Od września ubiegłego roku trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za kwotę 29 800 000 złotych wykonuje firma Erbet z Nowego Sącza. Po pięciu miesiącach widać już sporo.

Od września ubiegłego roku trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za

Pieczywo, pierogi, zupy, słodkości, przetwory, miody, warzywa, smarowidła, produkty wegańskie, sery, przetwory rybne: to wszystko można kupić w  sklepiku produktów regionalnych "Smaki regionów, który powstał we współpracy trzech Lokalnych Grup Działania: Doliny Karpia, Gościńca 4 Żywiołów i Wadoviany.

Pieczywo, pierogi, zupy, słodkości, przetwory, miody, warzywa, smarowidła, produkty wegańskie, sery,

Darmowy terminal w ramach Programu Polska Bezgotówkowa to ważne udogodnienie dla przedsiębiorców z polskich powiatów górskich: Tatr, Beskidów, Sudetów, Bieszczad i Gór Świętokrzyskich, również powiatu wadowickiego.

Darmowy terminal w ramach Programu Polska Bezgotówkowa to ważne udogodnienie dla przedsiębiorców z po

Ochotnicza Straż Pożarna w Choczni ma nowy sprzęt. To agregat prądotwórczy Barracuda 50kW ze stabilizatorem napięcia i przyczepy ciężarowej W2. Będzie on służyć mieszkańcom całej gminy Wadowice.

Ochotnicza Straż Pożarna w Choczni ma nowy sprzęt. To agregat prądotwórczy Barracuda 50kW ze stabili

Dzięki  programowi Senior+  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 150 tysięcy  złotych. W mieście powstanie placówka Klub Seniora.

Dzięki  programowi Senior+  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej Gmina Kalwaria Zebrzydows

Od stycznia akta pracodawcy mogą przechowywać akta pracownicze zatrudnionych przez 10, a nie jak do tej pory przez 50 lat, również w formie elektronicznej. Nowe przepisy to łatwa obsługa i tańsze koszty, ale również większy zakres informacji przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS organizuje bezpłatne szkolenia.

Od stycznia akta pracodawcy mogą przechowywać akta pracownicze zatrudnionych przez 10, a nie jak do tej

W ciągu dwóch lat w Andrychowie firma Drog Bud ze Spytkowic za kwotę ponad 4 milionów złotych ma wybudować nową drogę, łączącą ulice Tkacką z drogą krajową nr 52. Ma ona usprawnić przejazd przez Andrychów w stronę Targanic.

W ciągu dwóch lat w Andrychowie firma Drog Bud ze Spytkowic za kwotę ponad 4 milionów złotych ma wyb

Obiecywała je już Ewa Filipiak jak i Mateusz Klinowski. Zapowiada je po rozmowach z GDDKIA też burmistrz Bartosz Kaliński i to jeszcze w tym roku. Czy kierowcy doczekają się w końcu ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52, ulic Wałowej i Wenecja ronda. W końcu się doczekamy?

Obiecywała je już Ewa Filipiak jak i Mateusz Klinowski. Zapowiada je po rozmowach z GDDKIA też burmist

Chrzanowski ZUS, pod który podlega również powiat wadowicki, po kontrolach w 2018 roku obniżył i cofnął świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa 394 osobom, na kwotę 4,5 mln złotych.

Chrzanowski ZUS, pod który podlega również powiat wadowicki, po kontrolach w 2018 roku obniżył i cof

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uspokaja w sprawie jakości mięsa na terenie województwa małopolskiego po aferze "Superwizjera" TVN udokumentowania produkcji z chorych i padłych zwierząt.

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uspokaja w sprawie jakości mięsa na terenie województwa ma

PKP PLK uzyskały prawomocne decyzje środowiskowe  dla budowy nowej linii „Podłęże – Piekiełko” i modernizacji istniejącej linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Czy taka decyzja osłabi kolejowo powiat wadowicki, przez który do tej pory jeździły pociągi do zimowej stolicy Polskie?

PKP PLK uzyskały prawomocne decyzje środowiskowe  dla budowy nowej linii „Podłęże – Piekiełko

W przyszłym roku rozpocznie się jedna z największych inwestycji w naszej gminie na przestrzeni ostatnich lat – modernizacja linii kolejowej nr 117 łączącej Kalwarię Lanckoronę z Wadowicami, Andrychowem i Bielskiem. Koszt przedsięwzięcia to ponad 100 milionów złotych.

W przyszłym roku rozpocznie się jedna z największych inwestycji w naszej gminie na przestrzeni ostatni

Na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej trwają prace związane z realizacją inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Obejmuje ono budowę łącznie ponad 9 km kolektorów sanitarnych co  stworzy techniczne możliwości odprowadzania ścieków bezpośrednio do oczyszczalni dla ponad 170 nieruchomości.

Na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej trwają prace związane z realizacją inwestycji w zakresie gospodarki

Kolej przebuduje przepusty na przebiegającej przez powiat linii kolejowej nr 97 w miejscowościach Zakrzów i Stryszów.

Kolej przebuduje przepusty na przebiegającej przez powiat linii kolejowej nr 97 w miejscowościach Zakrz

Do wadowickiego szpitala Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt o szacunkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych. W najbliższych dniach zostanie dostarczony tutaj kolejny sprzęt medyczny.

Do wadowickiego szpitala Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt o szacunkowej wartośc

Gmina Wadowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Krakowie  zapraszają do udziału w konsultacjach z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie dotacji w ramach Programu „Czyste Powietrze”, m.in. na wymianę pieców i termomodernizację budynków.

Gmina Wadowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Krakowie  zapraszaj

Od ponad półtora roku w Wadowicach powstaje Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę". Jego otwarcie może nastąpić już latem tego roku.

Od ponad półtora roku w Wadowicach powstaje Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne Stowarzysz

Mająca wadowicki rodowód firma Maspex otrzymała nagrodę w kategorii Najbardziej Wiarygodny Polski Inwestor Zagraniczny przyznawaną przez Agencję ISBnews.

Mająca wadowicki rodowód firma Maspex otrzymała nagrodę w kategorii Najbardziej Wiarygodny Polski Inw

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę około 9,5 milionów deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę około 9,5 milionów deklaracji podatkowych PIT d

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. wzbogaciło się o nowy pojazd. To WUKO na podwoziu samochodu DAF, wyposażony w specjalistyczne urządzenia do eksploatacji kanalizacji sanitarnej wraz z kamerą do monitoringu. Zastąpi stary, wysłużone 32-letnie auto.

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. wzbogaciło się o nowy pojazd. T