Kilka zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników gasiło pożar sadzy w kominie w jednym z domów przy ulicy Kościelnej w Wieprzu. Straż i kominiarze apelują o regularne czyszczenie kominów i dbanie o instalacje grzewcze.

Kilka zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników gasiło pożar sadzy w kominie w jednym z d

W naszym regionie rozpoczęły się ferie zimowe. To czas zabawy i odpoczynku ale również okres, w którym dzieci i młodzież jest szczególnie narażona na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak i będąc w domu.

W naszym regionie rozpoczęły się ferie zimowe. To czas zabawy i odpoczynku ale również okres, w któ

Wadowiczanie tłumnie odwiedzają dziś kościoły aby wziąć udział w mszy świętej na znak pokuty: w Popielec kapłani posypują ludziom głowy i czoła popiołem, Środa Popielcowa jest początkiem przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Od dziś pościmy.

Wadowiczanie tłumnie odwiedzają dziś kościoły aby wziąć udział w mszy świętej na znak pokuty: w

Dobra wiadomość dla kierowców. Biała droga od Andrychowa do Nidku doczeka się modernizacji podobnie jak "piekielne osuwisko" w Tomicach. Powiat wadowicki pozyskał ponad 8,2 miliona dotacji unijnej na te przedsięwzięcia.

Dobra wiadomość dla kierowców. Biała droga od Andrychowa do Nidku doczeka się modernizacji podobnie

Kilka zastępów strażaków zawodowych, druhów ochotników i policja szukało w Skawie 30-letniego mężczyzny. Udało się go wydobyć wychłodzonego, ale przytomnego w okolicach starego wysypiska śmieci w Wadowicach.

Kilka zastępów strażaków zawodowych, druhów ochotników i policja szukało w Skawie 30-letniego mę

Dwie osoby z domu w Jaroszowicach trafiły do szpitala w wyniku zatrucia czadem. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Strażacy apelują o ostrożność.

Dwie osoby z domu w Jaroszowicach trafiły do szpitala w wyniku zatrucia czadem. To kolejne tego typu zda

10-letniadziewczynka i dorosły trafili do szpitala. Zatruli się czadem w jednym  z mieszkań na Osiedlu Kopernika w Wadowicach. Straż apeluje o ostrożność.

10-letniadziewczynka i dorosły trafili do szpitala. Zatruli się czadem w jednym  z mieszkań na Osiedl

Na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Spytkowicami, kierowca ciężarówki wyprzedza na podwójnej ciągłej, nie przejmując się jadącymi z przeciwka pojazdami. Zdarzenie nagrała kamera innego kierowcy. Sprawcy szuka policja.

Na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Spytkowicami, kierowca ciężarówki wyprzedza na podwójnej

W miejscowości Wyźrał kierujący pracowniczym autobusem volvo wjechał w jelenia, który nagle wbiegł na drogę, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W pojeździe podróżowało około 15 osób.

W miejscowości Wyźrał kierujący pracowniczym autobusem volvo wjechał w jelenia, który nagle wbiegł

Na drodze powiatowej w Witanowicach, na niebezpiecznych w taką pogodę jak obecnie serpentynach, 20-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Z kolei W Roczynach ciężarówka wjechała do rowu i zablokowała przejazd na ulicy Kwiatowej.

Na drodze powiatowej w Witanowicach, na niebezpiecznych w taką pogodę jak obecnie serpentynach, 20-letn

Na ulicy Zegadłowicza w Wadowicach w ogniu stanął warsztat stolarki. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników. Zamknięto w tym miejscu przejazd drogą krajową nr 28 w stronę Suchej Beskidzkiej.

Na ulicy Zegadłowicza w Wadowicach w ogniu stanął warsztat stolarki. Na miejsce zadysponowano kilka za

Kolejny samochód na zakręcie na ulicy Beskidzkiej w Wieprzy wjechał w ogrodzenie. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Z związku z fatalną sytuacją na drogach policja apeluje o ostrożność.

Kolejny samochód na zakręcie na ulicy Beskidzkiej w Wieprzy wjechał w ogrodzenie. Na szczęście nic n

Marznący deszcz ze śniegiem spowodował utrudnienia na krajówce między Wadowicami a Kalwarią. W Barwałdzie drogę zablokował śliski podjazd, z kolei w Kleczy ciężarówka utknęła pod wiaduktem. Tworzą się spore korki.

Marznący deszcz ze śniegiem spowodował utrudnienia na krajówce między Wadowicami a Kalwarią. W Barw

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach poszukuje właściciela kluczyka samochodowego z pilotem, który został znaleziony na ulicy Żwirki i Wigury w Wadowicach.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach poszukuje właściciela kluczyka samochodowego z pilotem, który z

Gmina Tomice, przy wsparciu Krakowskiego Alarmu Smogowego, zainstalowała w Woźnikach stację pomiarową, dzięki której będzie przeprowadzony pomiar jakości powietrza pod kątem  stężenia pyłów zawieszonych PM10.

Gmina Tomice, przy wsparciu Krakowskiego Alarmu Smogowego, zainstalowała w Woźnikach stację pomiarową

Wadowicki szpital, podobnie jak sąsiedzka placówka w Suchej Beskidzkiej, ograniczył odwiedziny u pacjentów. Powód? Panoszący się wirus grypy i zwiększona liczna zachorowań na niego.

Wadowicki szpital, podobnie jak sąsiedzka placówka w Suchej Beskidzkiej, ograniczył odwiedziny u pacje

Groźnie na krajówkach. W Jaśkowicach na drodze krajowej nr 44, na granicy powiatu wadowickiego i krakowskiego dachowała osobówka. Z kolei na drodze krajowej nr 52 w Inwałdzie doszło do groźnej kolizji.

Groźnie na krajówkach. W Jaśkowicach na drodze krajowej nr 44, na granicy powiatu wadowickiego i krako

Na drodze na Bożą Mękę, około 200 metrów od kapliczki ktoś przygotował sobie stertę gumowych przewodów z metalowymi łączkami na spalenie. Kolejny zresztą już raz.

Na drodze na Bożą Mękę, około 200 metrów od kapliczki ktoś przygotował sobie stertę gumowych prz

9-letni Filip Tomski jest mieszkańcem Spytkowic. Zapalony piłkarz, kibic Wisły Kraków. Swoją pasję rozwija w "Orlikach Astra Spytkowice". Niestety lekarze zdiagnozowali u niego chłoniaka. Potrzebny jest przeszczep komórek macierzystych. Potrzebuje naszej pomocy.

9-letni Filip Tomski jest mieszkańcem Spytkowic. Zapalony piłkarz, kibic Wisły Kraków. Swoją pasję

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty posiadania i  udzielania środków odurzających celem osiągnięcia korzyści majątkowej.  Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany oraz  amfetaminy.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który usłysz