Udział grupy uczniów  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  nr 2 w Wadowicach w Konkursie I
Sukcesy informatyków z "Mechanika". Załapali się na bezpłatne studia

Udział grupy uczniów  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  nr 2 w Wadowicach w Konkursie Informatycznym „Akademia Liderów Przyszłości” zakończył się sporym sukcesem. Dwójka z nich wróciła z nagrodami, wśród których są m.in. bezpłatne studia.

W piątek (12.04)  najbardziej liczna drużyna ze wszystkich kilkunastu, które stawiły się na zamku w Suchej Beskidzkiej reprezentowała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  nr 2 w Wadowicach w Konkursie Informatycznym „Akademia Liderów Przyszłości”.

W I szkolnym etapie konkursu brało udział około 300 osób. Najlepsi z nich zakwalifikowali się do etapu II w tym uczniowie wadowickie szkoły  w składzie:Mateusz Franik 5IA5, Wiktor Glądys 4TP, Kamil Opyrchał 4TP, Oskar Opyrchał 5IB5, Eryk Śliwa 5IB5 oraz Kamil Tyl 5IA5.

Konkurs miał charakter ogólnopolski i brali w nim udział uczniowie z całej Polski – w tym najbardziej odległa szkoła z Gdańska. Tematyką konkursu były dwa zagadnienia. Wiedza teoretyczna ogólnoinformatyczna oraz zadanie praktyczne ukierunkowane na programowanie głównie w językach: C++, C# oraz Java.

Rozstrzygnięcia konkursowe dla uczniów CKZiU r 2 zakończyły się sporym sukcesem: Mateusz Franik zdobył II miejsce i nagrody rzeczowe + dwa lata bezpłatnych studiów na kierunku Informatyka zaś Kamil Tyl zdobył  wyróżnienie + semestr bezpłatnych studiów na kierunku Informatyka

Koordynatorem Konkursu Informatycznego był  mgr inż. Daniel Kępa.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.