Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zablokował na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej  przejazd
Pchający się pod wiadukt kierowca ciężarówki przyblokował strażacki wóz na sygnale

Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zablokował na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej  przejazd strażackiego wozu na sygnale. Strażacy stracili cenne chwile jadąc do akcji. Kierowa ciężarówki chwilę wcześniej próbował przepchać się pod wiaduktem...

Taka historia powtarza się niestety raz na jakiś czas. Mimo, że oznakowanie o ograniczenia przejazdu dla pojazdów o wysokości do 3,5 metra rozstawione są już od Głogoczowa a także od strony Wadowic dosyć gęsto, bardzo często pod wiaduktem na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej dochodzi  do zaklinowania dużych pojazdów, których kierowcy (zwłaszcza obcokrajowcy) albo celowo albo przez nieuwagę lekceważą znaki. Powoduje to spore korki, które denerwują nie tylko miłośników kolei i jej infrastruktury, ale głównie spieszących się kierowców.

W czwartek (1.08) kierowca ciągnika siodłowego z naczepą jadący krajówką od strony Krakowa próbował przecisnąć się pod kolejową konstrukcją. Nie udało się i zaczął wycofywać pojazd. Pech chciał, że od Wadowic w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej jechał zastęp strażaków zawodowych z JRG Wadowice na sygnale a więc do akcji.

Niestety ciężarówka zablokowała przejazd i strażacki wóz stracił sporo cennego czasu zanim pojechał w dalszą drogę. Strach pomyśleć, co by było, kiedy na taką ciężarówkę trafił jadący do umierającego pacjenta Zespół Ratownictwa Medycznego?

Zdarzenie zostało zarejestrowane:

 

Co o tym myślicie?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+26 #1 Radek 2019-08-01 15:23
Zabrać takim dziadom prawo jazdy -> niech stracą pracę -> niech nie mają co żreć -> niech zdychają.
Cytować
-35 #2 Stachu 2019-08-01 16:21
Sam. Jesteś dziad mały gnoju
Cytować
+22 #3 Weekend 2019-08-01 20:41
Prawo jazdy zabierać dożywotnio,plus kara finansowa,trzeb a znaleźć sposób na tych debili
Cytować
+1 #4 ernak 2019-08-01 22:54
Cytuję Stachu:
Sam. Jesteś dziad mały gnoju

Nie podoba Ci sie coś cwelu!!
Cytować
+2 #5 Była Wadowiczanka 2019-08-02 06:09
Może poprostu trzeba postawić znak wielkości reklamy bo obcokrajowcy nie zawsze są przyzwyczajeni do takich małych i poniszczonych oznakowań. A w ostateczności zakazać przejazdu Titom tą drogą i skończą się problemy. Chodź przydałaby im się jakaś inna droga niż kleczańska bo mieszkańcom też się nie uśmiecha mieć takich przejeżdżającyc h pojazdów przed domem. Wyznaczyć nową boczną drogę ktora nie bedzie przedluzac ich tras tylko dla tych pojazdów i po sprawie. Niech Nowy Burmistrz zacznie wreszcie cos robić a nie tylko udawać i nagrywać filmiki. Nowa inwestycja może a nie wciąż wydawanie pieniędzy na niepotrzebne.
Cytować
+5 #6 Yhsua 2019-08-02 07:05
Cyt:
"Strach pomyśleć, co by było, kiedy na taką ciężarówkę trafił jadący do umierającego pacjenta Zespół Ratownictwa Medycznego?"

Na sygnale nie znaczy na oślep!!!

Cytuję Była Wadowiczanka:
Może poprostu trzeba postawić znak wielkości reklamy bo obcokrajowcy nie zawsze są przyzwyczajeni do takich małych i poniszczonych oznakowań. A w ostateczności zakazać przejazdu Titom tą drogą i skończą się problemy. Chodź przydałaby im się jakaś inna droga niż kleczańska bo mieszkańcom też się nie uśmiecha mieć takich przejeżdżających pojazdów przed domem. Wyznaczyć nową boczną drogę ktora nie bedzie przedluzac ich tras tylko dla tych pojazdów i po sprawie. Niech Nowy Burmistrz zacznie wreszcie cos robić a nie tylko udawać i nagrywać filmiki. Nowa inwestycja może a nie wciąż wydawanie pieniędzy na niepotrzebne.


Od czego ma Kowal kleszcze może pozwalniajmy wszystkich pracowników z Urzędu Miasta i zróbmy władze jednoosobową. którą będzie burmistrz w tedy będzie sam za wszystko decydował I odpowiadał.
Mam prawo domniemać że Wadowice posiadają nieodpowiednich ludzi na odpowiedzialnyc h stanowiskach. ("MAFIA;....?")
Cytować
+6 #7 Cris 2019-08-02 07:30
A gdzie BDI !!!
Cytować
+4 #8 Yhsua 2019-08-02 07:59
Cytuję Cris:
A gdzie BDI !!!

https://youtu.be/fNU2Q7_s8TU
Cytować
+4 #9 mieszkaniec 2019-08-02 08:07
"Taka historia powtarza się niestety raz na jakiś czas." Trzeba poprawić, że niemal codziennie :)
Cytować
+5 #10 Tir 2019-08-02 09:40
Cytuję mieszkaniec:
"Taka historia powtarza się niestety raz na jakiś czas." Trzeba poprawić, że niemal codziennie :)

Nauczcie się Q#rwa jeździć to nie będzie takiej sytuacji
Cytować
-6 #11 Naczelnik 2019-08-02 11:20
Najwysza pora rozebrać ten złom za pieniądze nna przejazdy zrobić remont mieszkań miłośnika koleji którzy mieszkają w bylych budynkach Pkp
Cytować
+1 #12 Jago 2019-08-04 13:14
Zgodzę się że tego tira nie powinno tam być ale z filmu wyraźnie widać że większy cyrk odstawiaja kierowcy busów.... Tego dostawczaka z przodu i jeszcze większy cyrk kierowcy mktrans.
Cytować
-3 #13 Ukasz 2019-08-04 17:59
Po pierwsze i najważniejsze trzeba zabrać prawo komentowania takich artykułów osobą które nie mają nic wspólnego z transportem ciężarowym. A drugą sprawą jest to że najprawdopodobn iej owa straż jechała na sygnale nadgorliwie po podanie Kot na drzewie utknął.juz wiele takich widziałem
Cytować
-3 #14 Ukasz 2019-08-04 21:11
Drodzy, tępi, ograniczeni wadowiczanie. Transport i spedycja to najtrudniejsze zawody przy okazji niewdzwieczne, więc uszanujcie tych ludzi którzy nadstawiają karku żebyście mogli w niedzielę handlowa zablokować nasze miasto w poszukiwaniu promocji w marketach, zatankować samochody czy poprostu pozbyć się śmieci z domu. A przy okazji strażacy czasami to wajezdzaja delikatnie mówiąc do kota na drzewie.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.