Co dalej z zagospodarowaniem wadowickiej "Wenecji", którą od dawna zapowiadają władze miasta? Burmist
Co dalej z zagospodarowaniem terenów Wenecji? Ma być plac zabaw z tyrolką i parkiem linowym

Co dalej z zagospodarowaniem wadowickiej "Wenecji", którą od dawna zapowiadają władze miasta? Burmistrz Bartosz Kaliński poinformował o problemach i planach: ma powstać tutaj plac zabaw z tyrolką i parkiem linowym.

Okolice mostu drogowego na Skawie w Wadowicach przy byłej już niestety restauracji "Wenecja", które niektórzy chyba zbyt szumnie nazywają "bulwarami" zrobiły się modne od czasu, kiedy kilka lat temu miasto zagospodarowało teren, wykosiło trawę i usunęło niektóre drzewa i krzewy.  Na boisku do piłki siatkowej często jest taka frekwencją, że ciężko się dopchać. Ale siatkarze dzielą się na drużyny i sprawiedliwie korzystają z piasku. Na asfalcie i wydeptanych wśród drzew ścieżkach jeżdżą rowerzyści, często całymi rodzinami. Trasa łatwa i przyjemna. Na placu zabaw wytchnienia szukają rodzice z dziećmi. Jest gdzie usiąść i przypilnować maluchów.

Miejscówka się przyjęła. Tu odpoczywa się całymi rodzinami, gra w siatkówkę plażową, jeździ rowerami. Można również popływać kajakiem - to stąd organizuję się spływy kajakowe. Tutaj również coraz częściej odbywają się koncertowe imprezy. Tajemnicą sukcesu jest też zapewne wyłączenie tego terenu decyzją Rady Miejskiej z zakazu spożywania alkoholu kilka lat temu...

Trzy lata temu, w maju 2021 roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński na swoim Facebooku zaproponował, aby w tym miejscu zrobić plac zabaw z prawdziwego zdarzenia a także zagospodarować to miejsce. Zwrócił się do mieszkańców, aby zgłosili swoje propozycje. Sam zaproponował, że powstanie tutaj samoobsługowy park linowy dla dzieci. Nie wszystkim się to spodobało i padło wiele innych propozycji. Włodarz wysłuchał sugestii i połączył je ze swoją wizją.

Ma powstać tutaj tyrolka, park linowy, statek zabaw, zestawy wspinaczkowe, tablice integracyjne, zjeżdżalnie, hamaki, nowe ławki i siedziska, książkobudki  i wiele innych urządzeń.

W listopadzie 2022 roku, po kilku nieudanych próbach wyłoniony został projektant inwestycji. To pracownia Modus z Krakowa, która dostała pół roku czasu na wykonanie projektu i uzyskanie niezbędnych zezwoleń. Nie udało jej się jednak zmieścić w tym terminie.

Wszystko przez to, że teren inwestycji leży w tzw. międzywalu i żeby otrzymać pozwolenie budowlane, potrzebne jest najpierw pozwolenie wodnoprawne z Wód Polskich, a to trwa. Powoli jednak zmierzamy do szczęśliwego finału. Projekt jest już w starostwie i jak tylko otrzymamy zielone światło, ogłaszamy przetarg i budujemy, na co mamy zabezpieczone w budżecie 2270 tysięcy złotych – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

To, co będzie możliwe i nie będzie wymagało uciążliwej i kosztownej konserwacji, wykonane zostanie z drewna lub z wykorzystaniem istniejących pagórków, tak aby cała inwestycja nie zaburzyła naturalności terenu.

Tak to ma wszystko wyglądać:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Sprawy ważne i ważni 2024-04-10 14:48
A ja się pytam co z tymi obniżkami na ogrzewanie. Kaliński chwalił się że załatwił obniżki, po czym okazuje się że od kwietnia TERMOWAD zrobił podwyżki i to niemałe...
+1 #2 Mirka 2024-04-10 15:34
obiecanki cacanki
+9 #3 Milioner 2024-04-10 17:44
Co z kanaliza i wodociągiem w babicy?
+3 #4 M. 2024-04-11 15:46
Czy teren będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawno ściami/ na wózkach inwalidzkich?
-2 #5 antypis 2024-04-17 13:53
Mam nadzieję, że nie zostanie przez to wprowadzona prohibicja.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.