Trzy dni mieszkańcy jednej z posesji w Tomicach obserwowali z niepokojem dziwnie zachowującego się boc
Zagubiony bocian w Tomicach

Trzy dni mieszkańcy jednej z posesji w Tomicach obserwowali z niepokojem dziwnie zachowującego się bociana. Ptak miał problemy z powrotem do swojego gniazda. Powiadomiono specjalistów. Bocian prawdopodobnie został porażony prądem.

Przez trzy dni mieszkańcy jednej z posesji w Tomicach z niepokojem obserwowali piękny okaz bociana w swoim ogrodzie. Ptak dziwnie się zachowywał, miał problemy z lataniem, był skołowany i nie mógł wrócić do gniazda, które znajduje się niedaleko. Mieszkańcy powiadomili Urząd Gminy w Tomicach, ci z kolei zawiadomili specjalistów zajmujących się dzikimi zwierzętami i ptakami z krakowskiej firmy Kaban. Ptak został przebadany przez ich przedstawicieli.

"Ptak nie ma żadnych złamań, prawdopodobnie został porażony prądem z sieci trakcyjnej" - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy w Tomicach.

Bociana we wtorek (17.07) tymczasowo zabrano do schroniska dla Dzikich Zwierząt w Mikołowie. Jak dowiadujemy się, jeśli wszystko będzie w porządku, rehabilitacja sympatycznego boćka potrwa około tygodnia, do tego czasu powinny ustąpić objawy porażenia prądem. Zostanie wtedy wypuszczony na wolność. 

"Pewnie wróci do nas, bociany przywiązują się do miejsc. Ten jest wyjątkowo ładny, szkoda by go było" - żartuje jeden z mieszkańców Tomic.

Bociany w Polsce, z uwagi na malejącą ich ilość, zostały objęte programem ochronnym koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura". Podczas VI międzynarodowego spisu bociana białego z 2004 roku liczebność gatunku oceniono na około 230 tysięcy par.

Mamy powody do dumy, bo ten piękny i sympatyczny ptak najliczniej gnieździ się właśnie na terenie naszego kraju (około 52,5 tysiąca par w wieku rozrodczym, około 23% światowej populacji), Hiszpanii, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy


(MG)
(zdjęcia: LG)

Zobacz również:
Samochód Google odwiedził Wadowice
W taką pogodę tylko nad wodę
Nadchodzą upały, jak się przed nimi chronić?
Lanckorona będzie jednym z siedmiu cudów Polski?
Znany kucharz odwiedził oberżę
Karmelicka dalej dziurawa
Pozwiedzaj Wadowice nie wychodząc z domu
W zeszłym roku wygrał kabanos, co wygra teraz?

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Maniek z Podstawia 2012-07-18 12:46
Słodziak, ale trochęwychudzon y. Trzymamy kciuki za gościa!
Cytować
+8 #2 urolog 2012-07-18 13:33
trzymaj sie chlopie! bedzie dobrze
Cytować
+5 #3 Sexmisja 2012-07-18 15:05
Bociek! Bociek! Jeśli on żyje to i my żyjemy!
Cytować
+2 #4 Zosia 2012-07-18 16:27
Kajtek wracaj do formy, bo nam dzietność spadnie!
Cytować
+2 #5 andzia 2012-07-18 20:49
Śliczny! Mam nadzieję, że biedak przeżyje to bez szwanku.
Cytować
+1 #6 Ornitolog 2012-07-19 15:14
A ile tych pięknych i szanowanych ptaków nie miało tyle szczęścia co nasz bohater i skończyło swój ptasi żywot gdzieś w rowie albo na łące?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.