W Małopolsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 269 tysięcy świadczeń postojowych, na łąc
Postojowe: ponad 538 milionów złotych przekazano na konta Małopolan

W Małopolsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 269 tysięcy świadczeń postojowych, na łączną kwotę ponad 538 milionów złotych.

W naszym województwie najwięcej świadczeń postojowych przekazał krakowski oddział ZUS – 134 tysięcy, na łączną kwotę 270 milionów złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 63,7 tysięcy przelewów z postojowym, których wysokość to razem 128 milionów złotych. W chrzanowskim ZUS, pod który podlega powiat wadowicki, wypłacono przeszło 77 milionów złotych, w 39 tysiącach przelewów ze świadczeniem postojowym. Oddział w Tarnowie natomiast wypłacił niemal 32 tysiące świadczeń, na łączną kwotę ponad 63 miliony złotych.

W całym kraju przekazano osobom, które prowadzą działalność gospodarczą albo wykonują umowy cywilnoprawne 2,5 miliona świadczeń, w łącznej wysokości 5 miliardów złotych.

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

Wnioski o postojowe należy składać on-line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS. W razie wątpliwości ZUS kontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Michał 2020-09-09 07:07
piękne cyfry a sp.jawne które dostosowały się do prawa i przekształciły się w myśl prawa ze sp.cywilnych na jawne zostały wykluczone PARANOJA URZĘDNIKÓW
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.