W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach odbędzie się koncert laure
Szkoła muzyczna zaprasza na koncert laureata konkursu Junior Jazz Festival 2023

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach odbędzie się koncert laureata konkursu Junior Jazz Festival 2023: Tymek Okolus Quintet. Odbędzie się też ogłoszenie nowej edycji tego festiwalu i przedstawienie jego programu.

To gratka dla miłośników tego rodzaju muzyki. W piątek (5.04) o godzinie 17:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach odbędzie się koncert Tymek Okolus Quintet,  laureata konkursu Junior Jazz Festival 2023.

Tymek Okolus Quintet jest nowo powstałą formacją składającą się z muzyków bardzo mu bliskich, a w jego skład wchodzą: Tymon Okolus - puzon, Cyryl Lewczuk - saksofon tenorowy, Hania Derej - instrumenty klawiszowe, Filip Hornik - kontrabas/gitara basowa oraz Joszko Grabiec - perkusja. Gościnnie z zespołem zagra zdobywca Grand Prix JJF Wadowice 2023 genialny 16-letni trębacz Piotr Pałka.

Tymon Okolus to 16-letni puzonista pochodzący z Bielska-Białej. Na co dzień uczęszcza do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki, kształcąc się pod okiem prof. dr hab Zdzisława Stolarczyka. Mimo klasycznego repertuaru od zawsze interesuje się muzyką jazzową, praktykując ją na lokalnych i nie tylko jam sessions oraz w różnych składach z różnymi muzykami. Do jego najważniejszych osiągnięć należą: I miejsce na XLII Konkursie Młodego Muzyka, Szczecinek 2023, I miejsce na 6. Junior Jazz Festival, Wadowice 2023, Grand Prix na X Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka, Kraków 2023 czy Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych, Wrocław 2023

Junior Jazz Festival Wadowice to najlepszy w Polsce konkurs i festiwal dla młodych muzyków jazzowych do lat 19. Nagrodą główną w konkursie jest stypendium na najlepszej uczelni muzycznej na świecie Berklee College of Music w Bostonie. Podczas koncertu odbędzie sie też ogłoszenie nowej, siódmej już edycji tego festiwalu i przedstawienie jego programu. Odbędzie się ona w dniach 5-7 czerwca.

Wstęp wolny!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.