44-letni wadowiczanin Jakub Pławny złowił na łowisku w pobliskich Graboszycach  karpia giganta, waż
Wadowiczanin złowił karpia giganta. Marzy mu się rekord Polski

44-letni wadowiczanin Jakub Pławny złowił na łowisku w pobliskich Graboszycach  karpia giganta, ważącego ponad 24 kilogramów. Marzą mu się jednak większe sztuki a nawet rekord Polski. Uda się?

44-letni Jakub Pławny z Wadowic jest terapeutą zajęciowym, prezesem klubu sportowego LKS Zaskawianka Wadowice a także byłym piłkarzem. Jednak największa jego pasja to potoczne "moczenie kija" czyli łowienie ryb, głównie dużych karpi. Jeszcze w szkole podstawowej i średniej łowił je z dziadkiem, głównie na patelnię. Jednak od ponad 5 lat robi to metodą "no kill", czyli  "bez zabijania". Ryba po złowieniu jest mierzona i wypuszczana z powrotem do wody. Nie dzieje się jej też krzywda, bo używa się specjalnych haczyków, ślady po nich są dezynfekowane.

Jednym z ulubionym miejscówek Kuby są pobliskie Graboszyce w gminie Zator (powiat oświęcimski) i łowisko nomen omen Karpik. To właśnie tutaj na jesień 2019 roku złapał największą w swojej wędkarskiej karierze rybę: ważącego dokładnie 24,2 kilogramów karpia. Jakub ma jednak większe ambicję, marzy mu się rekord kraju.

 

Planuję złowić większego, są takie łowiska w Polsce. Najbliżej jest Zalew Rybnicki, gdzie został złowiony poprzedni rekord Polski lub Uroczysko Karpiowe niedaleko zbiornika Goczałkowickiego – mówi nam Jakub Pławny, który złowił tego potwora.

Według datowanych od 1970 roku rekordów, największego karpia w Polsce złowił w 2020 roku na łowisku pod Koninem Mirosław Walczykiewicz. Ryba mierzyła 110 centymetrów i ważyła 36,40 kilogramów.

Trzymamy za Kubę kciuki aby udało mu się złowić większą sztukę.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: archiwum prywatne Jakuba Pławnego)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 yanek 2021-05-26 13:41
w sensie że nagle piszecie artykuł o złowieniu wielkiego karpia, który został złowiony w ... 2019 roku?
serio?
Cytować
+2 #2 mieszkaniec 2021-05-26 14:01
Ale ku... sensacja! Większe karpie są tam wyciągane i nikt nie robi sensacji!!
Cytować
+1 #3 Czytelnik 2021-05-27 10:40
Cytuję yanek:
w sensie że nagle piszecie artykuł o złowieniu wielkiego karpia, który został złowiony w ... 2019 roku?
serio?

"Czyżby uboczne skutki covida ???
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.