W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele GDDKiA w Krakowie. Podsumowano ważne inwestycje drogowe, min. Mosty w Brodach i chodnik przy krajówce w Barwałdzie Dolnym. Gmina jest zadowolona z współpracy i planuje kolejne.

W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele GDDKiA w Krakowie. Podsumowano ważne inwestycje drogo

Od lat jej urządzenia stoją i niszczeją a mogłyby wytwarzać prąd dla Wadowic i okolic. Kiedy elektrownia przy Zbiorniku Świnna Poręba (czyli Jeziorze Mucharskim) będzie  uruchomiona?

Od lat jej urządzenia stoją i niszczeją a mogłyby wytwarzać prąd dla Wadowic i okolic. Kiedy elektr

Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" jest inicjatywą społeczną działającą już od 8 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski.  Przedsięwzięcie to ma na celu wsparcie materialne i duchowe kombatantów.  Po raz trzeci odwiedzimy także kombatantów z Wadowic i okolic.

Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" jest inicjatywą społeczną działającą już od 8 lat, w której

Od niedzieli (9.12)  wracają pociągi z Krakowa do  Zakopanego. Niestety tylko na dwa miesiące, bo w dalszym ciągu trwa modernizacja linii nr 97. Po niej pociągi pojadą dużo szybciej.

Od niedzieli (9.12)  wracają pociągi z Krakowa do  Zakopanego. Niestety tylko na dwa miesiące, bo w

W Andrychowie będzie sto kamer monitoringu, który będą śledzić to co się dzieje w mieście nad Wieprzówką. Ma to poprawić bezpieczeństwo a także sprawne działanie komunikacji.

W Andrychowie będzie sto kamer monitoringu, który będą śledzić to co się dzieje w mieście nad Wie

Cztery jednostki OSP  z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska otrzymały  sprzęt ratowniczy, pozyskany w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”.  Szczęściarze to OSP Brody, OSP Leńcze, OSP Bugaj i OSP Przytkowice, gdzie dokonano jego przekazania.

Cztery jednostki OSP  z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska otrzymały  sprzęt ratowniczy, pozyskany w

Niemal 11 tysięcy w weekend, blisko 151 tysięcy w poniedziałek (3.12)  i prawie 50 tysięcy do wtorkowego  (4.12) południa – to bilans pierwszych dni obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich. W szczytowym momencie do systemu wpływało nawet 19 e-zwolnień na sekundę.

Niemal 11 tysięcy w weekend, blisko 151 tysięcy w poniedziałek (3.12)  i prawie 50 tysięcy do wtorko

Andrychów szuka firmy, która zajmie się sprawdzaniem przy pomocy dronów kominów i tego co się z nich wydobywa. Ma to zapobiec spalaniu śmieci i tworzyw sztucznych przez mieszkańców. Jak wam się podoba taki pomysł?

Andrychów szuka firmy, która zajmie się sprawdzaniem przy pomocy dronów kominów i tego co się z nic

Od 1 grudnia wystawiane są wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. W regionie Małopolski Zachodniej, obejmującej również powiat wadowicki aktualnie prawie 70% zwolnień wystawianych jest w formie elektronicznej.

Od 1 grudnia wystawiane są wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. W regionie Małopolski Zachod

Po gminie Lanckorona rozeszła się wśród mieszkańców plotka o likwidacji Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wójt Tadeusz Łopata wydał oświadczenie w tej sprawie.

Po gminie Lanckorona rozeszła się wśród mieszkańców plotka o likwidacji Podstawowej Opieki Zdrowotn

W piątek (30.11)  sale obsługi klientów ZUS będą czynne do godziny 18:00 Dzień później, czyli w sobotę (1.12) , wszystkie oddziały ZUS zorganizują tzw. „Białą sobotę” (w godzinach od  9:00 do 13:00). Skorzystają też lekarze.

W piątek (30.11)  sale obsługi klientów ZUS będą czynne do godziny 18:00 Dzień później, czyli w

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu zaprasza chętnych do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Trwa nabór na pierwszy turnus przygotowawczy w 2019 roku. Zobaczcie szczegóły!

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu zaprasza chętnych do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego

Po internecie rozchodzi się błyskawicznie apel, aby w poniedziałek 26 listopada nie tankować samochodów. W ten sposób kierowcy protestują przeciwko już wysokim cenom paliw i planowanych podwyżkach. Przyłączycie się?

Po internecie rozchodzi się błyskawicznie apel, aby w poniedziałek 26 listopada nie tankować samochod

Na razie jest ich dziesięć i zostały umieszczone na terenie Wadowic, Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Radoczy. Docelowo będzie 30 czujników,  które monitorują jakość powietrza w ramach projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych”.

Na razie jest ich dziesięć i zostały umieszczone na terenie Wadowic, Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowski

W regionie zachodniej Małopolski, w tym także w powiecie wadowickim stale rośnie liczba legalnie pracujących cudzoziemców. Według danych ZUS, w ciągu niespełna pół roku w regionie przybyło 284 obcokrajowców. Najwięcej jest obywateli Ukrainy.

W regionie zachodniej Małopolski, w tym także w powiecie wadowickim stale rośnie liczba legalnie pracu

Usytuowany na terenie trzech gmin Zbiornik Świnna Poręba wkrótce będzie mieć swoją oficjalną nazwę. Jaką?

Usytuowany na terenie trzech gmin Zbiornik Świnna Poręba wkrótce będzie mieć swoją oficjalną nazw

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że zamierza zawrzeć 10-letnią umowę z Przewozami Regionalnymi na 10 liniach komunikacyjnych w Małopolsce. Wśród nich są też trasy obejmujące miejscowości powiatu wadowickiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że zamierza zawrzeć 10-letnią umowę

W sobotę (17.11) ruszyło kolejne szkolenie podstawowe w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Do Terytorialnej Służby Wojskowej powołanych zostało 89 osób z całego województwa, również z powiatu wadowickiego.

W sobotę (17.11) ruszyło kolejne szkolenie podstawowe w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

PGW WP RZGW w Krakowie jest w kontakcie z biurem projektowym, które ma zrealizować   drogę po wale przeciwpowodziowym Skawy, jeden z elementów I etapu zagospodarowania terenów za Maspeksem. Projekt ma uwzględniać warunki ochrony przeciwpowodziowej. Niedawno negatywnie zaopiniowano ten pomysł.

PGW WP RZGW w Krakowie jest w kontakcie z biurem projektowym, które ma zrealizować   drogę po wale p

Już tylko niespełna dwa miesiące pozostały przedsiębiorcom na uzyskanie wpisu do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Od stycznia 2019 roku za przechowywanie dokumentów pracowniczych bez wymaganych uprawnień może grozić kara nawet do 100 tysięcy złotych.

Już tylko niespełna dwa miesiące pozostały przedsiębiorcom na uzyskanie wpisu do rejestru przechowaw