Po kilku miesiącach na ulicy Fabrycznej, na tymczasowym dworcu autobusowym w Wadowicach, zlikwidowano za
Fabryczna dwukierunkowa. Zlikwidowano zakaz wjazdu na tymczasowym dworcu autobusowym

Po kilku miesiącach na ulicy Fabrycznej, na tymczasowym dworcu autobusowym w Wadowicach, zlikwidowano zakaz wjazdu od ulicy legionów. Ruch odbywa się tutaj teraz w dwóch kierunkach o co zabiegało wielu kierowców.

Od połowy sierpnia sierpnia twa drugi etap wielkiego remontu i przebudowy dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego w Wadowicach. W ostatnich miesiącach wybudowano tutaj nowy dwupiętrowy, oszklony budynek, który będzie stanowił zaplecze dworca. Obecnie trwahą  prace związane z budową dwupoziomowego parkingu: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający około 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Remontowany dworzec został ogrodzony i wyłączony z ruchu. Prace idą szybko, żelbetowa konstrukcja rośnie w oczach i już widać jak to wszystko będzie się okazale prezentować:

Dworzec tymczasowy został przeniesiony  na kilka miesięcy na ulicę Fabryczną.  Niestety dla wielu, stała się ona w części jednokierunkowa a wjazd na nią miały tylko busy i autobusy. Postawiono też znak o strefie ruchu. W tymczasowo utworzonych zatokach zorganizowano przystanki  dla pasażerów, na przeciwko stanowisko dla busów komunikacji miejskiej. Wszystko odbywa się dosyć sprawnie.

W czwartek (10.11) zlikwidowano znak zakazu wjazdu przywracając tym samym ruch na całej ulicy na dwukierunkowy, o co zabiegało wielu kierowców, bo było to spore i chyba niezbyt potrzebne utrudnienie. Również policja często miała tutaj mandatowy raj, czyhając na tych, którzy postanowili sobie skrócić drogę. Teraz to się skończyło.

Prace na dworcu przy ulicy Piłsudskiego mają zakończyć się pod koniec tego roku roku. Tak ma wyglądać dworzec po ich zakończeniu:

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-6 #1 masakra 2022-11-10 13:50
Takie jaja burdel fuszerka i paranoja w miescie dzieje sie tylko przy ciulu z łaczan zwanym kalińskim !!!
Cytować
+19 #2 Tedi 2022-11-10 15:44
Kolejny już raz w tekście o dworcu pojawia się taki fragment "W ostatnich miesiącach wybudowano tutaj nowy dwupiętrowy, oszklony budynek". A ja się pytam, gdzie ten dwupiętrowy budynek, bo jakbym nie patrzył, to na zdjęciach i w rzeczywistości jest jednopiętrowy. Może to drobazg, ale ponoć kłamstwo powtarzane 100 razy staje sie prawdą. Wolę, że by prawda powstawała z prawdy a nie z powtarzanego kłamstwa.
Tak dla porządku- piętro to kondygnacja nad parterem.
Cytować
+15 #3 Sanczo 2022-11-10 19:45
Z jednej strony to ułatwienie dla busiarzy, bo nie muszą stać w dużych korkach, z drugiej jednak strony obecnie wysadzanie pasażerów odbywa się w miejscu innym niż przystanek autobusowy, a mówiąc inaczej miejscu niedozwolonym. Policjanci wadowickiej komendy twierdzą, że organizacja ruchu w tym miejscu, jak również oznakowania leży po stronie zarządcy terenu, w tym również inwestora, tj. Gminy Wadowice, nie mniej policja, jak również Inspekcja Transportu Drogowego jest od egzekwowania prawa, a na dzień dzisiejszy pasażerowie są wysadzani w miejscach niedozwolonych i żeby było ciekawiej wszystko zależy od interpelacji kierowcy - busiarza. Poza tym z przykrością stwierdzić trzeba, że niestety wadowicki WRD nie robi nic w temacie busiarskiej patologii. Sprzęt w który policjanci zostali wyposażeni, w tym m.in. urządzenia do z czytywania tachografów stoi praktycznie bezużyteczny, a kolejna sprawa, że przeciętny policjant nie ma nawet podstawowej wiedzy w tym zakresie, więc trudno oczekiwać podjęcia jakichkolwiek działań. Należałoby jak najszybciej dokształcić naszych dzielnicy stróżów prawa, by w końcu sxodli się do porządnej roboty, bo przecież ta jakże szanowana niegdyś służba nie polega tylko na wlepianiu mandatów za przekraczanie prędkości czy sporządzaniu wniosków o ukaranie za drobnostkowe sprawy typu niezapięcie pasów bezpieczeństwa. Trochę nawet dziwi mnie cały ten strajk, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę przeciętny policjant nie robi nic szczególnego. Owszem, strażaków jak najbardziej rozumiem, bo na nich zawsze można liczyć i zawsze są gotowi do pomocy. Ale policja? Hm. Pdzdcidx nawet ostatnie lata doskonale pokazały jak spadło zaufanie społeczeństwa do mundurowych. Dlaczego? Na to niech już każdy sobie odpowie sam
Cytować
+3 #4 bezprzebaczenia 2022-11-11 11:03
@
SANCZO
" od interpelacji kierowcy - busiarza."????????
" do z czytywania tachografów "
"by w końcu sxodli się do porządnej roboty"
" urządzenia do z czytywania tachografów stoi praktycznie bezużyteczny, a kolejna sprawa, że przeciętny policjant nie ma nawet podstawowej wiedzy w tym zakresie, "
Nie pisz chłopie z błędami i nie pisz o czyś o czym nie masz pojęcia.
1.Ile urządzeń do zczytywania danych z tacho ma WRD Wadowice /piszesz w liczbie mnogiej więc wg. twojej wiedzy więcej niż jedno /
2. Od kiedy "przeciętny" policjant jest uprawiony do kontroli z Ustawy i ma możliwości do z czytywania tachografów.????
Sprawa usytuowania tymczasowego dworca na czas budowy nowego jest optymalnie rozwiązana choć na pewno nie idealnie.Innej opcji na terenie miasta nie ma. Będą zawsze zadowoleni i niezadowleni.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.