Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach
Konferencja „Tak dla transplantacji”. Zaprasza CKZiU nr 2

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach zapraszają mieszkańców Wadowic i okolic na spotkanie edukacyjno – informacyjne na temat transplantacji w Polsce w ramach ogólnopolskiej kampanii „Drugie Życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (14.05) o godzinie 17:00 w sali teatralno – widowiskowej przy parafii św. Piotra w Wadowicach. Podczas spotkania od godziny 17:15 do 19:15 będzie możliwość zarejestrowania w bazie DKMS  potencjalnych dawców szpiku  kostnego, jest to kontynuacja akcji Dzień Dawcy Szpiku, która dedykowana była Markowi Książkowi z Wadowic i innym potrzebującym.

Celem kampanii „Drugie Życie” jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom. Od stycznia 2018 roku młodzież z CKZiU nr 2 w Wadowicach bierze udział w różnych działaniach promujących   transplantologię w Polsce, przekazując informacje na temat zasad wypełniania oświadczeń woli oraz etycznych i prawnych aspektów przeszczepiania narządów. Kampania jest elementem rządowego programu „Partnerstwo dla Transplantacji” w Wielkopolsce i Małopolsce.

Program spotkania:

17:00 -  Powitanie, przedstawienie tematu i celu spotkania.
17:10 – Prezentacja multimedialna na temat transplantacji w Polsce.
17:20 – wykład na temat: „ TAK dla transplantacji” wygłosi Pani mgr Iwona Dymek, Regionalny Konsultant Transplantacyjny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
17:40 – wykład na temat: „ Tak dla transplantacji nerek” wygłosi Pani Bernadeta Szczelina-Krzak, Lekarz Rodzinny, Lekarz Stacji Dializ.
18:00 – świadectwo Pani Lilianny Fila-Fryda ( z Jaroszowic) po przeszczepie szpiku kostnego
18:20 – wywiad z Panem Mateuszem Mamcarczykiem z Wadowic, dawcą szpiku kostnego
18:30 – podsumowanie, zaproszenie do stoiska informacyjnego.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.