Rozpoczęła się budowa 1,5 kilometrowej nowej drogi łączącej Zawadkę z Gorzeniem: od drogi krajowej
Rozpoczęła się budowa drogi łączącej Zawadkę z Gorzeniem

Rozpoczęła się budowa 1,5 kilometrowej nowej drogi łączącej Zawadkę z Gorzeniem: od drogi krajowej nr 28 do dworku Zegadłowicza.

Droga między dworem Zegadłowicza a drogą krajową nr 28 nie należy do tych lubianych przez kierowców. Mimo, że dwukierunkowa, jest bardzo wąska i ciasna. Jest też problem z bezpiecznym wyjechaniem na krajówkę, bo widoczność jest bardzo ograniczona. Poszerzyć się jej raczej nie da, bo znajdują się tutaj domy oraz ogrodzenia.

Stąd bardzo dobrą wiadomością jest to, że  gmina Wadowice rozpoczęła właśnie budowę nowej drogi, a w zasadzie łącznika, łączący krajówkę z Gorzeniem i Zawadką. 20 sierpnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zawarł umowę z firmą „AD ECO BAU” ze Świniarska (gmina Chełmiec) na sporządzenie projektu technicznego drogi wraz z chodnikiem, wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń budowlanych. Wartość tej umowy to ponad 226 tysięcy złotych. Łączna długość tej trasy to około 1500 metrów.

Co ważne, mieszkańcy tych okolic będą mogli przekazać swoje uwagi dotyczące robót.

Już w czwartek (10.09) o 9:00 w związku z rozpoczętą inwestycją, wspólnie z sołtysami organizujemy spotkanie z właścicielami domów znajdujących się przy remontowanym odcinku. Przejdziemy całą drogę od dworku do Zawadki. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – zachęca burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

 

 

 

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Michał 2020-09-10 15:50
Super ze do tej ciasnej drogi dodali tak wysoki krawężnik, wielkie ułatwienie przy mijaniu się z samochodami... co się dzieje z tym miastem...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.