Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji są już dostępne w aplikacji Blisko. Dzięki niej dowiesz się o awariach w sieci wodociągowej, ale też i o jakości powietrza, planowych wyłączeniach prądu czy innych.

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji są już dostępne w aplikacji Blisko. Dzięki ni

Dwa małe, bardzo przyjazne zwierzaki, nie mające nawet roku suczki szukają nowego domu. Pomożecie?

Dwa małe, bardzo przyjazne zwierzaki, nie mające nawet roku suczki szukają nowego domu. Pomożecie? C

W Radoczy zorganizowano pokaz potraw "Karp pod różnymi postaciami", na którym na suto zastawionych stołach zaprezentowano smakowitości wykonane z tej poczciwe, kojarzonej głównie z świętami ryby. Ale nie tylko...

W Radoczy zorganizowano pokaz potraw "Karp pod różnymi postaciami", na którym na suto zastawionych sto

Wadowice już są przygotowane na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Na rynku kilka dni temu pojawiła się dwunastometrowej wysokości choinka, założono oraz uruchomiono także świąteczne oświetlenie.

Wadowice już są przygotowane na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Na rynku kilka dni temu pojaw

Parkowanie na chodnikach, na skrzyżowaniach, na miejscach dla niepełnosprawnych, czy na przejściach dla pieszych: zapraszamy na kolejny odcinek "Mistrzów parkowania".

Parkowanie na chodnikach, na skrzyżowaniach, na miejscach dla niepełnosprawnych, czy na przejściach dl

Polska telewizja ostatnimi czasy mało śmieszy. Tym bardziej cieszy pierwszy odcinek polskiej wersji "Saturday Night Live" ze skeczem "Milion w narodzie" w Showmax. Jest też akcent wadowicki.

Polska telewizja ostatnimi czasy mało śmieszy. Tym bardziej cieszy pierwszy odcinek polskiej wersji "Sa

Około 5-6 miesięczna sunia o jasnym biało-czarnym umaszczeniu, znaleziona na Osiedlu Wadowity w Wadowicach czeka na swojego właściciela. Pomożecie?

Około 5-6 miesięczna sunia o jasnym biało-czarnym umaszczeniu, znaleziona na Osiedlu Wadowity w Wadowi

Kierowcy narzekają na drogowców, że ci posypują zaśnieżone drogi żużlem i kamieniami, które mogą uszkodzić szybę i karoserie samochodów.

Kierowcy narzekają na drogowców, że ci posypują zaśnieżone drogi żużlem i kamieniami, które mog

Niestety nie udało się. 32-letni wadowiczanin Łukasz Świrk, "Człowiek flaga" nie wygrał finały dziesiątej edycji programu TVN Mam Talent! Zajął trzecie  miejsce.

Niestety nie udało się. 32-letni wadowiczanin Łukasz Świrk, "Człowiek flaga" nie wygrał finały dzi

Dwunastometrowej wysokości choinka stanęła na wadowickim rynku. Przyjechała do nas z pobliskiego Wyźrału od pana Mariana. Teraz każdy z mieszkańców będzie mógł ją ozdobić.

Dwunastometrowej wysokości choinka stanęła na wadowickim rynku. Przyjechała do nas z pobliskiego Wyź

Druhowie z OSP Tłuczań nie kryją dumy. Ich mający blisko 40 lat Żuk o numerach bojowych 04-05-72 nie dość, że ciągle jest na chodzie, to właśnie otrzymał żółte tablice rejestracyjne i oficjalnie został ruchomym zabytkiem techniki!

Druhowie z OSP Tłuczań nie kryją dumy. Ich mający blisko 40 lat Żuk o numerach bojowych 04-05-72 nie

Jak mówi archeolog Eligiusz Dworaczyński, ruiny zamku w Lanckoronie zarastają roślinnością a korzenie drzew niszczą resztki murów. W tym tempie za 5-10 lat nic z nich już nie zostanie.

Jak mówi archeolog Eligiusz Dworaczyński, ruiny zamku w Lanckoronie zarastają roślinnością a korzen

Przy poczekalni na wadowickim dworcu autobusowym uruchomiono jadłodzielnię, czyli lodówkę z jedzeniem, z której mogą skorzystać potrzebujący. Jest też wieszak z ciepłymi ubraniami.

Przy poczekalni na wadowickim dworcu autobusowym uruchomiono jadłodzielnię, czyli lodówkę z jedzeniem

32-letni wadowiczanin Łukasz Świrk, czyli "Człowiek flaga" dał niesamowity pokaz swoich możliwości w programie TVN Mam Talent! Dzięki głosom telewidzów wygrał półfinałowy odcinek i przeszedł do finału.

32-letni wadowiczanin Łukasz Świrk, czyli "Człowiek flaga" dał niesamowity pokaz swoich możliwości

To była piękna, muzyczna niespodzianka. Lena Czechowicz i Filip Nowakowski uświetnili swoim występem Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego. Nie zabrakło też podziękowań i listów gratulacyjnych, które wręczono 12 dyrektorom placówek pomocy społecznej.

To była piękna, muzyczna niespodzianka. Lena Czechowicz i Filip Nowakowski uświetnili swoim występem

Łukasz Świrk, czyli "Człowiek Flaga" ponownie bierze udział w programie TVN Mam Talent! Zaprasza do kibicowania na  sobotni (25.11) półfinał. Co zaprezentuje?

Łukasz Świrk, czyli "Człowiek Flaga" ponownie bierze udział w programie TVN Mam Talent! Zaprasza do k

Mamy kolejne zdjęcie EN57-001,  który 2 lutego 1962 jako pierwszy elektryczny zespół trakcyjny tej serii wyjechał na tory i jeździł też po liniach kolejowych w powiecie wadowickim.

Mamy kolejne zdjęcie EN57-001,  który 2 lutego 1962 jako pierwszy elektryczny zespół trakcyjny tej s

Plastikowe i szklane butelki, torby, gałęzie, papier i inne nieczystości. Wody Zalewu Świnna Poręba niestety miejscami wyglądają jak wielkie wysypisko śmieci...

Plastikowe i szklane butelki, torby, gałęzie, papier i inne nieczystości. Wody Zalewu Świnna Poręba

Jesień i zima to najtrudniejsze pory roku dla bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia organizmu. Możemy temu zapobiec...

Jesień i zima to najtrudniejsze pory roku dla bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotow

Tajemnice Dawnych Wadowic: tak nazywa się cieszący się sporym powodzeniem cykl audycji w Nowa TV Wadowice. Właśnie ukazał się kolejny odcinek, w którym w poszukiwaniu niezwykłych historii wadowiczan, autorzy dotarli do Izraela, Jordanii i Syrii.

Tajemnice Dawnych Wadowic: tak nazywa się cieszący się sporym powodzeniem cykl audycji w Nowa TV Wadow