Nie wiadomo, czy młody "alpinista" chciał zniszczyć, czy ukraść kamerę miejskiego monitoringu w And
Młody "alpinista" chciał zniszczyć lub ukraść kamerę monitoringu miejskiego. Ta go nagrała...

Nie wiadomo, czy młody "alpinista" chciał zniszczyć, czy ukraść kamerę miejskiego monitoringu w Andrychowie. Pewne jest, że narobił sobie kłopotów, bo ta go nagrała w momencie zdarzenia. Sprawą zajmuje się już policja.

Za mądre to to chyba nie było. Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, młody „alpinista" chciał zniszczyć lub ukraść jedną z kamer miejskiego monitoringu. Kto by się jednak spodziewał, że urządzenie nagra całe zdarzenie... Film z tego zajścia udostępniono w sieci. Tak to wyglądało:

 

To kilka przykładów tego, co rejestrują nocą kamery andrychowskiego monitoringu. Sprawą wyrwanych znaków i okablowania zajmuje się policja – poinformowały Nowiny Andrychowskie.

Przypomnijmy, że Andrychów w marcu 2020 uruchomił nowe centrum monitoringu, które znajduje się w pomieszczeniach przy ulicy Rynek 31, w których niegdyś była siedziba wydziału komunikacji.  Nowy system wzbogacił się o kolejne kilkanaście kamer, a także światłowodową sieć, potężną serwerownię i przede wszystkim profesjonalnie przygotowane miejsce do obsługi gminnego monitoringu.  Monitoring jest prowadzony całą dobę a a tego, co dzieje się na mieście w godzinach od 6 rano do 22 wieczorem śledzą operatorzy z 45 kamer, którzy  reagują na zagrożenia i w razie potrzeby wysyłają Straż Miejską bądź policję.

Kamerami można sterować: przybliżać, oddalać, część z nich ma także podgląd w obszarze 360 stopni a do tego w podczerwieni, więc nie straszna im noc. Z dużej odległości można zobaczyć i rozpoznać twarz, czy rejestrację samochodu.

Remontu kamienicy w której znajduje się Centrum Monitoringu Andrychowa dokonał Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Przebudowa i remont kosztowały 553 tysiące  złotych. System elektroniczny wykonała firma Miraccord Macieja Nowaka z Andrychowa i kosztowało to  477 tysięcy złotych. Inwestycja sfinansowana została z funduszy zewnętrznych, pozyskanych przez gminę Andrychów na rozbudowę systemu komunikacji. W najbliższych latach system będzie nadal rozbudowywany, dołączą do niego m.in. kamery na przystankach i w autobusach.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Angelika 2022-06-23 16:34
Andrychowie wszystko możliwe
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.