Na wadowickiej Wenecji z okazji zakończenia roku szkolnego odbyły się kolejne Wianki nad Skawą, drugi raz z rzędu organizowane wspólnie z RMF MAXX. Na scenie wystąpili  Oskar Mądracki, Julia Żugaj, Bryska oraz Daria Marx. Nie zabrakło też wydarzeń towarzyszących.

Na wadowickiej Wenecji z okazji zakończenia roku szkolnego odbyły się kolejne Wianki nad Skawą, drugi

W malowniczej Lanckoronie odbędzie się Jarmark Świętojański. Na rynku będzie można kupić wyroby rękodzieła, nie zabraknie też koncertów, wicia wianków, wystaw czy zabaw dla dzieci. Warto będzie tutaj zaglądnąć.

W malowniczej Lanckoronie odbędzie się Jarmark Świętojański. Na rynku będzie można kupić wyroby r

Dwór w Stryszowie zaprasza w niedzielę  (23.06) o godzinie 15:00 na  kolejne z cyklu Rozmowy przy fotografii. Bohaterem naszego spotkania będzie Wojciech Ćwiękała. Rozmowę poprowadzą Edyta Filipek-Bajor i Jola Hytkowska.

Dwór w Stryszowie zaprasza w niedzielę  (23.06) o godzinie 15:00 na  kolejne z cyklu Rozmowy przy fot

Pochodząca z Wadowic Karina Opyrchał zaprezentowała swój najnowszy singiel „Film”. Sama skomponowała do niego muzykę i napisała tekst.

Pochodząca z Wadowic Karina Opyrchał zaprezentowała swój najnowszy singiel „Film”. Sama skomponow

Jeśli chcecie, aby wasze pociechy spędziły wakacyjny czas w twórczy i ciekawy sposób koniecznie zapiszcie je na wakacyjne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej!

Jeśli chcecie, aby wasze pociechy spędziły wakacyjny czas w twórczy i ciekawy sposób koniecznie zapi

Przed nami Dni Andrychowa 2024! Ostatni weekend czerwca  będzie obfitował w liczne koncerty, moc atrakcji i świetną zabawę! Zobaczcie szczegóły.

Przed nami Dni Andrychowa 2024! Ostatni weekend czerwca  będzie obfitował w liczne koncerty, moc atrak

Na wadowickim rynku odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert w ramach cykl Muzyczne Wadowice. Z muzyką filmową wystąpi Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

Na wadowickim rynku odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert w ramach cykl Muzyczne Wadowice. Z muzy

Wadowice szykują się na kolejne Wianki nad Skawą, które po raz drugi organizowane będą wspólnie z RMF MAXX! Kto wystąpi na wadowickiej Wenecji?

Wadowice szykują się na kolejne Wianki nad Skawą, które po raz drugi organizowane będą wspólnie z

Mimo, że oficjalnie Barwałd dopiero w 2026 roku będzie miał 700 lat, nie przeszkadza to lokalnej społeczności już od jakiegoś czasu świętować to wydarzenie różnymi okolicznościowymi imprezami. Teraz kolejna.

Mimo, że oficjalnie Barwałd dopiero w 2026 roku będzie miał 700 lat, nie przeszkadza to lokalnej spo

Odnawiany od początku kwietnia pomnik 12 Pułku Piechoty stojący przed budynkiem dawnych koszar przy ulicy Lwowskiej jest już praktycznie gotowy. Zniknęły już rusztowania i nowa figura żołnierza widoczna jest już w pełnej okazałości. Jak się podoba?

Odnawiany od początku kwietnia pomnik 12 Pułku Piechoty stojący przed budynkiem dawnych koszar przy ul

W sobotę (15.06) o godzinie 16:00 w Dworze w Stryszowie odbędzie się wernisaż wystawy „Okolica Weissa – malarstwo Grzegorza L. Piotrowskiego”.

W sobotę (15.06) o godzinie 16:00 w Dworze w Stryszowie odbędzie się wernisaż wystawy „Okolica Weis

W Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się kolejna wystawa fotograficzna.

W Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się kolejna wystawa fotograficzna. Czytaj więcej...

Niszczejący zabytek, pomnik Emila Zegadłowicza stojący przed wadowickim liceum, jest w tragicznym stanie. Odpał mu nos, część ręki a i reszta wygląda, jakby zaraz miała się rozlecieć. Co z remontem monumentu?

Niszczejący zabytek, pomnik Emila Zegadłowicza stojący przed wadowickim liceum, jest w tragicznym stan

Wakacje to czas, na który czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Marzymy o chwilach  radości, relaksu i niesamowitych przygód. WCK przygotowało bogatą ofertę, która zadowoli zarówno dzieci, jak i dorosłych. Znajdziecie tutaj aktywności dla swoich pociech oraz możliwość rozwijania swoich pasji.

Wakacje to czas, na który czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Marzymy o chwilach  radości, relaks

Jeśli interesuje Was młodość Karola Wojtyły i lata, które spędził w Wadowicach, nie znajdziecie lepszej pozycji niż „Lolek Złotempisany”.

Jeśli interesuje Was młodość Karola Wojtyły i lata, które spędził w Wadowicach, nie znajdziecie l

Odnawiany od początku kwietnia pomnik 12 Pułku Piechoty przed budynkiem byłych wadowickich koszar zaczyna wyglądać jak nowy. Wróciła  już tutaj figura wykonana na nowo figura żołnierza. Sratej nie udało się niestety uratować.

Odnawiany od początku kwietnia pomnik 12 Pułku Piechoty przed budynkiem byłych wadowickich koszar zacz

Duże święto w Wadowickim Centrum Kultury: SOWA: Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, świetne miejsce na kulturalnej i edukacyjnej mapie Wadowic, skończyła właśnie pół roku! Przez ten czas odwiedziło je ponad 10 tysięcy osób!

Duże święto w Wadowickim Centrum Kultury: SOWA: Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, świetne

W Wadowicach rusza siódma, pięciodniowa edycja Junior Jazz Festiwal. To muzyczna uczta dla melomanów, nie zabraknie przesłuchań, występów, koncertów i jam session.

W Wadowicach rusza siódma, pięciodniowa edycja Junior Jazz Festiwal. To muzyczna uczta dla melomanów,

Pochodzącej z Targanic (gmina Andrychów), działająca pod pseudonimem LoLa, dwudziestoletnia wokalistka Karolina Fryt właśnie zaprezentowała w sieci swój kolejny singiel.

Pochodzącej z Targanic (gmina Andrychów), działająca pod pseudonimem LoLa, dwudziestoletnia wokalistk

W ruinach zamku w Lanckoronie po raz kolejny odbyło się wielkie trąbienie, czyli III Festiwal Hejnalistów. Organizatorzy przygotowali sporo, nie tylko muzycznych, atrakcji, które przyciągnęły wielu uczestników.

W ruinach zamku w Lanckoronie po raz kolejny odbyło się wielkie trąbienie, czyli III Festiwal Hejnalis