.  Tym razem na dużym ekra

Andrychowski Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat po raz kolejny powalczył o niepełnosprawnych i wspólnie z gminą Wadowice przygotował specjalną strefę na wadowickim rynku dla takich osób podczas obchodów 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Andrychowski Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat po raz kolejny powalczył o niepełnosprawnych

W Sali Koncertowej wadowickiej szkoły muzycznej szykuje się ciekawe wydarzenie: to koncert śpiewaka, melomana i komika  Czesława Jakubca z triem The ThreeX. Całość dopełni Bielska Orkiestra Kameralna.

W Sali Koncertowej wadowickiej szkoły muzycznej szykuje się ciekawe wydarzenie: to koncert śpiewaka, m

Zwiedzanie placówki, animacje, warsztaty a przede wszystkim związana ze 190. rocznicą urodzin Jana Aleksandra hr. Fredry prezentacja jednoaktówki "Posażna jedynaczka": takie atrakcje przygotowano w Dworze w Stryszowie na tegoroczne Święto Ogrodów.

Zwiedzanie placówki, animacje, warsztaty a przede wszystkim związana ze 190. rocznicą urodzin Jana Ale

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach, który odbędzie się w środę (15.05) o godzinie 17:00.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawow

Zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym. Po raz dziewiąty włączają się w nią również placówki muzealne z Wadowic i okolic. Zobaczcie, co przygotowano w tym roku.

Zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury be

Pochodząca z Wadowic, mieszkająca aktualnie w Niemczech Karina Opyrchał prezentuje swój najnowszy singiel  “Nie przestaję biec”,  do którego sama skomponowała muzykę, a słowa napisała  wspólnie z Michałem Kacprzakiem.

Pochodząca z Wadowic, mieszkająca aktualnie w Niemczech Karina Opyrchał prezentuje swój najnowszy sin

18 maja na wadowickim rynku po raz kolejny będziemy świętować rocznicę urodzin Ojca Świętego. Tym razem na placu Jana Pawła II, zaprezentowane zostanie widowisko „Decalogue”. Inspiracją do powstania projektu były słowa Dekalogu oraz nauczanie Papieża Polaka.

18 maja na wadowickim rynku po raz kolejny będziemy świętować rocznicę urodzin Ojca Świętego. Tym

Dworzec kolejowy, dawna szkoła Franciszka Józefa i gmach wadowickiego "Sokoła": to tylko niektóre miejsca, które znajdą się na trasie spaceru „Wadowice galicyjskie". Przewodnikiem podczas tej ciekawej wędrówki będzie dr Konrad Meus.

Dworzec kolejowy, dawna szkoła Franciszka Józefa i gmach wadowickiego "Sokoła": to tylko niektóre mie

Przez pięć dni w Wadowicach trwać będzie III Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia. Weźmie w nim udział blisko 200 artystów z całej Polski. Nie zabraknie również dwóch ciekawych i darmowych koncertów dla mieszkańców.

Przez pięć dni w Wadowicach trwać będzie III Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Szkół Muzy

W Muzeum Miejskim będzie można zagrać w fabularną grę interaktywną na kanwie wadowickiej historii kryminalnej z lat 30. XX wieku. Mroczną tajemnicę z przeszłości sfabularyzował SherLOCK Wadowice.

W Muzeum Miejskim będzie można zagrać w fabularną grę interaktywną na kanwie wadowickiej historii k

Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie przy współpracy z wadowickim magistratem organizują na wadowickiej "Wenecji" III Piknik Organizacji Pozarządowych. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie przy współpracy z wadowickim magistratem organizują

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie literackim „Jan Paweł II – pasterz świata”.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie zapra

W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej powstała gigapikselowa fotografia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej a także szat wotywnych. To druga tego typu inicjatywa w Polsce.

W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej powstała gigapikselowa fotografia Cudownego Obr