Gmina Wadowice zaprasza mieszkańców na edukacyjne i informacyjne spotkanie w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Dowiedzą się oni na nim m.in. o kwestiach dofinansowania termodernizacji domu.

Gmina Wadowice zaprasza mieszkańców na edukacyjne i informacyjne spotkanie w sprawie Programu Priorytet

Już ponad 200 mld zł wpłynęło na indywidualne numery rachunków składkowych w ZUS. To kwota o blisko 12 mld zł większa od tej, która wpłynęła w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Już ponad 200 mld zł wpłynęło na indywidualne numery rachunków składkowych w ZUS. To kwota o blisk

W niedzielę (14.10) 90 żołnierzy ochotników 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT) złożyło na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce przysięgę wojskową. Była to pierwsza uroczystość złożenia przysięgi wojskowej w formowanej od stycznia 2018 tego roku brygadzie.

W niedzielę (14.10) 90 żołnierzy ochotników 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT) z

W nowym rozkładzie jazdy pociągów ma powrócić połączenie Szczecin- Zakopane przez Andrychów i Wadowice.  Jest też zła wiadomość: niestety z powodu remontów torów między Kalwarią a Wadowicami na kilka tygodni  wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

W nowym rozkładzie jazdy pociągów ma powrócić połączenie Szczecin- Zakopane przez Andrychów i Wad

Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi  zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze  wybrana zawodowa droga, to poczucie satysfakcji, stabilizacji i bezpieczeństwa dla nas i naszych rodzin. Małopolska policja zaprasza w swoje szeregi.

Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi  zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze  wy

Gmina Kalwaria Zebrzydowska podobnie jak w poprzednim sezonie grzewczym prowadzić będzie pomiary stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu obejmujące teren całej gminy. W poprzednim czasie pomiarem objętych było 9 punktów, teraz  będzie ich już 12 na terenie całej gminy.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska podobnie jak w poprzednim sezonie grzewczym prowadzić będzie pomiary stęż

Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komp

Były plany likwidacji i budowy w tym miejscu strzeżonego przejazdu kolejowego. PKP PLK zmieniły jednak zdanie i mają w planach rozebranie i wybudowanie w miejsce starego nowy wiadukt w Kleczy Dolnej na drodze krajowej nr 52.

Były plany likwidacji i budowy w tym miejscu strzeżonego przejazdu kolejowego. PKP PLK zmieniły jednak

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało ranking wykorzystania dotacji unijnych przez samorządy w latach 2014–2017. Jak wypadły gminy z powiatu wadowickiego?

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało ranking wykorzystania dotacji unijnych prz

W związku z planami kolei związanych z zamknięciem na kłódkę kilkadziesiąt najbardziej niebezpiecznych przejazdów w powiecie bądź ich likwidacji, Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza właścicieli gruntów i posesji na spotkanie.

W związku z planami kolei związanych z zamknięciem na kłódkę kilkadziesiąt najbardziej niebezpiecz

Chodniki, nowa nawierzchnia, wymieniona sieć ciepłownicza i kanalizacyjna: zakończył się trwający ponad 3 miesiące remont ulicy Fabrycznej w Wadowicach i trakt został już otwarty dla mieszkańców. Jak wam się podoba?

Chodniki, nowa nawierzchnia, wymieniona sieć ciepłownicza i kanalizacyjna: zakończył się trwający p

Ktoś wydał pieniądze na druk i zapłacił za miejsce reklamowe a ktoś inni zniszczył. Właściciele jednej z wadowickich firm są zasmuceni aktem wandalizmu. Komu to przeszkadzało?

Ktoś wydał pieniądze na druk i zapłacił za miejsce reklamowe a ktoś inni zniszczył. Właściciele

Gmina Wadowice chce stworzyć wspólnie z instytucjami, lokalnymi przedsiębiorcami, gospodarstwami turystycznymi i organizacjami pozarządowymi owy turystyczny produkt sieciowy.

Gmina Wadowice chce stworzyć wspólnie z instytucjami, lokalnymi przedsiębiorcami, gospodarstwami turys

W Kalwarii Zebrzydowskiej otwarto Biedronkę. To już siódmy sklep tej sieci w powiecie wadowickim. Obok niego trwa budowa kolejnego budynku, w którym znajdzie się drogeria.

W Kalwarii Zebrzydowskiej otwarto Biedronkę. To już siódmy sklep tej sieci w powiecie wadowickim. Obok

Cztery kamery zainstalowane na najruchliwszym skrzyżowaniu ulic 1 Maja z Krakowską w Andrychowie mają poprawić tutaj bezpieczeństwo. zarówno kierowców jak i pieszych.

Cztery kamery zainstalowane na najruchliwszym skrzyżowaniu ulic 1 Maja z Krakowską w Andrychowie mają

Od 1 października  kierowcy nie muszą już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i kwitu na zawarcie umowy o obowiązkowym ubezpieczeniu. Zmiany w przepisach wprowadziło  Ministerstwo Cyfryzacji.

Od 1 października  kierowcy nie muszą już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i kwitu na zawarcie

W Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęły się słynne targi meblowe. W dwóch pawilonach wystawienniczych swoje produkty prezentuje ponad stu wystawców. Do kupienia są tu szafy, szafki, biurka, łóżka, sofy czy stoły.

W Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęły się słynne targi meblowe. W dwóch pawilonach wystawienniczych s

Kończy się  remont zdewastowanej ulicy Fabrycznej w Wadowicach, trwa wylewanie pierwszych warstw asfaltu. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud"  Franciszka Fryca ze Spytkowic. Wkrótce dobiegną końca.

Kończy się  remont zdewastowanej ulicy Fabrycznej w Wadowicach, trwa wylewanie pierwszych warstw asfal

Mieszkańcy województwa małopolskiego, w tym również mieszkańcy powiatu wadowickiego, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 zamiast z policją połączą się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, obsługiwane przez numer 112.

Mieszkańcy województwa małopolskiego, w tym również mieszkańcy powiatu wadowickiego, dzwoniąc pod

Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował właśnie koncepcje funkcjonalno-przestrzenną utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy i basenu na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Ta koncepcja wzbudza największe zainteresowanie mieszkańców.

Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował właśnie koncepcje funkcjonalno-przestrzenną utwo