Wadowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy prze
Czterech kierowców ze zbyt ciężką prawą nogą straciło prawa jazdy

Wadowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W weekend, czterech kierowców zignorowało dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Pierwszym z nich był kierowca peugeota, który w sobotę (2.03), w  miejscowości Wysoka, jechał z prędkością 112 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierujący, 19-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 tysiące złotych i 14 punktami karnymi. Za dużo na liczniku miał także kierujący samochodem marki Honda, który w Kleczy Dolnej jechał z prędkością 105 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Z kolei w niedzielę (3.03) policjanci ruchu drogowego  w miejscowości Chocznia, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który jechał z prędkością 105 km/h. Siedzący za kierownicą 42-latek został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Natomiast kierowca seata, który również został zatrzymany do kontroli drogowej w Choczni na ulicy Kościuszki, pędził z prędkością 111 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. 19-letni mieszkaniec województwa opolskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysiące złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Wszyscy kierowcy stracili swoje prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policja po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.