Tylko w weekend na drogach powiatu wadowickiego 10 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazd
W weekend aż 10 kierowców  straciło prawo jazdy za szybką jazdę

Tylko w weekend na drogach powiatu wadowickiego 10 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni, to zachowania kierowców, którzy zostali zatrzymani przez wadowicką drogówkę na terenie powiatu. Tylko w weekend policjanci zatrzymali prawa jazdy aż 10 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek (12.04) w miejscowości Wyźrał  swoje uprawnienia do kierowania straciło 4 kierowców. Pierwszy z nich, kierujący ducato, jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. U kierującego samochodem bmw policyjny miernik prędkości wskazał 103 km/h. Tym samym przekroczył on dozwoloną prędkość o 53 km/h. Trzeci kierowca jechał z prędkością 107 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Ostatni tego dnia, był kierujący seatem, który miał na liczniku 101 km/h.

Z kolei w sobotę (13.04) prawa jazdy straciło 5 kierowców. Dwóch na ulicy Kościuszki w Choczni. Kierujący volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h, natomiast kierujący bmw o 53 km/h. Rekordzistą okazał się kierowca forda, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Babicy i miał na liczniku 124 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dwóch kierowców zostało zatrzymanych do kontroli w Wyźrale. Pierwszy z nich, kierujący oplem pędził z prędkością 114 km/h, natomiast u kierowcy peugeota policyjny miernik prędkości wskazał 102 km/h.

W niedzielę (14.04) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Chrysler, który jechał przez Wadowice z prędkością 108 km/h.

Policjanci przypominają, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, rozwagą, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Ha 2024-04-15 17:02
I tak dalej będą jeździć bez lejcow bo przeważnie jest recydywa

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.