Społeczność z Barwałdu Średniego znana jest z dużej kreatywności i pomysłowości, to właśnie tu
Barwałd Średni z nowoczesną przestronną świetlicą wiejską

Społeczność z Barwałdu Średniego znana jest z dużej kreatywności i pomysłowości, to właśnie tutaj w świetlicy wiejskiej zawsze tętniło życie. Dlatego jeszcze w poprzednim roku podjęto decyzję o rozbudowie tego miejsca, pozyskano również środki zewnętrzne.

We wtorek (26.05) odbyło się odebranie tego miejsca po rozbudowie. w którym udział wziął buyrmistrz  Augustyn Ormanty,  radny Wiesław Łuczak, sołtys Paweł Odrobina, dyrektor szkoły, inspektor nadzoru inwestorskiego Marian Korzeniowski, wykonawca Michał Świerkosz i Artur Świerkosz oraz pracownicy Urzędu Miasta.  Inicjatorzy rozbudowy   radny Wiesław Łuczak i sołtys Paweł Odrobina są przekonani, że po ustaniu epidemii to miejsce ponownie będzie gromadziło mieszkańców.

To bardzo ważna i potrzebna inwestycja. Barwałd Średni w pełni zasłużył, aby dokonać przebudowy świetlicy wiejskiej już wiele razy organizując różnego rodzaju wydarzenia udowodnili, że są bardzo mocno zintegrowaną społecznością – mówił burmistrz Augustyn Ormanty.

Sala świetlicy została poszerzona, teraz będzie mogło się tutaj spotkać 150 osób. Powstało zupełnie nowe i bardzo nowoczesne zaplecze kuchenne, nie zapominano też  o chłodni i innych pomieszczeń kuchennych  spełniających najwyższe normy, zakupiono też  wyposażenie zaplecza kuchennego.

To właśnie tutaj spotykają się uczniowie z sąsiadującej ze świetlicą Szkoły Podstawowej, ale też starsi mieszkańcy na okolicznościowych spotkaniach integracyjnych, a swoje zdolności kulinarne  zapewniają panie z Koła Gospodyń  „Swojskie Klimaty”.

Otwarcie świetlicy zbiegło się z odmrożeniem rygorów epidemiologicznych, umożliwiających organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób, a takie spotkania w tym miejscu też są planowane.

W ramach  wykonanych robót wykonano miedzy również instalacje: elektryczną, wod-kan, c.o., gazową, deszczową, dostosowano obiekt do wymogów osób niepełnosprawnych, - wykonano dojścia do budynku, utwardzono teren, - wykonano instalację wentylacji mechanicznej i klimatyzację.

Wykonawcą zadania był Zakład Instalacyjny, c.o. gaz, Wod-Kan. Usługi Budowlane Michał Świerkosz z Makowa Podhalańskiego.

Wartość prac wniosła 944 tysięcy złotych, na realizację inwestycji uzyskano dotację z PROW na lata 2014 – 2020 w kwocie 425 tysiące  złotych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.