Do Telewizji Polskiej powraca „Szansa na Sukces dla dzieci”, program który wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizji Junior 2019. Gabrysia, mieszkanka gminy Kalwaria Zebrzydowska, wystąpi w trzecim półfinałowym odcinku programu. Gościem specjalnym będzie zespół Zespół Papa D.

Do Telewizji Polskiej powraca „Szansa na Sukces dla dzieci”, program który wyłoni reprezentanta Pol

Po kilku tygodniach Santander Bank Polska poprawił nieco dostęp do swojego bankomatu na ulicy Rynek w Andrychowie. Wcześniej większość klientów musiała przed nim... klęczeć. Jak wam się podoba?

Po kilku tygodniach Santander Bank Polska poprawił nieco dostęp do swojego bankomatu na ulicy Rynek w A

Blokowanie przejazdu, unikanie płacenia na płatnym parkingu, "porzucenia", parkowanie na chodnikach, na zieleńcach. Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć "Mistrzów parkowania".

Blokowanie przejazdu, unikanie płacenia na płatnym parkingu, "porzucenia", parkowanie na chodnikach, na

W piątek (6.09) siostra Adamina ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Wadowicach obchodzi 105 lat życia. Najstarszą mieszkankę gminy Wadowice odwiedził z tej okazji burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W piątek (6.09) siostra Adamina ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Wadowicach obchodzi 105 lat życia.

Znalazłeś wnyki w czasie spaceru w lesie czy nad rzeką? Nie ruszaj ich z miejsca, zapamiętaj lokalizację i przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie.

Znalazłeś wnyki w czasie spaceru w lesie czy nad rzeką? Nie ruszaj ich z miejsca, zapamiętaj lokaliza

Wadowicki rynek już po raz piąty stanie się wielkim kulinarnym centrum wadowickiej społeczności, a wszystko dzięki kolejnej edycji Zlotu Żarciowozów. Przed nami 3 dni smakosze będą mogli spróbować różnych smakołyków z Food trucków.

Wadowicki rynek już po raz piąty stanie się wielkim kulinarnym centrum wadowickiej społeczności, a w

Podczas prac budowlanych związanych z renowacją renowacji pomnika ofiar pacyfikacji przysiółka w Lgocie natrafiono na nietypowe znalezisko. To butelka z listem w środku. Co w nim można przeczytać?

Podczas prac budowlanych związanych z renowacją renowacji pomnika ofiar pacyfikacji przysiółka w Lgoc

Po słynnym skoku burmistrza Tomasza Żaka do wody lokalne "orły dziennikarstwa" wietrząc sensację poinformowały, że konieczna będzie kosztowna wymiana wody w nowym andrychowskim krytym basenie. Włodarz rozwiewa te obawy...

Po słynnym skoku burmistrza Tomasza Żaka do wody lokalne "orły dziennikarstwa" wietrząc sensację poi

Na popularnej platformie ukazał się krótki, blisko dwuminutowy film, na którym widać centrum Wadowic nagrane kamerą VHS w lipcu 1993 roku. Zobaczcie jak zmieniło się przez 25 lat nasze miasto!

Na popularnej platformie ukazał się krótki, blisko dwuminutowy film, na którym widać centrum Wadowic

Andrychów hucznie i z pompą dokona uroczystego otwarcia nowego, tym razem krytego basenu. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, który będzie nim zarządzał, zaprezentował jak obiekt prezentuje się z lotu ptaka (a raczej drona...). Zobaczcie!

Andrychów hucznie i z pompą dokona uroczystego otwarcia nowego, tym razem krytego basenu. Tymczasem Mie

Parkowanie przed schodami, wystając sporo na pas jezdni, zastawianie chodników, "porzucenia". Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć "Mistrzów parkowania".

Parkowanie przed schodami, wystając sporo na pas jezdni, zastawianie chodników, "porzucenia". Zapraszam

Wadowickie ulice zarastają i nikt z tym nic nie robi. Mieszkańcy narzekają, że na Krasińskiego można się bawić w chowanego w chwastach w pasie zieleni, podobnie jest na ulicy Niecałej. Może ktoś się zainteresuje?

Wadowickie ulice zarastają i nikt z tym nic nie robi. Mieszkańcy narzekają, że na Krasińskiego możn

Jak informują nas zaniepokojeni mieszkańcy, z dna Jeziora Mucharskiego, w miejscu, gdzie lata temu znajdował się Ośrodek Kolonijny w Mucharzu, z ziemi wydobywa się śmierdząca substancja ropopochodna, która zanieczyszcza zarówno Skawę jak i wody zbiornika.

Jak informują nas zaniepokojeni mieszkańcy, z dna Jeziora Mucharskiego, w miejscu, gdzie lata temu znaj

Sześć porzuconych na terenie Stanisławia Górnego szczeniaków (4 suczki, 2 psiaki) szuka nowych opiekunów. Pomożecie?

Sześć porzuconych na terenie Stanisławia Górnego szczeniaków (4 suczki, 2 psiaki) szuka nowych opiek

Wysuszone Jezioro Mucharskie to świetna okazja do zrobienia ciekawych i unikalnych fotek. Zobaczcie zdjęcia Flyingpanda.pl z "lotu ptaka" wykonane dronem!

Wysuszone Jezioro Mucharskie to świetna okazja do zrobienia ciekawych i unikalnych fotek. Zobaczcie zdj

Od kilku dni mieszkańcy Andrychowa alarmują o dziwnym kolorze stawu w parku i nieprzyjemnym zapachu. Urzędnicy andrychowskiego magistratu już wiedzą, co dolega akwenowi.

Od kilku dni mieszkańcy Andrychowa alarmują o dziwnym kolorze stawu w parku i nieprzyjemnym zapachu. Ur

Aby skorzystać z bankomatu Santander Bank Polska przy ulicy Rynek w Andrychowie większość klientów musi... klęczeć. Bank obiecuje coś z tym w końcu zrobić.

Aby skorzystać z bankomatu Santander Bank Polska przy ulicy Rynek w Andrychowie większość klientów m

Powstał świetny film, prezentujący ledwo widoczną Skawę  płynącą dnem osuszonego Jeziora Mucharskiego. Zobaczcie!

Powstał świetny film, prezentujący ledwo widoczną Skawę  płynącą dnem osuszonego Jeziora Muchars

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z atrakcyjnymi nagrodami. Tym razem w Frydrychowicach Będzie na co popatrzeć!

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z at

Śnięte ryby, padlina, śmieci i jeden wielki smród. Tak widzą mieszkańcy to co można znaleźć na dnie Jeziora Mucharskiego po spuszczeniu wody, koniecznym aby naprawić powstałe osuwiska. Zupełnie inaczej widzi to zarządca zbiornika...

Śnięte ryby, padlina, śmieci i jeden wielki smród. Tak widzą mieszkańcy to co można znaleźć na d