Pilny apel WKS Żarek Barwałd. Wydzierżawią dwór w Barwałdzie  Górnym w zamian za remont obiektu oraz ogrzewanie. Jak mówi kierownictwo, klubu nie stać niestety na utrzymanie takiego obiektu. Może ktoś jest chętny?

Pilny apel WKS Żarek Barwałd. Wydzierżawią dwór w Barwałdzie  Górnym w zamian za remont obiektu o

Od września ZUS udostępnił formularz wniosku o tzw. świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych. W  Małopolsce już niemal 3,8 tys. osób złożyło taki wniosek.

Od września ZUS udostępnił formularz wniosku o tzw. świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych.

Do Kalwarii Zebrzydowskiej trafi nowy ambulans w ramach „Programu wymiany ambulansów” województwa małopolskiego. Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko przekazała symboliczny czek na 400 tysięcy złotych na ten cel.

Do Kalwarii Zebrzydowskiej trafi nowy ambulans w ramach „Programu wymiany ambulansów” województwa m

Gmina Wadowice zakupiła 180 nowych pojemników na papier, szkło, plastik i metal, które wkrótce pojawią się na wadowickich osiedlach, w miejsce tych dotychczas dzierżawionych.

Gmina Wadowice zakupiła 180 nowych pojemników na papier, szkło, plastik i metal, które wkrótce pojaw

Grupa skazanych z Zakładu Karnego w Wadowicach sprzątała szlaki turystyczne Beskidu Małego w okolicach Leskowca.

Grupa skazanych z Zakładu Karnego w Wadowicach sprzątała szlaki turystyczne Beskidu Małego w okolicac

Zakończyła się pierwsza część prac związanych z rozbudową cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach w Wadowicach. Doszło tutaj ponad pół tysiąca nowych miejsc na pochówki.

Zakończyła się pierwsza część prac związanych z rozbudową cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska

Nie wiesz jak starać się o dotację z programu Czyste Powietrze? Urząd Miejski w Wadowicach organizuje konsultacje z pracownikiem  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nie wiesz jak starać się o dotację z programu Czyste Powietrze? Urząd Miejski w Wadowicach organizuje

Do 30 września uczniowie, którzy ukończyli 16 lat i pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZUS zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Studenci natomiast mają czas do końca października. Jeśli się spóźnią, stracą świadczenie.

Do 30 września uczniowie, którzy ukończyli 16 lat i pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZU

Zakończył się kolejny etap budowy chodnika przy drodze powiatowej Stryszów – Klecza Dolna. W minionych dwóch latach łącznie wybudowano przy niej około 1,2 km chodnika. Teraz powstało jeszcze około 220 metrów ciągu pieszego i w ten sposób inwestycja została dokończona.

Zakończył się kolejny etap budowy chodnika przy drodze powiatowej Stryszów – Klecza Dolna. W minion

Wkrótce rusza remont drogi wojewódzkiej nr 781 Andrychów Zator. W sumie wyremontowane będą dwa odcinki: w Wieprzu oraz w Zatorze. Kierowców przez kilka tygodni czekać będą utrudnienia.

Wkrótce rusza remont drogi wojewódzkiej nr 781 Andrychów Zator. W sumie wyremontowane będą dwa odcin

Kto zajmie się wywózką i odbiorem odpadów od mieszkańców gminy Wadowice od przyszłego roku? Wadowicki magistrat podzielił przetargi na dwa etapy. Właśnie chyba z sukcesem zakończył się  pierwszy z nich.

Kto zajmie się wywózką i odbiorem odpadów od mieszkańców gminy Wadowice od przyszłego roku? Wadowi

Można już składać wnioski o świadczenie uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie rozpatrywał je od października. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze i w jakiej wysokości?

Można już składać wnioski o świadczenie uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzy

Rozpoczęło się wielkie burzenie starej zrujnowanej zajezdni pogotowia w Wadowicach. Starostwo Powiatowe w Wadowicach i wadowicki ZZOZ planuje tutaj wkrótce budowę garaży dla ambulansów.

Rozpoczęło się wielkie burzenie starej zrujnowanej zajezdni pogotowia w Wadowicach. Starostwo Powiatow

181 wniosków gmin i 41 zadań powiatowych na  kwotę ogółem 314 402 674,43 złotych przewidziano w Małopolsce do realizacji w latach 2019-2022. Wśród nich są prawie wszystkie gminy powiatu wadowickiego. Wadowice wyremontują ulice Lwowską i Sienkiewicza.

181 wniosków gmin i 41 zadań powiatowych na  kwotę ogółem 314 402 674,43 złotych przewidziano w Ma

Po kilku dniach od zapowiedzi burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, mimo braku oznakowania poziomego, można już korzystać z ronda a właściwie to "rondelka" na skrzyżowaniu  ulic Polnej i Błonie. Będzie bezpieczniej?

Po kilku dniach od zapowiedzi burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, mimo braku oznakowania poziomego,

Już we wrześniu zostanie oddane do użytku przy ulicy Kochanowskiego w Wadowicach Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjno Terapeutycznego (CERT): nowa siedziba Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach.

Już we wrześniu zostanie oddane do użytku przy ulicy Kochanowskiego w Wadowicach Centrum Edukacyjno- R

Od marca można starać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4 plus”. W Małopolsce niemal 4,2 tysiąca osób otrzymało wsparcie finansowe z tego programu.

Od marca można starać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4 plus”. W Małopolsc

W Zatorze otwarto restaurację McDonalds. To kolejny z ponad 426 lokali tej sieci w naszym kraju. Placówka ciągle szuka pracowników.

W Zatorze otwarto restaurację McDonalds. To kolejny z ponad 426 lokali tej sieci w naszym kraju. Placów

Trwa rekrutacja wolontariuszy tegorocznej Szlachetnej Paczki – jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. To właśnie oni będą odwiedzać potrzebujące rodziny, w prawie tysiącu lokalizacji w całej Polsce w tym m.in. w Wadowicach.

Trwa rekrutacja wolontariuszy tegorocznej Szlachetnej Paczki – jednego z największych i najskuteczniej

Na skrzyżowaniu ulic Polnej i Błonie w Wadowicach, pod Parkiem Handlowym Błonie, gmina Wadowice buduje rondo. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo w tym ruchliwym miejscu.

Na skrzyżowaniu ulic Polnej i Błonie w Wadowicach, pod Parkiem Handlowym Błonie, gmina Wadowice buduje