W Spytkowicach odbyła się uroczystość przekazania promes dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z
W Spytkowicach wręczono promesy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z  powiatu wadowickiego

W Spytkowicach odbyła się uroczystość przekazania promes dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu wadowickiego. Łączna ich kwota opiewała na 255 969 złotych.

W środę (9.11) w Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach odbyła się uroczystość przekazania promes dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu wadowickiego. Ich łączna  wartość opiewała na kwotę 255 969 złotych. Z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Piotra Filipka i gości honorowych odebrali je przedstawiciele 54 MDP ze wszystkich 10 gmin powiatu.

Środki finansowe trafiły do OSP  na mocy Uchwały Nr 179/2022 Rady Ministrów z dnia 5 września 2022 roku w sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej środków finansowych w wysokości 25 milionów złotych z przeznaczeniem na dotacje celowe, zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego OSP.

W wydarzeniu zorganizowanym przez komendanta powiatowego PSP w Wadowicach st. bryg. Pawła Kwarciaka, udział wzięli m.in. posłowie Filip Kaczyński i Marek Polak, senator Andrzej Pająk a także wszyscy burmistrzowie i wójtowie lub ich przedstawiciele, którzy towarzyszyli Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Piotrowi Filipkowi przy wręczaniu promes.

Jednak głównymi bohaterami uroczystości byli, oprócz funkcyjnych Związku OSP RP, prezesów i naczelników OSP, obecni w dużej liczbie członkowie MDP przybyli do Spytkowic wraz ze swoimi opiekunami.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Lauri 2022-11-12 17:53
I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has really peaked my interest.

I will take a note of your website and keep checking for nnew information about once per week.
I subscribbed to your Feed as well.
Cómo balancear bíceps web site: https://www.women-in-tax.org/forums/topic/articulo-n96-como-edificar-musculo-mas-rapido-cnet/ medicina deportiva
Cytować
0 #2 obserwatorzy 2022-11-13 00:26
Kupcie temu waszemu powiatowemu prezesowi w końcu mundur!.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.