We wtorek (19.06) ruszyła w Polsce usługa Apple Pay: użytkownicy iPhonów, iPadów, Apple Watchy czy nowszych komputerów Mac mogą przy ich pomocy płacić w sklepie tak jak kartą.

We wtorek (19.06) ruszyła w Polsce usługa Apple Pay: użytkownicy iPhonów, iPadów, Apple Watchy czy n

Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji bierze się za modernizacje instalacji sanitarnych w Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej i Barwałdzie Dolnym. Kilka dni temu podpisano pierwszą umowę w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w  gminie Wadowice".

Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji bierze się za modernizacje instalacji sanitarn

W Polsce przybywa legalnie pracujących cudzoziemców. Składki odprowadzane od ich wynagrodzeń coraz szerszym strumieniem płyną do ZUS.  Najwięcej jest ich z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii.

W Polsce przybywa legalnie pracujących cudzoziemców. Składki odprowadzane od ich wynagrodzeń coraz sz

Burmistrz Mateusz Klinowski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud"  Franciszka Fryca ze Spytkowic. Za kwotę około 1,8 miliona wyremontuje ona zdewastowaną ulicę Fabryczną w Wadowicach.

Burmistrz Mateusz Klinowski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud" 

300 przebadanych osób, ponad 2,5 tysiąca wykonanych laboratoryjnych badań, blisko 100 konsultacji lekarskich: tak wygląda bilans kolejnej edycji "Białej Niedzieli" organizowanej przez powiat wadowicki oraz ZZOZ.

300 przebadanych osób, ponad 2,5 tysiąca wykonanych laboratoryjnych badań, blisko 100 konsultacji leka

Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej świętowała jubileusz  90-lecia działalności. Co na pewno ucieszyło druhów z tej okazji, to przekazanie połączone z uroczystym poświęceniem samochodu pożarniczego GCBA 3,5/27 marki Iveco.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej świętowała jubileusz  90-lecia działalności. Co na pewno ucie

W Parku Miejskim trwa realizacja projektu "Wrota Beskidu Małego". Zostaną wyremontowane m.in. alejki, pojawią się nowe, przebudowana zostanie muszla koncertowa, korty, które będą w zimie służyć za lodowisko a także rozbudowana zostanie infrastruktura.

W Parku Miejskim trwa realizacja projektu "Wrota Beskidu Małego". Zostaną wyremontowane m.in. alejki, p

Zakład Ubezpieczeń Społecznych radzi, aby z przejściem na emeryturę poczekać do lipca. Dlaczego?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych radzi, aby z przejściem na emeryturę poczekać do lipca. Dlaczego? C

Nowoczesny Impuls województwa małopolskiego, który będzie w wakacje kursował między Zakopanem a Krakowem, również po torach powiatu wadowickiego, będzie nosił nazwę Luxtorpeda. To ukłon do czasów przedwojennych i słynnych pociągów spalinowych.

Nowoczesny Impuls województwa małopolskiego, który będzie w wakacje kursował między Zakopanem a Kra

Dyrektor ZZOZ w Wadowicach oraz starosta wadowicki Bartosz Kaliński zapraszają kolejną edycję "Białej Niedzieli", czyli bezpłatne badania i konsultacje lekarzy specjalistów.

Dyrektor ZZOZ w Wadowicach oraz starosta wadowicki Bartosz Kaliński zapraszają kolejną edycję "Białe

4 czerwca weszły w życie nowe przepisy, dzięki którym kierowcy mieli być zwolnieni z obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia OC. Jak się okazuje - nic się nie zmieniło: ciągle możemy dostać mandat za ich brak...

4 czerwca weszły w życie nowe przepisy, dzięki którym kierowcy mieli być zwolnieni z obowiązku posi

PKP Polskie Linie Kolejowe w ostatnim czasie oznakowała blisko 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych. Na żółtych naklejkach znajduje się indywidualny numer identyfikujący przejazd wraz z numerami alarmowymi. Ma to pomóc w szybkiej reakcji na zagrożenie.

PKP Polskie Linie Kolejowe w ostatnim czasie oznakowała blisko 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowyc

Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło realizację 10 programów inwestycji dla zadań drogowych w województwach: małopolskim, opolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Wśród nich są też dwa z powiatu wadowickiego.

Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło realizację 10 programów inwestycji dla zadań drogowych w woj

Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach w kamienicy pod numerem 8 otwarto punkt informacyjny Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Mieszkańcy i przedsiębiorcy znajdą tutaj pomoc w rozwoju przedsiębiorczości.

Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach w kamienicy pod numerem 8 otwarto punkt informacyjny Małopolskiej A

Projekt nowej identyfikacji wizualnej Wadowic wykonany przez Studio Otwarte z Krakowa i wprowadzony w maju 2017 roku, znalazł uznanie  wśród jurorów 15. edycji konkursu Klubu Twórców Reklamy.  W kategorii Design zdobył trzecie miejsce i symboliczny brązowy miecz.

Projekt nowej identyfikacji wizualnej Wadowic wykonany przez Studio Otwarte z Krakowa i wprowadzony w maj

Jak informuje ZUS, nowe zasady opłacania składek na Indywidualne Numery Rachunków wyeliminowały  błędy i spowodowały, że wpłaty  na kontach w  ZUS księgują się terminowo i bez błędów. Tylko do 21 maja chrzanowski oddział ZUS i podległe mu placówki  odnotowały 180 574 wpłat na kwotę 1 180 362 426,11 zł.

Jak informuje ZUS, nowe zasady opłacania składek na Indywidualne Numery Rachunków wyeliminowały  bł

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 złotych, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu w symbolicznym nakładzie 38 424 000 sztuk, tak aby trafiła do każdego Polaka.

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 złotych, kt

Od kilkunastu dni ceny paliwa na wadowickich stacjach, podobnie jak w całej Polsce, przekroczyła już 5 złotych za litr bezołowiowej 95 i ciągle rośnie. Czy na wakacje stuknie "magiczna szóstka?"

Od kilkunastu dni ceny paliwa na wadowickich stacjach, podobnie jak w całej Polsce, przekroczyła już 5

Firma Maspex, właściciel marek Tymbark czy Lubella, przygotowuje się do ewentualnego upublicznienie spółki. Stworzyłoby to firmie możliwość rozwoju i jednocześnie  ułatwiła udziałowcom swobodę działania w sprawach zmian właścicielskich.

Firma Maspex, właściciel marek Tymbark czy Lubella, przygotowuje się do ewentualnego upublicznienie sp

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP (obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych). Właśnie rozpoczynają w naszym regionie rekrutację.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP (obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrz