W całej Polsce, również w powiecie wadowickim rozpoczął się protest komorników. To odpowiedź na t
Komornicy, również z naszego powiatu, rozpoczęli protest

W całej Polsce, również w powiecie wadowickim rozpoczął się protest komorników. To odpowiedź na tragedię, do jakiej doszło w Łukowie: 42-letni mężczyzna zaatakował tam nożem dwóch pracowników kancelarii komorniczej. Jedna z nich zmarła.

W poniedziałek (21.11) rozpoczął się w Polsce protest komorników. To reakcja Naczelnej Rady Adwokackiej i Krajowej Rady Komorniczej na tragedię, do jakiej doszło  w piątek (18.11) w Łukowie (województwo lubelskie). 42-letni mężczyzna zaatakował tam nożem  Ewę Kochańczyk, komornik przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, oraz jej pomocnika. Oboje trafili do szpitala. Kobieta zmarła, mężczyzna  jest poważnie ranny.

Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn – czytamy w komunikacie Krajowej Rady Komorniczej.

W geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w poniedziałek (21.11) oraz w dniu pogrzebu zamordowanej  kobiety, kancelarie pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały tydzień nie będą przyjmować stron postępowań.

Krajowa Rada Komornicza w swoim komunikacie poinformowała, że zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań, w celu zapewnienia komornikom bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności, które prowadzą  w celu realizacji orzeczeń niezawisłych sądów.

Do protestu przyłączyły się także kancelarie z powiatu wadowickiego.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+14 #1 Nemo 2022-11-21 15:39
Takich sytuacji bedzie przybywac , a zawod komornika jest zawodem ktory samemu sie wybiera a nie przymusowym ,
Pozostawiam to bez komentarza
Cytować
+10 #2 złodziejstwo 2022-11-21 16:10
Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem żeby zarabiać na cudzym nieszczęściu świadomie dobrowolnie bez skrupułów....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.