Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2017, 38. Ogólnopolski Bieg Powsino
Ciężki weekend dla kierowców. Policja ostrzega

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2017, 38. Ogólnopolski Bieg Powsinogi 2017 oraz Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor: to imprezy, które w weekend odbędą się na drogach powiatu wadowickiego. Kierowców czekają trudności.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że w sobotę (16.09) oraz niedzielę (17.09) na terenie gminy Wieprz odbędą się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2017. Mistrzostwa organizowane są przez Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo  - Rehabilitacyjne "Start", jest to jedyna taka impreza w Polsce. Niepełnosprawni mają szanse pokazać się na ulicach miast i promować tym samym zdrowy i wcale nie odbiegający od reszty, sportowy tryb życia. Ta prestiżowa impreza sportowa odbędzie się już po raz dziewiąty. Z każdym  rokiem cieszy się coraz większą popularnością.

W związku z powyższym, zarówno w sobotę i niedzielę w godzinach od 12:00 do 16:00 zamknięta będzie droga W781 na odcinku Gierałtowice - Wieprz, skrzyżowanie w kierunku Nidku oraz droga powiatowa nr 1757 Wieprz – Nidek, nr 1758 K Wieprz – Osiek oraz nr 1759 K Gierałtowice – Brzosy — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

W sobotę (16.09) odbędzie się  też "Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor w Wadowicach". Bieg ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu wśród mieszkańców gminy Wadowice i okolic, jak również upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Bieg rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie trwał 45 minut. Trasa biegu przebiegać będzie od   Placu Jana Pawła II, Zatorską, Mydlarską, Piaskową, Mickiewicza, Słowackiego, Karmelicką, Jagiellońską, Spadzistą, Aleją Matki Bożej Fatimskiej, Lwowską, Sienkiewicza, Zatorską, Wadowity, Gimnazjalną, Sikorskiego, Batorego, Olbrychta, Ady Sari, Graniczną i Mickiewicza.

Z kolei w niedzielę (17.09) na stadionie MKS "Skawa" w Wadowicach odbędzie się kolejny, 38. Ogólnopolski Bieg Powsinogi organizowany przez Zarząd Ogniska TKKF "Leskowiec" w Wadowicach. Bieg  odbywa się zawsze w trzecią niedzielę września bez względu na pogodę, i zawsze rozpoczyna się o godzinie 11:07. Zawodnicy startują w kilku kategoriach biegowych (od 50 m do 15 km, a od 2012 roku także w półmaratonie – 21,097 km). Półmaraton rozpocznie się o godzinie 11:25 na trasie Wadowice, Zawadka, Gorzeń, Ponikiew, Koziniec, Świnna Poręba, Jaroszowice, Wadowice. Koniec imprezy około godz. 15:30.

W związku z imprezami kierowców czekają utrudnienia na drogach. Warto tak rozplanować podróż, aby omijać trasy i nie stać w korkach.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.