14 stycznia już po raz 25 w Wadowicach a po raz 26 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej
26. Finał WOŚP. Co przygotowano w Wadowicach?

14 stycznia już po raz 25 w Wadowicach a po raz 26 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znamy już program tego wydarzenia w naszym mieście. Zobaczcie!

Już w niedzielę (14.01) kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wadowicki sztab WOŚP przygotował sporo atrakcji dla wszystkich, którzy oprócz przekazania datku na Orkiestrę chcieliby miło spędzić niedzielne godziny w Wadowicach.

Najwięcej będzie się działo od godziny 10:00 na Placu Jana Pawła II. Jednym z głównych punktów programu są degustacje kulinarne. Będzie można skosztować potraw gotowanych przez kucharzy MasterChefa. Gośćmi będą Gaja Kuroń, Mateusz Guncel i Paweł Gradowski. Pojawią się też oscypki z grilla, kiełbaski oraz ciasta i inne słodkości.

Jak informuje nas wadowicki sztab WOŚP, te wszystkie pyszności nie będą miały ustalonej ceny. Każdy, kto zechce wesprzeć orkiestrę, wrzucając dowolną kwotę do puszki, będzie zaproszony do degustacji.

Planowane są również pokazy (ratownictwa medycznego przeprowadzony przez HKR Hufiec Wadowice, pokaz zumby, zabawy i tańce dla dzieci oraz wizyta koni z Ośrodka Jeździeckiego Karino).

Organizatorzy zaplanowali trzy licytacje w dniu Finału (o godzinie 10:00, 11:30 oraz 13:00). Podczas każdej z nich tradycyjnie pojawią się piernikowe serca, od piekarni Stryszów, ciastkarni Iza oraz ciastkarni Kokosek. Ponadto lokalni sponsorzy przekazali następujące rzeczy:

- kurs prawa jazdy wraz z opłaconym egzaminem,
- wycieczkę dwudniową do Amsterdamu,
- gadżety od reprezentacji polski w skokach narciarskich,
- gadżety WOŚP: breloki, koszulki, kalendarze,
- piłka z autografami zawodników Wisły Kraków,
- wejściówki do Escape Room Sherlock, bony na siłownię Xtreme Fitness, Studia Fryzur BW oraz bony na sesje zdjęciową w studiu Kocie Kadry oraz wiele innych rzeczy.

Tak jak w poprzednim roku, będzie możliwość zasilenia konta WOŚP poprzez terminal płatniczy. Wszyscy chętni do skorzystania z tej nowoczesnej formy wsparcia Orkiestry będą mogli to zrobić właśnie na wadowickim rynku. Również za wylicytowane przedmioty będzie można zapłacić gotówką do puszki lub kartą.

Przez cały czas trwania finału dziewczyny z firmy Mini Boom zapewnią dobrą zabawę dla dzieci, a na zakończenie (godzina 16:30) zaplanowano pokaz świetlny zespołu Shine Balet oraz fire show w wykonaniu Energylandii.

W piątek 12 stycznia o godzinie 20:00 przed naszym finałem w kawiarni Galicjanka odbędzie się karaoke w trakcie, którego będzie można dorzucić się do puszki WOŚP – informują organizatorzy.

Wadowicki Finał WOŚP to również imprezy sportowe. Nowością w tym roku będzie Siatkarski Turniej Serc 2018, który pierwszy raz odbędzie się w Wadowicach o godzinie 9:00 w szkole SP2 przy ul.Sienkiewicza.

O godzinie 11:00 na stadionie w Wadowicach odbędzie się bieg WOŚP, w którym każdy może wziąć udział (zbiórka uczestników o 10:30). Nagrodami będą koszulki. Po biegu będzie można pokibicować podczas meczu Skawa Wadowice - Reszta Świata.

Natomiast w Babicy o godzinie 10:00 odbędzie się rajd samochodów 4x4 i quadów. Dodatkowe informacje o rajdzie znajdują się TUTAJ.

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie   już po raz ósmy organizuje nietypowy, bo kolejowy, finał WOŚP. Podobnie jak w latach ubiegłych, planują aby impreza miała charakter koncertu na żywo w jadącym pociągu, podczas którego przeprowadzana była by zbiórka pieniędzy przez członków stowarzyszenia.

 

 

 

AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 12 STYCZNIA 2018 19:45)

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 olo 2018-01-06 00:10
Super!!!!!!!!!! !!!
Cytować
-19 #2 gosc 2018-01-13 12:48
owsikowe super DNOOO
Cytować
+10 #3 Nieobliczalny 2018-01-13 20:24
gość a matoł skończony oby tobie się kiedyś ten sprzęt przydał
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.