Adam Oliwa i Sławomir Kania z Technikum Technologii Drewna z Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzyd
Adam i Sławek znają się na stolarstwie. Pogratulował im wiceminister Czech!

Adam Oliwa i Sławomir Kania z Technikum Technologii Drewna z Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Stolarskim w Republice Czeskiej - Brno 2018. Nie znaleźli się na podium, ale pogratulował im wam wiceminister edukacji Czech!

Adam Oliwa i Sławomir Kania - wychowankowie Technikum Technologii Drewna z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyli pod koniec kwietnia w Międzynarodowym Konkursie Stolarskim w Republice Czeskiej - Brno 2018. Szkoła z naszego powiatu do udziału w wydarzeniu została zaproszona przez Czechów podczas konkursu stolarskiego zorganizowanego na Węgrzech w listopadzie ubiegłego roku.

W Brnie uczestnicy stolarskich zmagań musieli pracować indywidualnie, a ich zadaniem było zrobienie taboretu z litego drewna bez wykorzystania jakichkolwiek elektronarzędzi. Do dyspozycji mieli: dłuto, pobijak i manualne umiejętności. 17 zawodników z czterech krajów toczyło pięciogodzinne stolarskie zmagania. Konkurs przyciągnął uwagę wielu osób przybyłych na Targi BVV Brno 2018.

Chociaż nasi uczniowie Adam oraz Sławomir nie znaleźli się na podium, otrzymali gratulacje od wiceministra edukacji Republiki Czeskiej oraz gromkie oklaski od blisko 400-osobowej widowni. Pozostaje mieć nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości podczas kolejnych międzynarodowych zawodów – mówi Tomasz Jurek, nauczyciel w ZS im. KEN.

Wyjazd był sfinansowany przez jedną z prywatnych firm z Kalwarii Zebrzydowskiej, wieloletniego partnera placówki.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.