Na naszych ulicach można zauważyć charakterystyczny samochód Google z aparaturą. Internetowy gigant
Samochody Google fotografują naszą okolicę

Na naszych ulicach można zauważyć charakterystyczny samochód Google z aparaturą. Internetowy gigant aktualizuje zdjęcia naszej okolicy w  Google Street View, m.in. Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowa.

W 2013 roku Wadowice i okolice trafiły do usługi Google Street View. Korzystając z usługi można nie wychodząc z domu, bezpłatnie wirtualnie "zwiedzać" praktycznie cały świat dzięki Google i ich mapom oraz dokładnych fotografiach. Zdjęcia są co jakiś czas aktualizowane, bo otoczenie zmienia się cały czas i internetowy gigant chce być na bieżąco.

Jak informują nas czytelnicy, w ostatnich dniach na naszych drogach można było zauważyć  charakterystyczne pojazdy Google Street View z osprzętem. Jak wynika z harmonogramu "wizyt" na stronie koncernu, faktycznie zaplanowano "objazdy" Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Aktualizacja twa od marca i potrwa do listopada tego roku.

Google informuje, że planowane trasy mogą ulec zmianie z powodu nieprzewidzianych okoliczności, takich jak złe warunki atmosferyczne czy prace drogowe. Ponadto, choć lista uwzględnia konkretne miasta, to koncern może także zahaczyć pojazdami o sąsiednie miejscowości, np. Andrychów.

Jak informowała nas swego czasu Marta Jóźwiak, rzecznik prasowy Google Poland Sp. z o.o, proces przygotowania panoram do publikacji trwa z reguły kilka miesięcy od chwili realizacji zdjęć, gdyż trzeba je odpowiednio połączyć w całość, a także poddać procesowi automatycznego zamazywania twarzy przechodniów oraz numerów rejestracyjnych. Tak więc na zaktualizowane widoki naszej okolic chwilę poczekamy.
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 ABC Na Kopernika 2024-04-18 18:10
No to Cichego Boba cały świat pozna.
+7 #2 K7 2024-04-19 13:34
Ale technika można zwiedzać świat i nie wychodzić z domu . A kiedy będzie usługa Wiev food , żeby można było sobie zobaczyć i najeść się do syta , a potem Wiev browar itd. Chyba niedługo - ta sztuczna inteligencja znajdzie na wszystko rozwiązanie .
+10 #3 BG 2024-04-30 15:02
Tacy nowocześni a nie jeżdżą elektrykami tylko standardowymi samochodami?
+5 #4 Kinga 2024-04-30 17:02
Cytuję ABC Na Kopernika:
No to Cichego Boba cały świat pozna.

Kto to cichy bob?

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.