W sierpniowy wieczór grupa myśliwych podobno ostrzelała śrutami stadninę koni we Frydrychowicach. Mo
Myśliwi ostrzelali stadninę koni. U komendanta policji interweniuje poseł Brynkus

W sierpniowy wieczór grupa myśliwych podobno ostrzelała śrutami stadninę koni we Frydrychowicach. Mogły trafić dwie dziewczynki jeżdżące konno. Policja wyjaśnia tą sprawę,  interweniuje też poseł Józef Brynkus.

Jak informuje Kronika Beskidzka, w piątkowy wieczór 25 sierpnia ktoś, prawdopodobnie grupa myśliwych,  polując najprawdopodobniej na kaczki, ostrzelała stadninę koni we Frydrychowicach. Obiekt znajduje się tuż obok stawów, a te okolice to rewir polowań jednego z tutejszych kół łowieckich. Trzy młode dziewczyny doskonaliły tutaj jazdę konno. W ich stronę poleciały rykoszetem śruty, a przed zranieniem uchroniły na szczęście kaski. Jeden z nich trafił psa, owczarka właściciela, który przestraszony ugryzł mamę jednej z dziewczynek. Wezwano policję.

Miało miejsce zgłoszenie o polowaniu myśliwych. Na miejscu byli policjanci, została sporządzona notatka i trwają czynności wyjaśniające — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak informuje gazeta, policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie zastali już myśliwych. Dzień później przyjechali oni jednak tutaj aby posprzątać łuski. Ja mówi właściciel stadniny, nikt nie zwrócił się do niego informując o polowaniu, czego wymagałaby grzeczność. Zajęcia  mogły by wtedy odbyć się w innym terminie. Ma też żal do policjantów z andrychowskiego komisariatu, którzy przesłuchiwali go na okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi skupili się na psie a nie na strzelaninie — mówi nam właściciel stadniny Konrad Szydłowski.

W tej sprawie interweniuje też do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach inspektora Włodzimierza Warzechy poseł Józef Brynkus (Kukiz'15). Jak twierdzi, obawy budzi dziwne zachowanie zajmujących się tą sprawą funkcjonariuszy, z czym zwrócili się do niego mieszkańcy Wadowic i Frydrychowic.

Pojawiły się sugestie, iż opieszałość w wyjaśnieniu sprawy i ukaraniu sprawców spowodowana została tym, że tereny łowieckie we Frydrychowicach należą do koła łowieckiego zrzeszającego według informacji mieszkańców, licznych funkcjonariuszy Policji oraz byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa. Ponadto policjanci ukarali człowieka, który zwrócił się o interwencję w tej sprawie, co w powszechnym odczuciu osób znających sprawę uznane zostało za szykanę i próbę zmuszenia go do milczenia. Pretekstem do owego ukarania zgłaszającego o zdarzeniu było zachowanie jego psa, który właśnie podczas owej strzelaniny został poraniony, nie powinno zatem nikogo dziwić, że zachowywał się nerwowo. Niewątpliwie okoliczności zdarzenia i prowadzonego postępowania godzą w poczucie bezpieczeństwa obywateli i ich równości wobec prawa, a opisane okoliczności podważają także zaufanie do Policji — pisze poseł Józef Brynkus w piśmie skierowanym do szefa wadowickiej policji

Jak dodaje poseł, nie jego rolą jest wskazanie czynności jakie powinna w tym zakresie podjąc policja, ale uczciwie wyjaśnienie tej sprawy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+29 #1 Mieszkaniec Gminy 2017-09-14 12:57
Masakra jakaś. Niestety jak widać nawet w Wadowicach nadal są tacy, co się czują ponad prawem, bo się poukładali w latach 89-90. Trzeba się z nimi rozprawić raz na zawsze.
Cytować
+49 #2 mimik 2017-09-14 14:27
Macie rządu PiS. Zmienili ustawe gdzie mozna polowac w odleglosci 100m od zabudowań. Pani Beata chciała dla meza mysliwego prezent.
Cytować
+38 #3 irka 2017-09-14 20:40
Człowiek który strzela bez powodu do jakiejkolwiek żywej istoty jest psychopatycznym zwyrodnialcem !!!
Cytować
-8 #4 Miłosz 2017-09-14 21:45
Czy to nie ejst fake?
Cytować
-14 #5 Olga 2017-09-15 00:12
Jakim cudem śruciny mogły dolecieć tak daleko? Każdy kto ma minimalne pojęcie o myślistwie wie, że do kaczek strzela się w górę. Śruciny spadają z taką prędkością, że nie są w stanie wyrządzić krzywdy i jeszcze w dodatku spadając odlecieć na znaczną odległość. Dziewczyny musiałyby trenować rzut beretem od strzelających. W co szczerze wątpię...
Cytować
+25 #6 dd 2017-09-15 08:12
Myślistwo do muzeum. Nie tędy droga w leczeniu swoich kompleksów. Myśliwi to tylko złudzenie, że wam penisy rosną od znęcania się dla przyjemności nad zwierzętami.W ten sposób nie pozbędziecie się tego kompleksu. Zachowanie takie i chwalenie się tym jest skrzywieniem psychicznym. Z pomocą nowoczesnej techniki to żaden wyczyn. Spróbujcie gołymi rekami.
Cytować
+12 #7 Wegan 2017-09-15 14:18
To jakiś obłęd!!! pozwalać psychopatom strzelać z ostrej amunicji gdzie popadnie!!!
Cytować
+8 #8 Sławek 2017-09-16 20:26
Myśliwi zupełnie nie przejmiją się osobami,które które mogą znaleźć się w rejonie polowania. Sam miałem bliskie spotkanie z aminicją z ich luf i stadem przerażonych dzików. Zupełnie inny rejon Polski, góry i szlak turystyczny. Dodam tylko, że mam 100% pewności że widzieli mnie i kolegę, nie zareagowali wcale, a przecież mogli nas ostrzec, zatrzymać. Sprawa trafiła na policję, ale nieługo po zdarzeniu została umorzona.
Cytować
+1 #9 Jan 2017-09-17 14:25
a kto jest szefem KPP W-ce? nie jest to osoba będąca w bliskich kontaktach z poprzednim kierownictwem Panem Dąbkiem i Sienkiewiczem z PO ? nie wiem ale jeżeli tak to wiadomo ,że dobrze nie będzie..
Cytować
+3 #10 tytus 2017-09-20 10:00
mysleli ze to łosie
Cytować
+2 #11 tytus 2017-09-20 10:03
powinni powrócic do tradycyjnego polowania dzidy,luki,proc e,a nawieksze meny powini isc na niedzwiedzia z golymi rekami
Cytować
0 #12 PZHK 2017-09-21 15:18
Stadnina koni – ośrodek zajmujący się hodowlą lub reprodukcją koni, który jest wyposażony w stajnie i odpowiednie zaplecze gospodarcze. Zwykle ośrodki hodują jedną rasę lub typ konia. Stadniny zarodowe mają głównie na celu hodowlę ogierów reproduktorów dla Stad Ogierów (dawniej Państwowe Stado Ogierów), które utrzymują wartościowe ogiery hodowlane różnych ras i rozsyłają je do punktów krycia klaczy.

Najstarsza stadnina koni na ziemiach polskich została założona w 1817 roku w Janowie Podlaskim, po kongresie wiedeńskim.
Cytować
+1 #13 jbrynkus 2017-09-27 14:19
@sławek
- tej sprawy nie uda się zamieść pod dywan. Będę pilnował jej wyjaśnienia - pełnego
Cytować
+1 #14 strzelanina 2017-10-18 07:55
Panie Pośle co słychać w sprawie stadniny ??????
Cytować
0 #15 @strzelanina 2017-10-18 10:39
głucha cisza
Cytować
0 #16 strzelanina 2017-10-20 11:27
ciekawe dla czego? kolejna tania sensacja ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.