W sobotę (3.08) i wtorek (6.08) przez powiat wadowicki przejadą kolarze 76. wyścigu Tour de Pologne. K
Kolarze 76. Tour de Pologne przemkną przez powiat. Będą utrudnienia dla kierowców

W sobotę (3.08) i wtorek (6.08) przez powiat wadowicki przejadą kolarze 76. wyścigu Tour de Pologne. Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje  o utrudnieniach czekających  kierowców.

W sobotę (3.08) na trasie Kraków – Kraków rozgrywany będzie I etap 76. wyścigu Tour de Pologne. Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 47,55 km i biegnie na odcinku od granicy z powiatem myślenickim drogą powiatową nr 1727K przez miejscowość Jastrzębia – Lanckorona, następnie drogą powiatową nr 1728K przez Rynek w Lanckoronie do Brodów, gdzie wyścig skręca w prawo i drogą powiatową nr 1707K prowadzi w kierunku  drogi krajowej nr 52, a następnie przez Kalwarię Zebrzydowską w kierunku Wadowic.

W Wadowicach trasa wyścigu przebiega ul. Konstytucji III Maja – Lwowska – Plac Jana Pawła II – Mickiewicza – Batorego – Piłsudskiego – Wojska Polskiego, kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową 1768 przez miejscowość Wyźrał, po czym skręca w lewo w drogę  powiatową nr 1772 przez miejscowość Ryczów, gdzie wyjeżdża na drogę krajową nr 44 w Ryczowie, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocicie.  

Wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego planowany jest około godziny 16:20, a jego wyjazd około godziny 17:50. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig na terenie naszego powiatu planowany jest około godziny 15:50.

W związku z powyższym w sobotę (3.08) przewidywane będą utrudnienia, w godzinach od 16:00 do 17:00 na terenie Wadowic (na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego) drogi zostaną zablokowane.

 

Z kolei we wtorek (6.08) na trasie Jaworzno – Kocierz rozgrywany będzie IV etap 76. wyścigu Tour de Pologne.  Tego dnia kolarze będą przejeżdżać przez teren naszego powiatu, na bardzo krótkim odcinku - ul. Beskidzką w Targanicach (od Kocierza w kierunku Wielkiej Puszczy). Ruch będzie zamykany i otwierany cyklicznie.


Zobacz: Kolarze 76. Tour de Pologne znowu przemkną przez powiat. Kocierz metą jednego z etapów

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.