Wadowiccy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie zakazane substa
Wpadł z trawą podczas drogowej kontroli

Wadowiccy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie zakazane substancje. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało obecność środków odurzających w jego organizmie.

W nocy z soboty (10.02) na niedzielę (11.02) tuż przed godziną 1:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, na jednej z wadowickich ulic zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Za kierownicą siedział 23-letni mężczyzna.

Kierujący posiadał wszystkie wymagane uprawnienia i nie figurował w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana. Niemniej jednak był wyraźnie zaniepokojony interwencją policjantów. Szybko okazało się, co było powodem jego zdenerwowania...

23-latek przewoził w samochodzie marihuanę. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie obecności środków odurzających w organizmie mężczyzny, policjanci poddali go badaniu, które wstępnie wykazało, że jest on pod wpływem środków narkotycznych. Kierującemu została również pobrana krew do dalszych badań – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W niedzielę (11.02) śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeśli badanie krwi kierującego wykaże obecność narkotyków, wówczas wadowiczanin, dodatkowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.