To jedna z najdłużej rządzących osób w regionie. Wójt gminy Wieprz, 65-letnia Małgorzata Chrapek z
Wójt Wieprza Małgorzata Chrapek rozpoczęła swoją szóstą kadencję

To jedna z najdłużej rządzących osób w regionie. Wójt gminy Wieprz, 65-letnia Małgorzata Chrapek złożyła ślubowanie i rozpoczęła swoją szóstą kadencję na tym stanowisku.

W poniedziałek (13.05) odbyła się druga w tej kadencji sesja Rady Gminy Wieprz. Podczas niej wójt Małgorzata Chrapek odebrała  zaświadczenie o wyborze, złożyła także ślubowanie. Pani wójt wygłosiła też przemówienie, podczas którego podziękowała za poparcie, podkreślała też, że stanowi to dla niej docenienie dotychczasowych lat pracy na stanowisku wójta. Pani wójt zapowiedziała również nowe inwestycje i przedsięwzięcia w gminie Wieprz.

Przypomnijmy, że 65-letnia Małgorzata Chrapek rozpoczęła swoją szóstą kadencję. Rządzi w ten sposób już ponad 20 lat, jest więc swoistą rekordzistą w regionie i obecnie najdłużej rządzącym włodarzem w powiecie wadowickim.

W ostatnich wyborach samorządowych wygrała w pierwszej turze z Bogdanem Gawędą. Głosowało na nią 3083 wyborców, na jej kontrkandydata - 1858. Pani wójt wprowadziła do 15 osobowej rady, 11 radnych ze swojego komitetu.

Podczas sesji ustalili także wynagrodzenie pani wójt, będzie ono wynosić ponad 17 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.