Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wyremontował ulicę Batorego, w okolicach siedzibą Starostwa Powiatowego w Wadowicach. To taki ukłon w stronę starosty Bartosza Kalińskiego i jego miejsca pracy, mimo, że jak uważa włodarz papieskiego miasta, ciągle robi mu on pod górkę...

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wyremontował ulicę Batorego, w okolicach siedzibą Starostwa Powiat

Gmina Andrychów chwali się tegorocznymi inwestycjami. Pula wydatków na nie sięga ponad 47 milionów złotych. Zobaczcie, co zaplanowano.

Gmina Andrychów chwali się tegorocznymi inwestycjami. Pula wydatków na nie sięga ponad 47 milionów z

Nowy plac handlowy, który Andrychów uruchomił na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Starowiejskiej, cieszy się taką popularnością mieszkańców, że burmistrz Tomasz Żak zadecydował o kolejnych dniach, w których będzie czynny.

Nowy plac handlowy, który Andrychów uruchomił na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Starowiejskiej, cies

Dzięki unijnej dotacji  w wysokości ponad 14 mln zł, po Andrychowie jeździ 14 ekologicznych autobusów, zakończyła się modernizacja hali autobusowej, a ulice oświetlają energooszczędne lampy LED. Finalny efekt inwestycji oglądał w czwartek (16.08) marszałek Jacek Krupa.

Dzięki unijnej dotacji  w wysokości ponad 14 mln zł, po Andrychowie jeździ 14 ekologicznych autobus

Firma DTM Daniel Kaczmarz z Kęt wybuduje w Andrychowie pierwszy w tym mieście socjalny budynek wielorodzinny. Właściciel firmy oraz burmistrz Tomasz Żak podpisali w magistracie umowę w tej sprawie. W sumie powstaną cztery takie budynki, łącznie z 52 mieszkaniami.

Firma DTM Daniel Kaczmarz z Kęt wybuduje w Andrychowie pierwszy w tym mieście socjalny budynek wielorod

Już za kilka tygodni oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach przeniesie się ze starego budynku przy ulicy Karmelickiej do wyremontowanego piętra w Pawilonie C.

Już za kilka tygodni oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach przeniesie

Mieszkańcy nowych bloków na Osiedlu Czumówka w Wadowicach muszą dojeżdżać do swoich mieszkań polną drogą przez wąwóz. Winią za to władze gminy i inwestora, który wybudował bloki. Spółka INWADO zabrała głos w tej sprawie.

Mieszkańcy nowych bloków na Osiedlu Czumówka w Wadowicach muszą dojeżdżać do swoich mieszkań poln

Mieszkańcy nowych bloków na Osiedlu Czumówka w Wadowicach mają już dość. Do swoich posesji muszą dojeżdżać polną drogą przez wąwóz, ignorując zakaz ruchu. Walka o to trwa już kilka lat.

Mieszkańcy nowych bloków na Osiedlu Czumówka w Wadowicach mają już dość. Do swoich posesji muszą

W pierwszym półroczu  chrzanowski oddział ZUS i podległe placówki skontrolowali 1 049  osób z tytułu niewłaściwego wykorzystania zwolnień lekarskich.   W 74 przypadkach wydano decyzję pozbawiającą prawa do zasiłku. Kwota cofniętych zasiłków z  tego tytułu   wyniosła ponad 326 tysięcy złotych.

W pierwszym półroczu  chrzanowski oddział ZUS i podległe placówki skontrolowali 1 049  osób z tyt

W związku z realizacją projektu e-usług w Starostwie Powiatowym w Wadowicach, wystąpią utrudnienia w obsłudze, realizacji zgłoszeń oraz wniosków w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami starostwa. Zobaczcie kiedy.

W związku z realizacją projektu e-usług w Starostwie Powiatowym w Wadowicach, wystąpią utrudnienia w

Przez kilka dni słynny prom "Drogowiec", umożliwiający przeprawę przez Wisłę w Spytkowicach, był nieczynny z powodu awarii. Usterkę na szczęście udało się usunąć  i kierowcy, piesi oraz rowerzyści znowu mogą z niego korzystać.

Przez kilka dni słynny prom "Drogowiec", umożliwiający przeprawę przez Wisłę w Spytkowicach, był n

Gmina Wadowice planuje kupić działkę z budynkiem mieszkalnym, znajdującą się obok słynnego i kultowego pubu Matysek. Co tam będzie?

Gmina Wadowice planuje kupić działkę z budynkiem mieszkalnym, znajdującą się obok słynnego i kulto

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwia przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty jest nieczynny do odwołania.

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwia przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice

Mieszkańcy bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach otrzymują rozliczenia kosztów ogrzewania za sezon 2017/18. Sporo z nich ma większe rachunki: 1 marca tego roku Termowad, spółka dostarczająca ciepło, ogłosiła podwyżkę.

Mieszkańcy bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach otrzymują rozliczenia koszt

Czy Wadowice doczekają się nowoczesnej komunikacji publicznej, która połączy  papieskie miasto z Kalwarią Zebrzydowską i Andrychowem? Burmistrz Mateusz Klinowski ma takie plany.

Czy Wadowice doczekają się nowoczesnej komunikacji publicznej, która połączy  papieskie miasto z Ka

Andrychów znalazł nowe miejsce na plac targowy. To miejsce na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Starowiejskiej, w którym dotychczas znajdowała się kotłownia. Niedawno została wyburzona.

Andrychów znalazł nowe miejsce na plac targowy. To miejsce na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Starowie

Rośnie popularność kontaktu z ZUS przez internet i telefon. W niecałe 2,5 roku ZUS przyjął ponad 9 mln wniosków w formie elektronicznej i praktycznie taką sama liczbę połączeń telefonicznych na swojej infolinii.

Rośnie popularność kontaktu z ZUS przez internet i telefon. W niecałe 2,5 roku ZUS przyjął ponad 9

Komuś się poszczęściło: w jednej z wadowickich kolektur ktoś wygrał 250 tysięcy złotych w Multi Multi Plus.

Komuś się poszczęściło: w jednej z wadowickich kolektur ktoś wygrał 250 tysięcy złotych w Multi

Gmina Wadowice przygotowuje się do projektu nowego mostu na rzece Skawie, co rozładowałoby korki  w mieście. Gdzie miałby się on znaleźć?

Gmina Wadowice przygotowuje się do projektu nowego mostu na rzece Skawie, co rozładowałoby korki  w m

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Kwoty dofinansowania sięgają od 10 tysięcy do 500 tysięcy złotych.  Program adresowany jest do wszystkich firm, dofinansowanie jest zależne od rodzaju przedsiębiorstwa.

ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. K