Dzień Dziecka to dobra okazja do zorganizowania zajęć szkolnych nieco innych niż te codzienne, w ław
Już po raz 22 odbył się rajd "Wagabunda"

Dzień Dziecka to dobra okazja do zorganizowania zajęć szkolnych nieco innych niż te codzienne, w ławkach. Na ten dzień zaplanowany został tradycyjny już w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach rajd „Wagabunda”.

Tradycyjny, ponieważ odbył się po raz 22. Patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Michalina Jankowska oraz dyrektor szkoły w Brodach - mgr Małgorzata Prażnowska.

Szkolny rajd to typowy zlot gwieździsty. Uczestnicy wyruszyli z różnych miejscowości (Barwałd, Leńcze, Stanisław Dolny, Stronie, Lanckorona), by po przejściu trasy zameldować się przy szkole w Brodach. Na czas przejścia każda grupa otrzymała zadania do wykonania. Część poświęcona była turystyce, szlakowi, część patronowi tegorocznego Rajdu – kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Trzeba było skorzystać z telefonu komórkowego, aplikacji do odczytywania kodów QR, w sposób zdalny wysyłane też były niektóre odpowiedzi.

Pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa. Od samego rana świeciło słońce i mimo tego, że nie grzało ono tak mocno – w zdecydowany sposób dodawało energii do marszu. Czyste powietrze pozwalało nasycić się wspaniałymi widokami okolic Brodów.

Na strudzonych wędrowców przy szkole w Brodach czekał poczęstunek: drożdżówka i napój oraz lody!!! W tym miejscu dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły w Brodach, bo to ona zapewniła tę atrakcję uczestnikom rajdu.

Tradycyjnym elementem tej szkolnej imprezy jest losowanie nagród na podstawie numeru plakietki. A skoro o plakietce mowa: autorem projektu na „Wagabundę” 2021 jest uczeń kl. 4a – Szymon Jaglarz. Losowanie wygranych numerów plakietek odbyło się online, transmisję na żywo można było obejrzeć na szkolnym profilu na Facebook’u. Zwycięzcy odebrali swoje nagrody po powrocie z trasy. Każda grupa otrzymała również pamiątkowy dyplom za udział w Rajdzie.
Po sprawdzeniu odpowiedzi i podsumowaniu wyników okazało się, że: w kategorii klas „0” – wygrał oddział przedszkolny z Brodów. W kategorii klas I-III najlepszą okazała się klasa II z Brodów. Wśród klas IV-VI zwyciężyła klasa VI również ze szkoły w Brodach, natomiast w kategorii klas najstarszych VII-VIII  klasa VII b. Osobną kategorię stanowili goście szkoły w Brodach i spośród nich najlepiej wypadła klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim, tuż za nimi uplasowała się klasa VIII ze Szkoły Podstawowej w Stanisławiu Dolnym Dolany, a trzecie miejsce przypadło klasie VI ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim.

Tego typu imprezy nie organizują się same. Za całość odpowiedzialny był nauczyciel przyrody, geografii oraz informatyki w Szkole Podstawowej w Brodach – mgr Jacek Wojewodzic. To on przygotował trasy, pytania, zapewnił transport oraz zapewnił patronat i sponsorów imprezy. Wśród sponsorów należy wymienić: Wydawnictwo Znak, Park Rozrywki Energylandia, Biuro Projektu Niepodległa, Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, Dinolandia w Inwałdzie, ApiLandia Łysoń w Kleczy Dolnej, Park Miniatur i Warownia w Inwałdzie, Markom w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wydawnictwo Pascal, Kocierz Hotel&SPA, Wydawnictwo Nowa Era oraz Maspex Wadowice.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.