Znany i lubiany wadowicki historyk - doktor Konrad Meus, po raz kolejny wygłosi wykład w formie transmi
WCK zaprasza na kolejny historyczny wykład online dr Konrada Meusa

Znany i lubiany wadowicki historyk - doktor Konrad Meus, po raz kolejny wygłosi wykład w formie transmisji na żywo. Wszystkich, którzy chcą usłyszeć historię wadowiczan w walce z nieczystościami w XIX i na początku XX wieku, Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na swój profil Facebookowy.

Życie powoli wraca do normy, jednak Wadowickie Centrum Kultury nie rezygnuje z działań w sieci. Portal e-kultura (https://wck.wadowice.pl/e-kultura/) z tygodnia na tydzień działa coraz prężniej prezentując rozmaite treści.

Tym razem, WCK wraz z doktorem Konradem Meusem, zapraszają na kolejny internetowy wykład, podczas którego będzie można się dowiedzieć jak wadowiczanie radzili sobie z brudem i nieczystościami w XIX i na początku XX wieku.

To będzie już czwarte internetowe spotkanie z dr Konradem Meusem z cyklu „wadowickie służby”. Poprzednie spotkania cieszyły się niemałym zainteresowaniem i zostały bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców Wadowic. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. – mówią pracownicy WCK.

Dr Konrad Meus to historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, Członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Miasta Krakowa, gdzie współtworzy Komisję ds. Młodzieży. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno-gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji, zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX wieku oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.

Transmisja odbędzie się na żywo za pośrednictwem profilu Facebookowego Wadowickiego Centrum Kultury w czwartek (28.05) o godzinie 18:00.

(DW)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 OZY 2020-05-27 07:26
Warto będzie posłuchać dr Meusa.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.