Na uczniów Szkoły Podstawowej w Leńczach, którzy powrócą do nauki  po ustaniu epidemii  koronawir
Nowe boisko przy podstawówce w Leńczach

Na uczniów Szkoły Podstawowej w Leńczach, którzy powrócą do nauki  po ustaniu epidemii  koronawirusa będzie czekała nie lada niespodzianka:  nowe boisko szkolne.  Zakończył się tutaj remont, który polegał na wykonaniu nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 20x40 metrów.

Boisko zostało wyposażone w bramki do piłki ręcznej i nożnej, zestaw do siatkówki, zestaw do koszykówki, zaś od strony drogi gminnej zostało wymienione na całej długości ogrodzenie na piłkochwyty.

Całość prac wyniosła 412 tysięcy złotych.  Na realizację zadania gmina otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50% wartości zadania.

Warto przypomnieć, że zgodnie z decyzją rządu,  4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe maksymalnie do 6 osób: jak stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki).

Przypomnijmy, że w listopadzie 2018 roku gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 miliony 130 tysięcy złotych  z przeznaczeniem na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Barwałdzie Górnym oraz boiska przy Szkole Podstawowej w Brodach, a także przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach i wspomnianego boiska przy  Szkole Podstawowej nr 6 w Leńczach. Z kolei w samej Kalwarii Zebrzydowskiej przy wsparciu województwa małopolskiego powstało boisko  sportowe na obiektach Kalwarianki zaś gmina ze środków własnych wybudowała skatepark. 

Środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w 50% pokryły koszty inwestycji jaką była  rozbudowa bazy sportowej, pozostałe 50% pochodzi z budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.