Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach będzie świętować Dniem Otwartym 40 le
Dzień otwarty papieskiego muzeum z okazji dwóch ważnych rocznic placówki

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach będzie świętować Dniem Otwartym 40 lecie działalności oraz 10 lecie działania nowej ekspozycji.

We wtorek 9 kwietnia od godziny 11:00 na wadowickim rynku rozpocznie się świętowanie dwóch wyjątkowych rocznic Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Placówka zaprasza do udziału w Dniu Otwartym, Tego dnia upłynie dziesięć lat działalności muzeum w nowej odsłonie i tym samym inauguracja obchodów jubileuszowych, których kulminacją będą wydarzenia zaplanowane na maj. Kwietniowe świętowanie będzie okazją do budowania wspólnoty wokół dziedzictwa Jana Pawła II, które od 40 lat otacza się troską w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach.

O godzinie 9:00 we wnętrzu Domu Rodzinnego Jana Pawła II rozpocznie się gra muzealna, w której będzie można sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość.

Od 11:00 na wadowickim rynku trwać będą animacje, zabawy i konkursy - nie tylko dla najmłodszych. Organizatorzy przygotowali m.in. gry wielkoformatowe - memory, domino i jengę. Ponadto, wspólnie z artystami, będzie można tworzyć pamiątkowy mural.

O 13:00 rozpocznie się uroczyste krojenie urodzinowego tortu.

W tym czasie (od 13:00 do 17:00) papieskie muzeum będzie można zwiedzić bezpłatnie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.