Strażacy i policja interweniowali w jednym z domów na ulicy Ogrodowej w Tomicach. Doszło tam do pożar
Pożar sadzy w kominie. Szybka akcja strażaków w Tomicach

Strażacy i policja interweniowali w jednym z domów na ulicy Ogrodowej w Tomicach. Doszło tam do pożaru sadzy w kominie.

We wtorek (24.01) przed godziną 12:00 służby ratunkowe otrzymały informacje o pożarze w jednym z domów przy ulicy Ogrodowej w Tomicach. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Tomice oraz policję.

Jak się okazało, zapaliła się sadza w kominie. Ogień na szczęście szybko udało się ugasić.
   
W sezonie grzewczym takie sytuacje powtarzają się i strażacy apelują o regularne czyszczenie kominów i dbanie o instalacje grzewcze. W przypadku zauważenia pożaru w kominie należy jak najszybciej wygasić ogień w piecu lub kominku, zamknąć dopływ powietrza do pieca od dołu i od góry. Wykonać połączenie na numer alarmowy  112, wezwać pomoc, podając szczegółowo co się dzieje i jak dojechać do danego budynku.

Nie wolno wlewać wody do palącego się komina, grozi to jego rozerwaniem. Po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny. Należy pamiętać iż przez nieszczelne przewody wędrują palące się cząstki materiału palnego lub bardzo gorące gazy spalinowe, w tym groźny, niewyczuwalny "cichy zabójca" - tlenek węgla (czad).

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Ryiek 2023-01-24 13:16
Ludzie sami powini czyścić kominy kupić szotke z kulą przywiązana do liny wymiatać sądzę w kominie taniej to wychodzi.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.