W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, znowu zawyją syreny alarmowe. Wiemy z jakiego powodu.

W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, znowu zawyją syreny alarmowe. Wiemy z jakiego powodu.

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych. Po raz kolejny zachęca również do wzięcia udziału w zawodach biegowych Bieguś Kalwaryjski.

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało sporo a

Jeszcze niedawno był tu plac budowy, teraz jest przyjemnie i kolorowo: w Radoczy, na powstającym centrum rekreacyjnym zainstalowano  elementy małej architektury - placu zabaw, siłowni zewnętrznej i widowni. Wkrótce otwarcie.

Jeszcze niedawno był tu plac budowy, teraz jest przyjemnie i kolorowo: w Radoczy, na powstającym centru

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy tuż za płotem mieszkańców odwiedzających swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Wadowicach. Kiedy ktoś z tym zrobi porządek?

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy

Ktoś zna właściciela bądź chciałby adoptować takiego psiaka? Zwierzak błąka się w miejscowości Wysoka.

Ktoś zna właściciela bądź chciałby adoptować takiego psiaka? Zwierzak błąka się w miejscowości

Fantazyjne porzucenia, zastawianie chodników, parkowanie na trawnikach, wyjazdach z parkingów, drogach pożarowych.  Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć "Mistrzów parkowania".

Fantazyjne porzucenia, zastawianie chodników, parkowanie na trawnikach, wyjazdach z parkingów, drogach

Dwa porzucone na ulicy Jasnej w Wadowicach słodkie szczeniaki (piesek i suczka) szukają nowego domu. Pomożecie?

Dwa porzucone na ulicy Jasnej w Wadowicach słodkie szczeniaki (piesek i suczka) szukają nowego domu. Po

Organizacja ratująca zwierzaki OTOZ Animals z Oświęcimia wrzuciła na Facebooka łapiący za serce film, w którym widać, jak niektórzy właściciele chowają swoje zwierzaki w fatalnych warunkach. Interweniowała policja, sprawą zajmie się prokuratura.

Organizacja ratująca zwierzaki OTOZ Animals z Oświęcimia wrzuciła na Facebooka łapiący za serce fil

Na terenie wadowickiego stadionu przy ulicy Błonie znaleziono suczkę labradora. Ktoś rozpoznaje swojego zwierzaka albo chciałby go adoptować?

Na terenie wadowickiego stadionu przy ulicy Błonie znaleziono suczkę labradora. Ktoś rozpoznaje swojeg

Na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach znaleziono pieska w typie boksera. Poszukiwany jest właściciel, lub ktoś, kto przygarnąłby czworonoga. Pomożecie?

Na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach znaleziono pieska w typie boksera. Poszukiwany jest właściciel, lub kt

Nie wszyscy wiedzą, ale wadowicką stacja kolejową uwieczniono na filmie w latach osiemdziesiątych XX-wieku w jednym z odcinków cieszącego się sporym powodzeniem serialu "Blisko, coraz bliżej". "Zagrała" tam dworzec kolejowy i jego otoczenie z czasów okupacji niemieckiej. Zobaczcie!

Nie wszyscy wiedzą, ale wadowicką stacja kolejową uwieczniono na filmie w latach osiemdziesiątych XX-

Jak w ciągu 31 lat zmieniła się stacja kolejowa w Wadowicach? Sporo: postanowiliśmy porównać jedno z archiwalnych zdjęć z 23 kwietnia 1988 z podobnym ujęciem zrobionym 25 kwietnia 2019 roku. Zobaczcie!

Jak w ciągu 31 lat zmieniła się stacja kolejowa w Wadowicach? Sporo: postanowiliśmy porównać jedno

W Radoczy (gmina Tomice) trwają końcowe prace ziemne związane z budowanym tutaj centrum rekreacyjnego. Jeszcze przed wakacjami do użytku mieszkańców zostanie tutaj oddany plac zabaw i wypoczynku, siłownia i mała architektura.

W Radoczy (gmina Tomice) trwają końcowe prace ziemne związane z budowanym tutaj centrum rekreacyjnego.

Wadowicki rynek już po raz czwarty stanie się wielkim kulinarnym centrum wadowickiej społeczności, a wszystko dzięki kolejnej edycji Zlotu Żarciowozów. Przed nami 3 dni smakosze będą mogli spróbować różnych smakołyków z Food trucków.

Wadowicki rynek już po raz czwarty stanie się wielkim kulinarnym centrum wadowickiej społeczności, a

Stacja w Mucharzu, kładka na Skawie, "Zielona", drogi, domy, zakłady pracy i wiele innych, nieistniejących już od dawna rzeczy, które zniknęły po zalaniu Jeziora Mucharskiego. To wszystko widać na filmie Gabriela Warchała, który zebrał stare kasety VHS od znajomych i złożył tą perełkę.

Stacja w Mucharzu, kładka na Skawie, "Zielona", drogi, domy, zakłady pracy i wiele innych, nieistnieją

Uszkodzona przez samochód latarnia na rondzie Generała Waleriana Czumy na wadowickiej obwodnicy coraz bardziej się przechyla. Nikt się tym nie interesuje, mieszkańcy zastanawiają się, kiedy dojdzie do nieszczęścia.

Uszkodzona przez samochód latarnia na rondzie Generała Waleriana Czumy na wadowickiej obwodnicy coraz b

Nadleśnictwo Andrychów, pod które podlegają lasy w powiecie wadowickim, rozpoczęło wielką akcję związaną z sadzeniem drzew. Leśnicy w związku z tym proszą mieszkańców o zachowanie ostrożności i uważanie na sadzonki.   

Nadleśnictwo Andrychów, pod które podlegają lasy w powiecie wadowickim, rozpoczęło wielką akcję z

Jest okazja odłożyć smartfony i porozmawiać z innym człowiekiem, co może być świetną okazją, aby poznać kogoś interesującego. Ambasadorzy RT (Rozbujanego Towarzystwa) przygotowują w Wadowickim Centrum Kultury wydarzenie pod nazwą Speed Meeting.

Jest okazja odłożyć smartfony i porozmawiać z innym człowiekiem, co może być świetną okazją, ab

Po tragicznym wypadku na przejeździe karetki w Puszczykowie w którym zginęły dwie osoby a trzecia walczy o życie, głośno mówi się o sprawach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i zachowania na nich ostrożności.

Po tragicznym wypadku na przejeździe karetki w Puszczykowie w którym zginęły dwie osoby a trzecia wal

Wadowice będą gospodarzem  Ogólnopolskiego XIII Spotkania Oddziałów i Kół Związku Dużych Rodzin 3+. Nie zabraknie mszy świętej, wystapienia zaproszonych gości, konferencji, wspólnego obiadu a także występów zaproszonych artystów.

Wadowice będą gospodarzem  Ogólnopolskiego XIII Spotkania Oddziałów i Kół Związku Dużych Rodzin