Rząd poinformował o odmrażaniu sportu i rekreacji z ograniczeń dotyczących epidemii koronawirusa.
Jest plan rządu odmrażania sportu i rekreacji

Rząd poinformował o odmrażaniu sportu i rekreacji z ograniczeń dotyczących epidemii koronawirusa.

W sobotę (25.04) podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu Danuta Dmowskia-Andrzejuk przedstawili czteroetapowy plan znoszenia ograniczeń dotyczących sportu i rekreacji związanych z epidemią koronawirusa.

Pierwszy etap zmian mamy już za sobą: treningi indywidualne były zabronione, obecnie jest to już t dopuszczalne w lasach, również bez maseczki.

W drugim etapie, od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu w otwartej przestrzeni. Dotyczy to m.in. boisk na stadionach, Orlików, na których będzie mogło grać nie więcej niż 6 osób. Od tego dnia będzie też możliwość wypożyczenia infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych, czyli łódek, kajaków czy rowerków wodnych. Będą mogły na nich przebywać maksymalnie dwie osoby.


W trzecim etapie zostaną otwarte hale sportowe i obiekty zamknięte, ale przy sześciu osobach.

Czwarty etap obejmie obiekty takie jak siłownie, sale fitness, baseny, kręgielnie itp. Terminy niestety nie są znane, związane są z rozwojem sytuacji i ilości zachorowań na  koronawirusa.

W piątym etapie, najprawdopodobniej dopiero za kilka miesięcy, będzie można powrócić do organizacji imprez masowych. Wcześniej dopuszczone zostaną imprezy do 50 osób.

Piłkarska ekstraklasa (najpewniej bez udziału publiczności) wróci 29 maja, natomiast Ekstraliga żużlowa od 12 czerwca. Rozpoczęcie rundy wiosennej w lokalnych piłkarskich rozgrywkach jest uzależnione od ekstraklasy i decyzji PZPN.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Skawa 2020-04-26 07:29
Kiedy będzie grała A klasa
Cytować
-3 #2 odmrozony smalec 2020-04-26 17:48
Niech ten debilny pisowski nierząd wy.....la do Moskwy.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.