Po trzech latach przepychanek z gminą Wadowice, najemcy Aromat Caffe opuścili gminny lokal przy wadowickim rynku, przegrywając sprawę o eksmisję. Jak zapowiada burmistrz Klinowski, czeka ich proces o odszkodowanie.

Po trzech latach przepychanek z gminą Wadowice, najemcy Aromat Caffe opuścili gminny lokal przy wadowic

Mieszkańcy Izdebnika doczekali się doświetlenia chodnika przy drodze krajowej nr 52 i przejścia dla pieszych w okolicach kościoła. Ma być bezpieczniej.

Mieszkańcy Izdebnika doczekali się doświetlenia chodnika przy drodze krajowej nr 52 i przejścia dla p

Rośnie liczba pojazdów w powiecie wadowickim. Jest ich już zarejestrowanych 131 751, o 5 tysięcy więcej, niż w ubiegłym roku.

Rośnie liczba pojazdów w powiecie wadowickim. Jest ich już zarejestrowanych 131 751, o 5 tysięcy wię

Najubożsi z dziewięciu miast małopolski, w tym również z Wadowic, skorzystają z pilotażowego rządowego programu dopłat na docieplanie domów "Czyste powietrze".

Najubożsi z dziewięciu miast małopolski, w tym również z Wadowic, skorzystają z pilotażowego rząd

11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru 112. Z tej okazji krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego odwiedził wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda Józef Gawron oraz dzieci. Zobaczcie jak to wygląda od kuchni.

11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru 112. Z tej okazji krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkoweg

W miejscu starych budynków na ulicy Mickiewicza ma jeszcze w tym roku powstać nowa siedziba Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Znajdzie się tu aula, potężne archiwum, garaże oraz biura, do których przeniesie się część wydziałów. Koszt całej inwestycji to około 6,5 miliona złotych.

W miejscu starych budynków na ulicy Mickiewicza ma jeszcze w tym roku powstać nowa siedziba Starostwa P

Specjaliści od grafiki, designu i projektowania stron z internetowego magazynu Grafmag chwalą nową identyfikację wizualną i logo, jakie Wadowice wprowadziło w maju 2017 roku.

Specjaliści od grafiki, designu i projektowania stron z internetowego magazynu Grafmag chwalą nową ide

Na ulicach i chodnikach biało, na drogach widać pługi i piaskarki. Warto wiedzieć, kto jest odpowiedzialny w powiecie wadowickim za zimowe utrzymanie dróg i chodników.

Na ulicach i chodnikach biało, na drogach widać pługi i piaskarki. Warto wiedzieć, kto jest odpowiedz

Wadowicki magistrat przypomina właścicielom nieruchomości i ich zarządcom o obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem posesji. Za jej brak grozi mandat do 250 złotych albo kara nagany.

Wadowicki magistrat przypomina właścicielom nieruchomości i ich zarządcom o obowiązku umieszczenia t

Od 1 lutego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach po raz pierwszy wyjechali do służby mając na wyposażeniu terminale płatnicze. Do wadowickiej komendy trafiło 6 takich urządzeń, za pomocą którego można zapłacić mandat przy użyciu karty płatniczej.

Od 1 lutego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach po raz pierwszy wyjechali do służb

Taka ciekawostka: zobaczcie, jak w 2000 roku wyglądało pokrycie przewozów pasażerskich ze sprzedaży biletów na liniach kolejowych przechodzących przez powiat wadowicki.

Taka ciekawostka: zobaczcie, jak w 2000 roku wyglądało pokrycie przewozów pasażerskich ze sprzedaży

W kasie Urzędu Gminy w Wieprzu można już dokonywać płatności bezgotówkowych kartą płatniczą, w tym również w formie zbliżeniowej, a także za pomocą telefonu komórkowego z użyciem aplikacji "BLIK". To kolejny urząd w powiecie wadowickim, w którym istnieje taka możliwość.

W kasie Urzędu Gminy w Wieprzu można już dokonywać płatności bezgotówkowych kartą płatniczą, w

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Pierwsza już 11 marca. Za naruszenie zakazów będzie grozić grzywna od 1 do 100 tysięcy złotych.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Pierwsza już 11 marca. Za narusz

Rozpoczęło się postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu i budowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 52, ulic Wałowej i Wenecja ronda. W końcu się doczekamy?

Rozpoczęło się postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu i budowie na skrzy

Będzie nowoczesny rentgen w Ośrodku Zdrowia SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Otrzymano na ten cel sporą dotację. Ale to nie wszystko...

Będzie nowoczesny rentgen w Ośrodku Zdrowia SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Otrzymano na ten cel sp

Siostry Nazaretanki z wadowickiego DPS przy ulicy Lwowskiej jeżdżą 20-letnim samochodem, który już powoli odmawia posłuszeństwa w transporcie niezbędnym przy opiece m.in. lekarskiej 70 pensjonariuszy. Zbierają na nowy pojazd. Pomożecie?

Siostry Nazaretanki z wadowickiego DPS przy ulicy Lwowskiej jeżdżą 20-letnim samochodem, który już p

Od 1 lutego 2018 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy komunikacji w gminie Andrychów. Wprowadzono go uwzględniając uwagi mieszkańców i co ważne, może on jeszcze ulec zmianie.

Od 1 lutego 2018 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy komunikacji w gminie Andrychów. Wprowadzono g

W weekend w stolicy Tatr odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kolej z tej okazji uruchomiła dodatkowe pociągi oraz zwiększyła składy. Skorzystać na tym mogą mieszkańcy powiatu wadowickiego.

W weekend w stolicy Tatr odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kolej z tej okazji

W Marcyporębie oficjalnie otwarto i przekazano do użytku Domu Seniora w budynku wyremontowanej dawnej wikarówki. To pierwszy taki obiekt na terenie powiatu wadowickiego.

W Marcyporębie oficjalnie otwarto i przekazano do użytku Domu Seniora w budynku wyremontowanej dawnej w

Gmina Wadowice rusza z budżetem obywatelskim i zaprasza tych mieszkańców, którzy mają ciekawe pomysły i zmiany w naszej okolicy.

Gmina Wadowice rusza z budżetem obywatelskim i zaprasza tych mieszkańców, którzy mają ciekawe pomys