Czy wkrótce będziemy mogli zobaczyć nasze miasto w największej na świecie mapie z panoramicznymi wid
Samochód Google odwiedził Wadowice

Czy wkrótce będziemy mogli zobaczyć nasze miasto w największej na świecie mapie z panoramicznymi widokami ulic, Google Maps? Wszystko wskazuje na to, że tak: na ulicach Wadowic udało nam się zaobserwować słynny samochód Google Street View.

W piątek (13.07) w godzinach przedpołudniowych nam oraz kilku naszym czytelnikom udało się zaobserwować poruszający się z dostojną prędkością po naszych wadowickich ulicach słynny samochód Google Street View, który na swoim dachu miał zainstalowane specjalne kamery. Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć Wadowice w największej na świecie mapie z panoramicznymi widokami ulic?

Zapytaliśmy u źródła i informację udało nam się potwierdzić.

"Od maja br. w Polsce można spotkać samochody Google Street View, które fotografują miasta i miasteczka. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie: http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/learn/where-is-street-view.html faktycznie w tym okresie na terenie powiatu wadowickiego i ościennych mógł przebywać nasz samochód" - poinformowała portal WadowiceOnline.pl rzecznik prasowy Google Poland Sp. z o.o. Marta Jóźwiak.

Nas zaciekawiło, kiedy będziemy mogli w usłudze Google Maps zobaczyć zdjęcia Wadowic. Okazuje się, że całkiem niedługo.

"Proces przygotowania panoram do publikacji trwa z reguły kilka miesięcy od chwili realizacji zdjęć, gdyż trzeba je odpowiednio połączyć w całość, a także poddać procesowi automatycznego zamazywania twarzy przechodniów oraz numerów rejestracyjnych. Sam etap realizacji zdjęć potrwa do jesieni, na chwile obecną nie wiadomo jeszcze czy panoramy będą publikowane sukcesywnie czy dopiero w całości po przetworzeniu całego zarejestrowanego materiału. Wydaje się, że najprawdopodobniej będzie to na początku przyszłego roku" - dodaje Marta Jóźwiak.

Szkoda tylko, że ciągle jest zamknięty i rozkopany plac Jana Pawła II, Karmelicka i kilka innych, głównych ulic miasta, bo pewnie nie prędko znowu się pojawi tutaj samochód Google Street View, a my będziemy widoczni w Internecie jako rozkopane i remontowane miasteczko...

Czym jest Street View? To funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a od marca tego roku, zdjęcia z kilkudziesięciu miejsc z całej Polski.

(PK, MG)
(zdjęcie: Wikipedia)

Zobacz również:
W taką pogodę tylko nad wodę
Nadchodzą upały, jak się przed nimi chronić?
Lanckorona będzie jednym z siedmiu cudów Polski?
Znany kucharz odwiedził oberżę
Karmelicka dalej dziurawa
Pozwiedzaj Wadowice nie wychodząc z domu
W zeszłym roku wygrał kabanos, co wygra teraz?
Uwaga przymrozki!

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Marcin 2012-07-13 18:34
Poprawili by lepiej zdjęcia satelitarne, bo Wadowice są w koszmarnej jakości, a taki Zator np. ma dużo lepszą
Cytować
+10 #2 Fan Google 2012-07-13 18:37
Ciekawe czy szmaty na magistracie i u sióstr Siłkowskich zfocili ;) Świat będzie miał ubaw ;)
Cytować
+1 #3 kuontu 2012-07-13 18:48
Zator ma strefę ekonomiczną to i lepsze zdjęcia ma ;P
Cytować
-2 #4 marekb 2012-07-13 18:49
to napisz im jeszcze by sobie matryce wyczyścili bo mają usraną totalnie:P
Cytować
0 #5 barka 2012-07-13 18:52
Ten samochód widziałam już w poniedziałek, np. na Placu Kościuszki.
Cytować
+9 #6 Mateusz Klinowski 2012-07-13 19:41
A Kalwarię w maju odwiedziło Punto Kocicha ze Statywem.

http://inicjatywawadowice.pl/kocicho-grasowal-w-kalwarii/

Też są fajne zdjęcia...
Cytować
+1 #7 kuontu 2012-07-13 20:12
swoją drogą jak nie ma Cię w google to znaczy, że nie istniejesz.. a jak w google będzie, że mamy rozkopany rynek to znaczy, że mamy rozkopany rynek.. :/
Cytować
+1 #8 Stasiek 2012-07-13 20:12
Fajna sprawa, jednakże nigdy nie dorównają wadowice360.pl z jakością i efektami.
Cytować
0 #9 Ja 2012-07-13 20:33
że też sie im chce... jak sie patrzy na ta mape swiata (link z artykułu) i przybliza coraz bardziej i bardziej i widzi jaki to ogrom pracy, jaka to gigantyczna ilosc w sumie szybko nieaktualnych danych ktore trzeba obrobic i przechowywac... po co?
Dla mnie street view nie ma wiekszego sensu. Ale kto bogatemu zabroni?
Cytować
+2 #10 Fan Google 2012-07-13 20:41
Kasa kolego kasa. Innowacyjne, darmowe usługi, nienachalna reklama - oto gwarancja sukcesu.
Cytować
+2 #11 Vipas Vipas 2012-07-13 20:56
Nie wychodz z domu wszystko zobaczysz dzięki Google Maps.Zapewniamy chów ściółkowy.
Cytować
+2 #12 urolog 2012-07-15 22:29
w końcu będę mógł pochodzić sobie po Wadowicach.
Cytować
+2 #13 mieszkaniec_tej_wsi 2012-07-19 12:50
Wadowice przegapiają każdą okazję na promocję w Internecie. Gdzie zniknęła kamera internetowa z Placu Jana Pawła? Google nie może przejechać ulic. Publicznego internetu bezprzewodowego w centrum brak. Stroma UM wygląda jak strach na wróble. Zacofanie cyfrowe w tej wiosce.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.