Powołany przez starostę Bartosza Kalińskiego zespół przez ostatnie miesiące pracował nad propozycjami regulaminu Zbiornika Wodnego Świnna Poręba. Teraz zostanie on wysłany do zarządcy tych terenów, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Powołany przez starostę Bartosza Kalińskiego zespół przez ostatnie miesiące pracował nad propozycj

Po pół roku opóźnienia na należącym do gminy parkingu na Placu Kościuszki w Wadowicach w końcu działa elektroniczny system poboru opłat.

Po pół roku opóźnienia na należącym do gminy parkingu na Placu Kościuszki w Wadowicach w końcu dz

Wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos z myślą o środowisku senioralnym postanowił zagospodarować starą szkołę w Łączanach na Dom Seniora. Udało się: od stycznia 2019 roku placówka zacznie działać i będzie opiekować się  45 osobami.

Wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos z myślą o środowisku senioralnym postanowił zagospodarować st

Kamienica przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie, w której przez wiele lat zamieszkiwała społeczność romska została wyburzona w ciągu kilku dni. Na razie nie wiadomo czy stanie tutaj nowy dom czy pozostanie przejście do Placu Mickiewicza.

Kamienica przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie, w której przez wiele lat zamieszkiwała społeczność romsk

Zakład Karny w Wadowicach zlikwidował kotły opalane węglem i przeszedł na gaz. Na dachu budynku zamontowano również instalacje fotowoltaiczną o powierzchni około 140 m2 i mocy 22 kW. Przyczyni się to do ograniczenia emisji pyłów i zanieczyszczeń i polepszy efektywność cieplną.

Zakład Karny w Wadowicach zlikwidował kotły opalane węglem i przeszedł na gaz. Na dachu budynku zamo

Jak obiecuje kolej, most kolejowy nad Choczenką w Wadowicach na Podstawiu, wzdłuż dróg krajowych nr 28 i 52 ma być przebudowany. To ma zapewnić ochronę przed zalewanie przez Choczenkę Osiedla XX-lecia czy wadowickiej obwodnicy.

Jak obiecuje kolej, most kolejowy nad Choczenką w Wadowicach na Podstawiu, wzdłuż dróg krajowych nr 2

Trzy miesiące opłacania składek na Indywidualne Numery Rachunków Składkowych przez przedsiębiorców wyeliminowały błędy, z którymi  przedsiębiorcy borykali się przez wiele lat. Nowy sposób opłacania składek  od 1 stycznia spowodował, że przelewy na konta ZUS wpływają bez błędów.

Trzy miesiące opłacania składek na Indywidualne Numery Rachunków Składkowych przez przedsiębiorców

Dominik z Sułkowic zmaga się od urodzenia z rzadką choroba, zespołem Nethertona. Jakby tego było mało, niedawno okazało się, że cierpi na białaczkę. Rodzina prosi o pomoc finansową na leczenie, rehabilitację oraz poprawę warunków mieszkaniowych.

Dominik z Sułkowic zmaga się od urodzenia z rzadką choroba, zespołem Nethertona. Jakby tego było ma

Rozpoczęło się wyburzanie starych garaży przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach. Do września ma tutaj powstać 2 kondygnacyjny biurowiec w stanie surowym zamkniętym. Całkowity koszt tej inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowany został na około 6,5 miliona złotych.

Rozpoczęło się wyburzanie starych garaży przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach. Do września ma tutaj p

Radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik (PiS) ma pomysł na niebezpieczny niestrzeżony przejazd kolejowy na drodze powiatowej w Kleczy Dolnej, na którym często dochodzi do groźnych kolizji samochodów z pociągami.

Radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik (PiS) ma pomysł na niebezpieczny niestrzeżony przejazd

Po trzech latach sporów i wystawieniu do licytacji przez magistrat lokalu po słynnym "Barze Pod Lipką" i "Aromat Caffe" licytację na jego wynajem wygrała... córka dawnych właścicieli "Aromat Caffe".

Po trzech latach sporów i wystawieniu do licytacji przez magistrat lokalu po słynnym "Barze Pod Lipką"

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński podpisał umowę z firmą AKCES BK sp. Z o.o. z Czechowic – Dziedzic na budowę nowej siedziby starostwa. Do września w miejscu starych garaży ma powstać 2 kondygnacyjny biurowiec w stanie surowym zamkniętym.

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński podpisał umowę z firmą AKCES BK sp. Z o.o. z Czechowic – Dziedz

Kamienica przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie, w której przez wiele lat zamieszkiwała społeczność romska idzie do wyburzenia. Na razie nie wiadomo czy stanie tutaj nowy dom czy pozostanie przejście do Placu Mickiewicza.

Kamienica przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie, w której przez wiele lat zamieszkiwała społeczność romsk

Od 1 kwietnia w Andrychowie funkcjonują dwa całodobowe Zespoły Ratownictwa Medycznego typu "P" czyli tylko z ratownikami medycznymi, ale bez lekarza.

Od 1 kwietnia w Andrychowie funkcjonują dwa całodobowe Zespoły Ratownictwa Medycznego typu "P" czyli t

W Zbiorniku Świnna Poręba na razie nie można w nim legalnie pływać ani się kąpać, nie działa elektrownia, a jego dno jest niewyczyszczone. Być może będzie za to  w przyszłości będzie  potężnym źródłem wody do picia dla mieszkańców powiatu wadowickiego?

W Zbiorniku Świnna Poręba na razie nie można w nim legalnie pływać ani się kąpać, nie działa ele

Od 1 stycznia ZUS potrąca długi z bieżącej wpłaty. Chrzanowski oddział ZUS i podległe placówki , w tym wadowicka, wysyłają informacje do aktywnych płatników posiadających zaległości w opłacaniu składek na ZUS.

Od 1 stycznia ZUS potrąca długi z bieżącej wpłaty. Chrzanowski oddział ZUS i podległe placówki ,

Od 1 maja kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tysięcy policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Od 1 maja kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tysięcy policjantów, strażaków, strażników granicznyc

W andrychowskim magistracie podpisano umowę na wykonanie kolejnej, tym razem krytej pływalni. Warta ponad 26,7 mln zł inwestycja ma być wykonana w ciągu 13 miesięcy przez Beskidzkie Przedsiębiorstwo Budowlane.

W andrychowskim magistracie podpisano umowę na wykonanie kolejnej, tym razem krytej pływalni. Warta pon

Wadowicki magistrat ma do wynajęcia lokal po słynnym barze Pod lipką i Aromat Caffe przy placu Jana Pawła II. Mające w sumie 102 metry kwadratowe pomieszczenia muszą być wykorzystane na kawiarnie, restaurację bądź sklep.

Wadowicki magistrat ma do wynajęcia lokal po słynnym barze Pod lipką i Aromat Caffe przy placu Jana Pa

Rząd w końcu ma zająć się nieczynną elektrownią przy Zbiorniku Świnna Poręba, póki co ładnie wyglądającą atrapą, akwenem z niewyczyszczonym dnem, w którym nie wolno pływać, uprawiać sportów i bez wyjaśnionych spraw z zagospodarowaniem terenu.

Rząd w końcu ma zająć się nieczynną elektrownią przy Zbiorniku Świnna Poręba, póki co ładnie w