W Wielki Piątek w Polsacie będzie można zobaczyć nagrane w Kalwarii Zebrzydowskiej widowisko „Pasja
Kalwaria w Polsacie z religijnym widowiskiem. Wystapią znani polscy artyści

W Wielki Piątek w Polsacie będzie można zobaczyć nagrane w Kalwarii Zebrzydowskiej widowisko „Pasja. Misterium Męki Pańskiej”. Wystąpią w nim znani polscy artyści, m.in. Roxie Węgiel, Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski i Andrzej Lampert.

W Kalwarii trwa wielkie Misterium Pasyjne, które ma swój początek w pierwszej połowie XVII w. Jest odtwarzane każdego roku, w poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. Odbywa się w plenerze na Dróżkach Kalwaryjskich na przestrzeni około 6 kilometrów. Ważniejsze role w nim odtwarzają alumni bernardyńskiego seminarium, pozostałe – jak dawniej – przewodnicy grup pielgrzymkowych oraz pielgrzymi z różnych regionów Polski. Co roku rpzyciąga tysiące wiernych.

Tymczasem w Wielki Piątek (29.03) o godzinie 20:00  telewizja Polsat pokaże nagrane w Kalwarii Zebrzydowskiej widowisko „Pasja. Misterium Męki Pańskiej”.

Usłyszymy w nim 12 pieśni pasyjnych w wykonaniu przewodników, w których role wcielą się: Roxie Węgiel, Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Józefina, Marcin Sójka, a także o. Rafał Kobyliński SJ, o. Tomasz Jarosz CSsR oraz Grott Orkiestra.

Wydarzenie w reżyserii Haliny Przebindy ma strukturę drogi krzyżowej, której narratorem, czytającym w każdej scenie rozważanie, jest aktor Adam Woronowicz. Scenariusz stworzyli Halina Przebinda i Jan Mrowca, producenta mi są Halina Przebinda, Dariusz Przebinda i Jan Mrowca. Za aranżacje odpowiada Michał Grott, a za zdjęcia Michał Jaskulski.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 powidzanie 2024-03-29 13:00
U nas ksiądz to pseudonim.
Cytować
+4 #2 Marek 2024-03-29 14:38
A Marta Kaczyńska?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.