Po intensywnych opadach śniegu, ponad 600 mieszkańców powiatu wadowickiego nadal jest pozbawionych dos
Kilkaset osób w powiecie nadal bez prądu. Niektórzy czwartą dobę...

Po intensywnych opadach śniegu, ponad 600 mieszkańców powiatu wadowickiego nadal jest pozbawionych dostaw prądu. Niektórzy z nich czwartą dobę...

Jak poinformował Tauron Polska Energia, we wtorek (24.01) rano nadal ponad 600 mieszkańców powiatu wadowickiego pozbawionych jest dostaw prądu. To efekt intensywnych opadów mokrego i ciężkiego śniegu kilka dni temu, który obciążając linię przesyłowe doprowadził w wielu miejscach do ich uszkodzenia.

W trudnych warunkach pogodowych i terenowych służby i brygady techniczne TAURON Dystrybucja pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania. W terenie cały czas jest kilkadziesiąt brygad energetyków, a dodatkowe zespoły wyposażone w specjalistyczny sprzęt z terenu, na których nie było opadów mokrego śniegu gdzie, są dodatkowo skierowane na teren Małopolski.  Do prac zostały zaangażowane ponadto współpracujące z nami specjalistyczne firmy zewnętrzne oraz firmy wycinkowe. Warunki pracy są trudne, na obszarach z dużymi opadami śniegu występują bardzo duże problemy z nieprzejezdnymi zasypanymi lub rozmokłymi drogami i dotarciem do miejsc uszkodzeń sieci.  Dlatego czas przywrócenia zasilania dla niektórych lokalizacji może być podany tylko szacunkowo – poinformował Tauron Polska Energia.

Niektórzy  pozbawieni są dostaw energii już czwartą dobę. Rodzi to spore problemy, bo oprócz braku światła nie działa także ogrzewanie, czy brakuje bieżącej wody, jeśli do jej wydobycia ze studni używana jest elektryka.

Awarie mają być usunięte do późnych godzin nocnych we wtorek (24.01).


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+15 #1 Filip 2023-01-24 11:46
Niech dalej każą ludziom uzależniać się od jednego źródła pod przykrywką niby ekologi i walki o klimat.
Cytować
+8 #2 Obywatel 2023-01-24 12:03
A gdzie Gmina Stryszów,w Łękawicy nie które domy nie mają prądu od soboty rano
Cytować
+12 #3 Olek 2023-01-24 12:09
Ciekawy jest ten słup. Dobrze, że się jeszcze nie złamał, bo zbrojenie zupełnie na wierzchu. Niech dłużej czekają z modenizacją linii przesyłowych
Cytować
+2 #4 Bez prądu Wadowice 2023-01-24 13:33
Niech nie pierdola Tauronie bo szkole Metalowej żadnych pracowników nie widziano na Gotowiznie leżą kable na ziemi tak ma wyglądać traktowanie człowieka co ich to obchodzi ważne że oni mają prąd i kasa się zgadza ty człowieku sam kombinuj jak przeżyć rachunki ci karzą płacić.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.