Już po raz trzeci w Andrychowie odbyła się akcja Motokrew. W akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez O
Trzecia akcja Motokrew. Zebrano prawie 12 litrów tego cennego płynu

Już po raz trzeci w Andrychowie odbyła się akcja Motokrew. W akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez OSP Andrychów oraz motocyklistów z grupy Black Seven Andrychów, która odbyła się na Placu Mickiewicza, udało się zebrać blisko 12 litrów krwi.

W sobotę (29.05) w godzinach od 9:00 do 13:00 na placu Mickiewicza w Andrychowie odbyła się kolejna akcja Motokrew, zorganizowana  przez strażaków z OSP Andrychów oraz motocyklistów z grupy Black Seven Andrychów.

Na krwiodawców czekał specjalny autokar. Jak informują strażacy, pojawiło się 26 dawców, dzięki którym udało się zabrać 11,7 litra tego cennego płynu potrzebnego w szpitalach. Niestety z powodu ciągle trwającej epidemii koronawirusa, nie udało się zorganizować atrakcji towarzyszących.

Przyda się: w bankach, zapasy krwi są zwykle na bardzo niskim poziomie, zaś na wiosnę i w okresie wakacyjnym znacznie spada liczba honorowych krwiodawców. Studenci i uczniowie mają wakacje, inni krwiodawcy wyjeżdżają na wczasy, do punktów poboru krwi przychodzi więc mniej osób.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.