W ramach kampanii  informacyjno-edukacyjnej  „III Małopolski Dzień dla Klimatu” w Andrychowie ora
Z okazji Dnia dla Klimatu rozdadzą sadzonki drzew

W ramach kampanii  informacyjno-edukacyjnej  „III Małopolski Dzień dla Klimatu” w Andrychowie oraz Wadowicach przygotowano kila atrakcji, m.in. sadzonki drzew owocowych.

W  ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej  „III Małopolski Dzień dla Klimatu”, które odbędzie się w czwartek (4.04)  na terenie Nadleśnictwa Andrychów (ulica Słowackiego 2E w Andrychowie) od godziny 10:00 oraz 13 kwietnia  przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wadowicach (ul. Mickiewicza 24 B - parking) od godziny  9:00 przygotowano dla uczestników kilka atrakcji.

To  sadzonki drzew owocowych (ilość ograniczona, do wyczerpania zapasów), warsztaty ekologiczne „Drzewo z mchu” oraz „malowanie toreb ekologicznych”, stoiska edukacyjne, gry, quizy i zabawy edukacyjne dla dzieci z szkół podstawowych.

Celem kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Drzewo dla klimatu” jest edukacyjna ekologiczna oraz kształtowanie i promowanie postaw proekologicznych. Kampania skierowana jest do mieszkańców powiatu wadowickiego, a w szczególności do dzieci w wieku szkolnym. Działania podjęte w ramach kampanii mają na celu w szczególności zwrócenie uwagi na rolę drzew i lasów, możliwość ich ochrony oraz problem postępujących zmian klimatu i konieczność adaptacji do nich.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 olox 2024-04-02 21:14
Już mnie zaczyna mdlić od tego wszechobecnego "Klimatu"....
0 #2 Karol miech na sali 2024-04-11 05:07
Małopolski Dzień dla Klimatu??? Palanty klimatyczne to juz lepsze byly czyny spoleczne z Gierkiem

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.