Wadowicką Komendę Powiatową Policji odwiedziła III III Gromada Zuchowa EKOLUDKI z Hufca Ziemi Wadowic
Wadowickie zuchy zachwycone pracą policjanta

Wadowicką Komendę Powiatową Policji odwiedziła III III Gromada Zuchowa EKOLUDKI z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP.. Zuchy miały możliwość zapoznania się z pracą policjantów jak i sprzętu przez nich używanego. Kto wie, może któryś z nich wybierze w przyszłości taką drogę zawodową?

W piątek (04.05) wadowicką Komendę Powiatową Policji odwiedziła III Gromada Zuchowa EKOLUDKI z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Spotkanie miało na celu przybliżenie pracy policjanta.  W trakcie prawie dwugodzinnych zajęć zuchy miały możliwość zapoznać się ze sprzętem używanym do służby przez policjantów zarówno na co dzień, jak i w trakcie imprez masowych m.in. pałki, tarcze, hełmy i kamizelki kuloodporne.

Dzieci poznały elementy umundurowania służbowego oraz tajniki pracy na różnych stanowiskach, w tym zapoznały się z pracą technika kryminalistyki, który pokazał  jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia i w jaki sposób ściąga się odciski palców. Dodatkowo asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii asp. szt. Małgorzata Hombesch, prowadząca zajęcia, przekazała informacje dotyczące naboru kandydatów do służby w policji.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie zadawały pytania. Kto wie, może któryś z nich wybierze w przyszłości taką drogę zawodową?

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Miki 2018-05-09 13:02
Bardzo ciekawe zajecia ;-)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.