Za tydzień  upływa termin na złożenie wniosku o „300+” z programu „Dobry Start”. Dotychczas
Ostatni tydzień na wniosek 300+

Za tydzień  upływa termin na złożenie wniosku o „300+” z programu „Dobry Start”. Dotychczas w Małopolsce ZUS wypłacił łącznie 127,1 miliona złotych tych świadczeń.

W kraju kwota przekazanego dofinansowania do wyprawki szkolnej na okres świadczeniowy 2023/2024 to niemal 1,4 miliarda złotych. W województwie małopolskim rodzice złożyli przeszło 293 tysięcy wniosków o „300+”.

Program "Dobry start" to 300 złotych dofinansowania na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, które się uczy. Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wyposażenia potrzebnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek jest tylko elektroniczny. Wysłać go można przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.