Tabletki na skurcze nóg są coraz bardziej popularne wśród osób borykających się z bolesnymi skurcz
Silne skurcze nóg – jaki lek stosować?
artykuł sponsorowany

Tabletki na skurcze nóg są coraz bardziej popularne wśród osób borykających się z bolesnymi skurczami mięśni. Skurcze nóg mogą być bardzo uciążliwe i uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Ponadto zaburzają spokojny sen i wybudzają w nocy. W takich sytuacjach tabletki na skurcze nóg mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem, które pomaga złagodzić ból i napięcie mięśniowe.

W aptekach dostępne są różnego rodzaju preparaty na skurcze nóg, zawierające składniki aktywne przynoszące ulgę. Wiele osób decyduje się na stosowanie tabletek na skurcze nóg regularnie, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kolejnych dolegliwości.

 

Skąd się biorą skurcze nóg

Skurcze mięśni to przypadłość, którą niemal każdy z nas czasem doświadczył. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Najczęściej kurcze pojawiają się po przemęczeniu mięśni, np. w przypadku długiego wysiłku fizycznego. Stąd też nocą po przetańczonym weselu lub górskiej wędrówce może pojawić się bolesny skurcz łydki, który wybudza w nocy. Swoje dwa grosze do skurczów mięśni dorzucają również zaburzenia elektrolitowe. Wypłukany z organizmu magnez i potas mogą również być przyczyną tej przypadłości. Uczucie bolesnych nóg towarzyszy także żylakom i niedokrwieniu kończyn. Ta choroba dotyka szczególnie kobiety i powoduje nieestetyczne pajączki oraz ból kończyn dolnych pod koniec dnia.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które mają problem z mięśniami, to możesz zastosować leki na skurcze nóg z apteki.

 

 

Tabletki na skurcze – co zawierają?

W preparatach bez recepty na skurcze najczęściej znajdziemy magnez. Występuje on w różnych formach m.in. jako cytrynian magnezu, mleczan, chelat, węglan i tlenek. Jaki magnez na skurcze wybrać? Najlepiej taki, który zawiera organiczną formę magnezu (mleczan, cytrynian), ponieważ dobrze zaopatrzy niedobór i uzupełni braki. Magnez w lekach na skurcze mięśni jest wzbogacany o witaminę B6. Wspomaga ona jego wchłanianie. Suplementacja magnezem powinna trwać dłużej, co najmniej kilka miesięcy. Do codziennego pojemniczka z lekami warto również dodać witaminy z grupy B.

Korzystne połączenie dla zdrowia mięśni to tabletki, które zawierają równocześnie magnez i potas. Potas to minerał, który potrzebny jest do odpowiedniego przewodnictwa nerwowego, także w mięśniach. Można oczywiście suplementować potas i magnez jednocześnie – nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak wygodniejszą opcją jest suplement diety 2 w 1.

Co jeszcze zawierają leki na skurcze nóg bez recepty? Preparaty na skurcze są również bogate w związki uszczelniające naczynia krwionośne. Takie działanie jest korzystne w przypadku żylaków nóg. Leki tego typu zawierają diosminę, rutynę czy hesperydynę.

 

Rodzaje leków na silne skurcze nóg

Leki na skurcze mięśni bez recepty dostępne są w różnych typach preparatów. Najpopularniejsze są oczywiście tabletki na skurcze mięśni. Są proste w zażywaniu, skuteczne i nie trzeba ich każdorazowo odmierzać. Tabletki jednak nie zawsze są preferowaną formą leku. Problem z ich zastosowaniem mają osoby, które cierpią na zaburzenia przełykania bądź mają przed tym psychiczną blokadę. Skuteczny lek na skurcze łydek np. magnez może być podany w formie tabletek musujących, shotów.

Inne sposoby na skurcze nóg

Bardzo ważne w prewencji skurczów mięśni jest odpowiednie żywienie i nawodnienie. Dobrze skomponowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników i minerałów, dzięki czemu układ mięśniowy i nerwowy (odpowiadający za kontakt mózgu z mięśniami) działają prawidłowo. Profilaktyka skurczów nóg to także odpowiednia ilość snu. Zregenerowane ciało ma mniejszą skłonność do bolesnego zaciskania mięśni, a my czujemy się silniejsi. Warto także regularnie się rozciągać, aby nie dopuścić do spiętych mięśni. 

Tabletki na skurcze mięśni – podsumowanie

Co warto zapamiętać w temacie leczenia skurczów łydek? Klucz do zdrowych mięśni to ruch, właściwe odżywianie i sen. Drgającą powiekę i mięśnie w innych partiach ciała najskuteczniej wspomóc suplementacją magnezu, połączeniem magnezu z potasem, bądź tabletkami na zmęczone nogi i żylaki. Taka terapia powinna potrwać co najmniej 3 miesiące. Jeżeli borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu i nie czujesz poprawy – wybierz się do lekarza. Być może potrzeba przeprowadzić odpowiednie badania laboratoryjne, aby wykluczyć niedobory i choroby będące przyczyną skurczów.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl