W związku ze śmiercią 14-letniej Natalii,  decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie w gr
Znamy już wyniki postępowania dyscyplinarnego wobec policjantów w sprawie śmierci 14-letniej Natalii

W związku ze śmiercią 14-letniej Natalii,  decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie w grudniu wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec czterech andrychowskich policjantów. Znamy już jego wyniki.

Tą tragedią od kilku tygodni żyją mieszkańcy Andrychowa i regionu. I nic dziwnego, bo wielu z nich jest zszokowanych tragiczną śmiercią 14-letniej Natalii. Do tragedii doszło 28 listopada. Dziewczyna wyszła z domu do szkoły w Kętach.  Poczuła się źle i zadzwoniła do taty informując go o tym fakcie a także o tym, że nie wie gdzie się znajduje. Potem już nie odbierała telefonu. Zaniepokojony rodzic zaczął poszukiwania, zgłosił się na andrychowski komisariat. Nastolatkę po kilku godzinach odnaleziono nieprzytomną  przy sklepie Aldi. Przez długi czas  nikt jej nie pomógł. Do szpitala trafiła w skrajnej hipotermii, temperatura jej ciała wynosiła zaledwie 22 stopnie Celsjusza. Dzień później   z Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu nadeszły tragiczne wieści: życia dziewczynki nie udało się uratować. Sekcja zwłok wykazała śmierć mózgową spowodowaną masywnym krwotokiem i obrzękiem mózgu. Sprawę bada prokuratura okręgowa. W miejscu jej odnalezienia ciągle mieszkańcy zapalają znicze.

Na początku grudnia Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie zlecił wydziałowi kontroli KWP w Krakowie przeprowadzenie czynności kontrolnych w zakresie prawidłowości wszystkich podjętych przez andrychowskich policjantów działań. Równolegle czynności wyjaśniające rozpoczęło Biuro Kontroli KGP. Postępowanie dyscyplinarne wszczęto wobec czterech funkcjonariuszy policji komisariatu w Andrychowie.

W poniedziałek (12.02) poinformowano, że Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zakończyła trzy z czterech postępowań dyscyplinarnych w stosunku do dwóch policjantów z komisariatu w Andrychowie i jednego policjanta z KPP Wadowice.

Jedno postępowanie zostało zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego.  Trzy postępowania dotyczyły policjantów z Komisariatu Policji w Andrychowie, którzy wykonywali czynności służbowe w związku z zaginięciem 14-latki: tj. komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie; oficera dyżurnego z KP Andrychów oraz policjanta przyjmującego zawiadomienie w KP Andrychów. Jedno dotyczyło policjanta wadowickiej komendy realizującego czynności nadzorcze nad interwencją.

W wyniku przeprowadzonych postępowań dyscyplinarnych policjantom z Andrychowa i Wadowic przedstawiono następujące zarzuty:

Komendantowi Komisariatu Policji w Andrychowie - zaniechanie czynności służbowej oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Postępowanie to jest zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego. 31 stycznia br. Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach odwołał Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie z zajmowanego stanowiska z uwagi na długą nieobecność w służbie. Od 1 lutego br. pozostaje w dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. Oficerowi dyżurnemu andrychowskiego komisariatu przedstawiono zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Uznano go winnym i ukarano karą dyscyplinarną ostrzeżenia o niepełnej przydatności na zajmowanym stanowisku Postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta z Andrychowa przyjmującego zawiadomienie było prowadzone pod kątem wykonania czynności służbowej w sposób nieprawidłowy. Został uniewinniony wobec niepotwierdzenia zarzutu stawianego obwinionemu. Policjantowi z KPP Wadowice, który miał skontrolować przeprowadzone czynności poszukiwawcze prowadzone przez policjantów z komisariatu w Andrychowie przedstawiono zarzut wykonania czynności służbowej w sposób nieprawidłowy. Został uznany winnym i odstąpiono od ukarania – poinformowała policja.

W wyniku szczegółowych ustaleń podczas prowadzonych postępowań dyscyplinarnych, 26 stycznia tego roku wszczęto jeszcze jedno postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjanta z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie. Jest on obwiniony o naruszenie dyscypliny służbowej polegające na niewykonaniu polecenia i odmowie wykonania polecenia służbowego. Postępowanie jest w toku.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Małe porównanie 2024-02-12 16:13
CZekam aż wyjdziecie ludzie na ulice
Bo zróbmy sobie małe porównanie Milicja przez która nie żyje 14 letnia dziewczyna dostaje taki wyrok
Cytat:
Uznano go winnym i ukarano karą dyscyplinarną ostrzeżenia o niepełnej przydatności na zajmowanym stanowisku
PlusCytat:
Jedno postępowanie zostało zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego. Trzy postępowania dotyczyły policjantów z Komisariatu Policji w Andrychowie, którzy wykonywali czynności służbowe w związku z zaginięciem 14-latki
Jaki stan zdrowia obwinionego a może stan jego znajomości i ucieknięcia od odpowiedzialności za zbrodnie
Może jescze duduś ich ułaskawi bo czemu nie

A tu artykuł z dziś https://wadowiceonline.pl/wydarzenia/26347-wpadl-z-trawa-podczas-drogowej-kontroli
Cytat:
W niedzielę (11.02) śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
3 lata wiezienia za niewinność i roślinę mniej szkodliwą od alkoholu czy tytoniu
Która jest wszędzie legalna I uznawana za lekarstwo
Cytować
+1 #2 K7 2024-02-13 13:39
SKANDAL i to maja być kary ? A ten leser , który jest na L-4 to co ? Dlaczego postepowanie wyjaśniające wobec tego jegomościa zostało wstrzymane ? Powinno się toczyć i jeśli zostanie uznany winnym ( w co wątpię po przeczytaniu tego art.) winien być ukarany . Jak widać komuna nadal dobrze się trzyma - cyt : "BRONIMY SWOICH JAK NIEPODLEGŁOŚCI" - SŁAWOMIR NEUMANN - platforma obywatelska . Mniej więcej to miał na myśli ten facet , którego gdzieś głęboko schowali jako skompromitowane go politykiera.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.