Miłośnicy kolei również przyłączają się do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: specj
Kwesta dla WOŚP w pociągu. Przejedzie też przez powiat wadowicki

Miłośnicy kolei również przyłączają się do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: specjalny pociąg w którym odbędzie się impreza mająca charakter koncertu na żywo przejedzie po torach powiatu wadowickiego.

Już wkrótce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. W niedzielę (14.01) jej wolontariusze będą zbierać pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Zobacz: 26. Finał WOŚP. Co przygotowano w Wadowicach?

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie z tej okazji już po raz ósmy organizuje nietypowy, bo kolejowy, finał WOŚP. Podobnie jak w latach ubiegłych, planują aby impreza miała charakter koncertu na żywo w jadącym pociągu, podczas którego przeprowadzana była by zbiórka pieniędzy przez członków stowarzyszenia.

W niedzielę (14.01) wspólnie z Województwem Małopolskim oraz Kolejami Małopolskimi zapraszają na przejazd pociągiem specjalnym z Krakowa, Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, Kalwarii i Wadowic. Pasażerowie, którzy w tym dniu przyłączą się do WOŚP i pojadą specjalnym pociągiem, będą mieli okazję podróżować najbardziej nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich. Wyprodukowany w Nowym Sączu Impuls na co dzień jeździ na trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków – Tarnów.

Jak z nami pojechać? To bardzo proste, wystarczy przyjść na dowolnej stacji, na której się zatrzymujemy, wsiąść do pociągu i wrzucić datek do puszki WOŚP :)
Liczymy na Waszą hojność, pamiętajcie to wszystko dla dzieciaków!
– informują nas organizatorzy ze Stowarzyszenia Miłosników Kolei w Krakowie.

W czasie podróży będzie można posłuchać muzyki na żywo, zagrają Wues-wus, The Perfumes oraz Magda Bożyk. Oprócz tego zaplanowano też sporo atrakcji i niespodzianek.

Projekt finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego i co ciekawe, ma też na celu promocję budowy łącznicy kolejowej pozwalającej ominąć stację Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie oraz modernizację linii kolejowej nr 117.

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.