Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach ogłasza rekrutacje kandydatów na nowy rok szkol
Wadowicka szkoła muzyczna ogłasza rekrutację na nowy rok szkolny

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach ogłasza rekrutacje kandydatów na nowy rok szkolny do klas: fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu, gitary, fletu, klarnetu, oboju, fagotu, trąbki, puzonu, waltorni, tuby, eufonium, akordeonu oraz śpiewu solowego.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach przy ulicy Legionów 11 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2018/19 do klas  fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu, gitary, fletu, klarnetu, oboju, fagotu, trąbki, puzonu, waltorni, tuby, eufonium, akordeonu oraz śpiewu solowego.

Przesłuchania wstępne do PSM I stopnia odbędą się w poniedziałek (14.05) w godzinach od 14:00 do 19:00. Należy się zgłosić z wypełnionym podaniem, które można pobrać na www.psmwadowice.pl. Egzaminy wstępne do PSM II stopnia odbędą się w dniach 16-19 maja (szczegóły na stronie internetowej i Facebook)  

Przypomnijmy, że historia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach sięga roku 1969, gdy w ówczesnym Powiatowym Domu Kultury powstało Społeczne Ognisko Muzyczne. W roku 1971 ognisko zostało przekształcone w filię Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oświęcimiu.  Przełomowym wydarzeniem w historii szkoły było uzyskanie stałej siedziby, dzięki ofiarności zasłużonych wadowickich nauczycielek: Janiny i Zofii Usiekniewicz oraz ich brata Józefa. 11 marca 1973 roku przekazali oni budynek przy ulicy Dzierżyńskiego 11 (obecnie Legionów) z przeznaczeniem dla szkoły muzycznej. Na pamiątkę tego wydarzenia wmurowano w korytarzu szkoły pamiątkową tablicę.

Dzięki uzyskaniu własnej siedziby szkoła przekształciła się z filialnej w samodzielną już placówkę. Jej powstanie miało ogromne znaczenie dla Wadowic i okolicznych miejscowości. Pozwalało rozwijać swoje zdolności utalentowanym dzieciom i młodzieży. Po rozbudowie szkoły (w latach 2008-2014), m.in. o Salę Koncertową wraz z pełnym wyposażeniem, znacznie poprawiły się warunki nauczania. Wadowicka szkoła postrzegana jest przez organ prowadzący, czyli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako szkoła kształcąca uczniów na wysokim poziomie. Wielu jej absolwentów zasila szeregi studentów Akademii Muzycznych.

Wadowicka szkoła muzyczna jest organizatorem prestiżowych imprez o zasięgu ogólnopolskim, tj.: Ogólnopolski Konkurs Klas Uczniów Instrumentów Dętych, Ogólnopolski Konkurs Gitarowy oraz Ogólnopolski Festiwal Fagotowy. Wizytówką szkoły jest Orkiestra Symfoniczna oraz Chór, które często koncertują również dla mieszkańców naszego miasta.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.